Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #2

Incredible Hulk #2

Incredible Hulk #2

"The Terror Of The Toad Men"

Postacie
Cytat

Toad Man: "Do not struggle and you will not be injured... Yet!"

Streszczenie

Part 1: "Enter... The Toad Men"

Hulk kończy wędrówkę po bagnach i wychodzi na jezdnię. Traf chce, że tuż obok stoi radiowóz. Szeryf słysząc hałas próbuje zlokalizować jego źródło. Gdy zauważa Hulka, rozpoznaje go i ucieka. Po chwili wjeżdża do miasta i krzykiem ostrzega mieszkańców przed nadciągającym potworem. Ci spanikowani chowają się w domach.

Po chwili Hulk zjawia się w mieście. Niszczy ciężarówkę, którym jeden z mieszkańców próbował go przejechać. Potwór strąca także z siebie próbujących go powstrzymać policjantów. Nagle wśród ludzi pojawia się Rick. Sama jego obecność powoli uspokaja zielonego potwora.

W kosmosie statek pełen Toad Men zbliża się do Ziemi. Obcy lądują na planecie, koło bazy na pustyni, w pobliżu największego umysłowego geniusza planety. Ekipa ma zatrzymać naukowca i od niego dowiedzieć się, na jakim poziomie cywilizacyjnym znajduje się Ziemia. Chcą ją podbić, są pewni, że dzięki swoim maszynom kontrolującym magnetyczne moce nikt im się nie przeciwstawi.

W tym czasie Banner i Jones wyruszają, wyposażeni w instrumenty, w głąb pustyni. Przed wyjściem odwiedza ich generał Ross z córką. Betty chwilę rozmawia z Brucem, wojskowy nie może się powstrzymać od uszczypliwych uwag pod adresem doktora.

Po opuszczeniu Rossa i jego córki Banner i Rick idą przez pustynię. Po kilku chwilach marszu wchodzą do jaskini. Widać, że od dłuższego czasu budują tam pomieszczenie, które na noc ma powstrzymywać Hulka. Po chwili ostatnie poprawki są skończone i cela dla potwora jest gotowa. Nagle Bruce i Rick tracą panowanie nad ciałami. Zostają unieruchomieni w magnetycznych polach. Jones zauważa, że oprawcy, którzy ich uwięzili, wyglądają jak wielkie człekokształtne ropuchy.

Part 2: "Prisoners Of The Toad Men!"

Obcy uwięzili Bannera i Jonesa w magnetycznych polach siłowych wystrzelonych z ich pistoletów. Bezsilni więźniowie zostają zabrani na statek, który po chwili wlatuje na ziemską orbitę. Bohaterowie swobodnie unoszą się na statku. Tuż przed ich oczami pojawia się ekran z przemawiającym dowódcą okrętu. Obcy przedstawia się jako Torrak i wyjaśnia, że należy do rasy Toad Men. Przed zajęciem Ziemi chce dowiedzieć się, jak zaawansowani w rozwoju naukowym są Ziemianie. Dodaje, że reszta wojennej floty stoi w pogotowiu, czekając na sygnał do ataku. Na wypadek, gdyby więźniom przyszło na myśl odmówić współpracy, Torrak ostrzega ich, że za pomocą swoich magnetycznych broni są w stanie narobić ogromnych szkód na planecie. Banner odmawia kolaboracji, Rick go wspomaga. Nagle Jones zostaje uwięziony w kapsule i odesłany na powierzchnię planety. Bruce zastanawia się, co stanie się z Ziemią, gdy nagle statek obcych skrywa się w cieniu, z dala od promieni Słońca. Transformacja dokonuje się i pojawia się Hulk. Zielony potwór jest zdezorientowany, nie wie, gdzie jest. Kilku Toad Men przygotowuje się do wejścia do celi doktora i zmuszenia go do udzielenia odpowiedzi na ich pytania. Zanim jednak dokonują tego, Hulk rozrywa ścianę pomieszczenia. Obcy atakują zielonego potwora, jednak Hulk szybko obezwładnia napastników, zabierając jednemu z nich magnetyczny pistolet. Zamyka ich w celi i rusza w głąb statku. Po drodze natyka się na broń obcych. Widząc ją cieszy się, że dzięki niej będzie mógł zmieść ludzkość z powierzchni Ziemi, dzięki czemu stanie się łowcą, a nie ofiarą.

