Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #5

Incredible Hulk #5

Incredible Hulk #5

Part 5 of 6

Postacie
Cytat

Rick: "Whatcha gonna do, Bruce?"
Bruce (zmieniając się w Hulka): "I? I shall do nothing! I am merely one lone man-- powerless to affect the demoniac general Fang! But there is another who is not powerless! It's time for the Hulk to live again!"

Streszczenie

Part 1: "Beauty And The Beast!"

Dom generała Rossa. Thunderbolt ogląda razem z Betty, Brucem i Rickiem zdjęcia Hulka w akcji, świadczące o jego ogromnej sile i odporności. Thadeus liczy, że Banner zrobi wszystko, co w jego mocy, aby złapać potwora. Naukowiec obiecuje, że przemyśli sprawę. Gdy goście opuszczają mieszkanie, wojskowy zwierza się córce, że nie podoba mu się tajemnicze zachowanie doktora. Córka nie wyznaje ojcu, co czuje naprawdę. Co by powiedział, gdyby odkrył, że zakochała się z Bruce'ie?

Rozterki dziewczyny są dokładnie widoczne w kryształowej kuli Tyrannusa. Człowiek ten żyje wewnątrz Ziemi. Został tam wygnany kilkaset lat temu przez Merlina. Tylko dzięki wodzie ze źródła młodości udało mu się przeżyć. Poza tym odkrył w podziemiach rasę dziwnych istot. Ich cywilizacja jest wysoko zaawansowana. Same zaś potworki z własnej woli postanowiły służyć mężczyźnie. Z ich pomocą złoczyńca zamierza wydostać się na powierzchnię i zemścić się na całej ludzkości. Jedyne, co do tej pory napawało go lękiem, to siła wojsk amerykańskich. Dzięki Betty wyeliminuje również to zagrożenie.

Gdy następnego dnia Bruce i Rick wracają do domu Rossa, zastają tam tylko Betty w towarzystwie niejakiego pana Tyrannusa. Mężczyzna twierdzi, że jest archeologiem. Dziewczyna obiecuje mu pokazać tutejsze jaskinie. Banner ma złe przeczucia. Gospodyni z kolei jest szczęśliwa, że wreszcie udało jej się wzbudzić zazdrość naukowca.

Bruce jest podejrzliwy. Zastanawia go, po co jest potrzebna archeologowi miejscowa dziewczyna. Do tego niepokojącym jest fakt, że Tyrannus nie posiadał żadnych akcesoriów niezbędnych do eksploracji. Mężczyźni ruszają tropem pary. Ich trop urywa się jednak przy zastawionym wielkim głazem wejściu do groty. Banner postanawia wrócić do laboratorium i zbadać sprawę jako Hulk.

Tyrannus zabiera Betty w głąb Ziemi na pokładzie dziwnego pojazdu. Dziewczyna zaczyna się niepokoić. Korzystając z zaawansowanej technologii, porywacz pojawia się przed Rossem jako hologram. Przedstawia mu swoje żądania. Jeżeli generał ceni bezpieczeństwo córki, nie ma prawa zaatakować sił złoczyńcy, gdy ten najedzie na naszą planetę.

Gdy Hulk i Rick wracają do jaskini, głaz nie tarasuje już wejścia. Wewnątrz, w głębi groty, mężczyźni odnajdują niosącego Betty Tyrannusa. Porywacz wnosi dziewczynę do wnętrza machiny. Następnie zatrzaskuje drzwi od środka i na pokładzie tego dziwacznego pojazdu udaje się jeszcze głębiej do wnętrza Ziemi. Zielony jednak nie daje za wygraną i chwyta się kopuły. Gdy wszyscy docierają do podziemnego królestwa, gospodarz rozpyla gaz wulkaniczny, który obezwładnia obu ratowników.

Gdy mężczyźni odzyskują przytomność, znajdują się w celi. Przed nimi stoi Tyrannus. Oświadcza on, że Betty znajduje się teraz na jego łasce. Jeżeli Hulk nie będzie posłuszny, dziewczynie stanie się krzywda. Zielony zgadza się na wszystko. Zaraz pojawiają się podziemne istoty i zaczynają ubierać olbrzyma w dziwną zbroję. Dają mu też do jednej ręki pistolet, a do drugiej azbestową tarczę. Następnie wysyłają go na arenę, gdzie potwór zmuszony jest walczyć z ogromnym, zionącym ogniem robotem. Po otrzymaniu kilku bolesnych ciosów, Hulk w końcu wpada we wściekłość i roznosi maszynę w pył. Potem zaczyna burzyć trybuny, na których zasiada między innymi Tyrannus. Gdy tylko złoczyńca wymierza broń w kierunku przerażonej Betty, zielony odpuszcza. Strzał z paralizatora zostaje wystrzelony jednak w jego kierunku, a nie dziewczyny.

Kolejne godziny Hulk spędza, wykonując dla Tyrannusa wyczerpujące prace. Zatrzymywanie biegu rzeki, czy ciąganie ogromnych pomników to tylko niektóre z nich. Gdy zielony kończy wszystkie roboty, złoczyńca postanawia skorzystać z jego zmęczenia i wykończyć go.