Ziemia. Ross wydaje rozkaz zestrzelenia obcego statku. Rakiety strącają go i statek opada na pustynię obok bazy. "Thunderbolt" szybko każe go zabezpieczyć.

Part 3: "Bruce Banner, Wanted For Treason!"

Żołnierze zbliżają się do statku. Z jego wraku wychodzi Banner. Widząc go generał Ross myśli, że naukowiec próbował zaatakować Amerykę. Każe aresztować Bruce'a jako zdrajcę.

W tym czasie Toad Men, którzy bez szwanku przeżyli miękkie lądowanie, uciekają ze statku tunelem, który tworzą sobie dzięki swojej broni. Gdy po chwili, bezpieczni, wychodzą na powierzchnię, szybko dają reszcie floty sygnał do ataku.

Chwilę później. Wojskowe więzienie. Rick nie może pogodzić się, że Banner został aresztowany. Cieszy się jednak, bo wie, że gdy nadejdzie zmierzch, Hulk uwolni się z celi, Bruce jednak nie podziela jego entuzjazmu.

W biurze generała, jego córka, Betty, nie może uwierzyć w winę Bannera. "Thunderbolt" otrzymuje wiadomość, że obca flota atakuje Ziemię. Betty proponuje, aby ojciec skorzystał z wiedzy Bruce'a. W telewizji pojawia się przywódca Toad Men, który obwieszcza się panem planety.

Part 4: "Hulk Runs Amok!"

Przywódca Toad Men grozi, że jego ludzie używając swoich magnetycznych broni skierują Księżyc i uderzą nim w Ziemię, niszcząc ją. Żądają kapitulacji Ziemian. Generał Ross nie chce się poddać.

Tymczasem Banner zamienia się w Hulka. Bestia szybko wydostaje się z więzienia i niszczy samochód żołnierzy, który staje mu na drodze. Kieruje się do domu generała, pała bowiem chęcią zemsty za to, że ten zamknął go w celi. Hulk wchodzi do domku, zastaje tam Betty.

"Thunderbolt" każe swoim żołnierzom odbić córkę. Zielony stwór jednak skutecznie ich powstrzymuje. Pod dom podjeżdża czołg, nadbiega także Rick, który tłumaczy, że jako jedyny może dogadać się z potworem. Po chwili do domku wchodzą Ross, jego żołnierze i Jones. Hulk odtrąca Ricka, mówiąc, że nie ma przyjaciół.

Part 5: "The End Of The Hulk?"

Oddział żołnierzy rzuca się na Hulka, ten jednak strąca ich bez wysiłku. Następnie łapie Betty jako zakładniczkę i ucieka. Zanim żołnierze są w stanie ruszyć w pogoń, zielony potwór jest już daleko. Oszołomiony po ciosie Rick domyśla się, że potwór zabrał pannę Ross do jaskini, gdzie wraz z Bannerem zbudowali celę.

Jaskinia. Przerażona kobieta pyta się swojego porywacza, dlaczego ten nienawidzi ludzkości. Hulk odpowiada, że za to, co mu zrobili. Dodaje także, że ma zamiar wziąć odwet na własnych warunkach. Nagle do pomieszczenia wpada Jones. Hulk ma zamiar uciszyć go na dobre. Przeszkadza mu jednak trzęsienie ziemi wywołane przez zbliżający się do planety Księżyc. Hulk wywraca się, w tym samym czasie wschodzi słońce i Banner znów odzyskuje swoja prawdziwą postać. Skołowany mężczyzna prosi Ricka, aby ten opowiedział mu, co się z nim działo. Po chwili Bruce układa nieprzytomną Betty na kanapie i sam pędzi do broni Gamma. Liczy, że dzięki niej powstrzyma Toad Men. Rick biegnie za nim. Gdy doktor próbuje uruchomić broń, Jones broni dostępu, za pomocą węża z wodą, przed szturmującymi żołnierzami dowodzonymi przez Rossa. Bannerowi udaje się wystrzelić i promienie Gamma odwracają magnetyczne promienie. Armada statków Toad Men zostaje wystrzelona w otchłań kosmosu. Uwolniony Księżyc wraca na swoje miejsce.

Betty cieszy się z sukcesu Bannera, jej ojciec jest jednak podejrzliwy. Wierzy, że pomiędzy naukowcem a Hulkiem istnieje powiązanie.

W tym czasie uwięziony na noc w celi stworzonej przez Bannera i Jonesa Hulk próbuje, bezskutecznie, wydostać się na wolność.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.