Tyrannus wychodzi z celi Betty. W progu mija się z zamaskowanym żołnierzem. Chwyta on Ross za rękę i ciągnie za sobą mówiąc, że prowadzi ją do swego szefa. Okazuje się jednak, że dziewczyna została wyprowadzona przez Ricka, który przebrał się w kostium podziemnych istot. Gdy młodzi wychodzą poza zasięg wzroku strażników, Jones zrzuca uniform. Oboje udają się do lochu odpoczywającego na sianie Hulka. Na miejscu mobilizują go do ucieczki. Zielony zgadza się, gdy tylko zauważa, że Betty nic nie grozi. Wyskakuje przez ścianę celi i atakuje potworki, które przybiegły, aby dokonać na nim egzekucji. Niedoszli oprawcy uciekają w popłochu. Wreszcie pojawia się sam Tyrannus. Hulk nie zamierza jednak walczyć ponownie z jego armią. Przewraca dwa ogromne filary, podtrzymujące sklepienie przedsionka jaskini. Jedyna droga do podziemnego królestwa zostaje przysypana tonami kamieni. Złoczyńca zostaje odcięty od powierzchni.

Trójka bohaterów wsiada do jednej z kapsuł Tyrannusa i na jej pokładzie wydostają się na powierzchnię. Rick zauważa, że Betty doznała pewnego rodzaju wstrząsu. Zapewne po powrocie do domu nie będzie pamiętać o przygodzie, jaką przeżyła u boku Hulka.

Part 2: "The Hordes Of General Fang"

Hulk trenuje skoki na pustyni. Z ukrycia jest obserwowany przez Rossa i jego ludzi. Planują oni wystrzelić w jego kierunku testowaną kilka dni wcześniej rakietę "Lodowiec". Włóczący się akurat po okolicy Rick próbuje ostrzec zielonego, ale nie udaje mu się to. Olbrzym znajduje się zbyt daleko. Pocisk zostaje odpalony. Zgodnie z planem, cel zostaje błyskawicznie uwięziony w bryle lodu. Rozentuzjazmowany generał rozkazuje podwładnym natychmiast zawieść się do miejsca, w którym spadł zamrożony Hulk. Gdy jednak żołnierze docierają na miejsce, potwór jest już wolny. Zwiększył temperaturę swojego ciała, w efekcie czego jego więzienie stopniało. Zielony ucieka z miejsca zdarzenia.

Rick biegnie czym prędzej do tajnego laboratorium Bannera. Wie, że Hulk będzie wściekły, gdy odkryje, że nastolatek nie czeka na niego w środku. Wbiega zasapany do kryjówki. Zielony jest już jednak wewnątrz. Poirytowany olbrzym oświadcza, że nie potrzebuje pomocy chłopaka. Sam potrafi obsługiwać aparaturę naświetleniową. Po chwili udowadnia swoje słowa, zmieniając się z powrotem w Bruce'a. Kilka minut później, w swojej ludzkiej postaci, naukowiec prosi Jonesa, aby ten zadbał o regularne transformacje Hulka w Bannera. Jest to o tyle istotne, że w zielonej formie mężczyzna bardzo niechętnie wraca do roli człowieka.

Do pewnej pokojowo nastawionej do świata, azjatyckiej wioski umiejscowionej w księstwie Llhasy docierają straszliwe wieści. W ich stronę zmierzają wojska generała Fanga, najokrutniejszego watażki od czasu Dżyngis Chana.

Llhasa wysyła desperacką prośbę o pomoc do innych krajów. Apel wyemitowany zostaje również w radio. Słuchaczami tej stacji są akurat Bruce z Rickiem. Banner postanawia udzielić wiosce pomocy. Biegnie czym prędzej do pokoju, w którym umieszczona jest aparatura naświetleniowa. Tam transformuje się w Hulka. Przed opuszczeniem kryjówki zielony chwyta jeszcze książkę "Dziwne mity i legendy", która ma mu pomóc w walce z generałem.

Plan był taki, żeby dostać się do Chin lotem pasażerskim. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Hulk zostaje rozpoznany na pokładzie samolotu. Zmusza to mężczyzn do wyskoczenia i kontynuowania podróży w naturalniejszy dla zielonego sposób, wykonując potężne skoki z wyspy na wyspę. W ten sposób docierają do wybrzeży Chin. Zostają tam zaatakowani przez komunistów, siedzących za sterami Migów. Olbrzym jednak pokonuje ich bez większego problemu.

W końcu mężczyźni docierają na górski szlak, którym toczą się czołgi najeźdźcy. Tam w ukryciu przebierają się w futrzane kostiumy. Celem tej maskarady jest upodobnienie Hulka do śniegowego potwora - istoty z chińskich legend. Zielony wyrywa drzewo z korzeniami i z jego pomocą rozbija pojazdy. Następnie uderzeniem w ziemię powoduje wstrząs, który powala piechotę.

Żołnierze są przerażeni, widząc na własne oczy potwora, którego uważali przez całe życie za postać fikcyjną. Generał Fang nie daje się jednak zastraszyć. Postanawia wykorzystać w walce projektor holograficzny.

Zadowolony Hulk zrywa z siebie białe futro. Nagle atakuje go olbrzymi smok. Zielony rzuca się do walki, lecz przenika przez przeciwnika, jakby ten był duchem. Jest to hologram Fanga. W wynikłym zamieszaniu bohater wpada do przygotowanej specjalnie dla niego klatki. Jej kraty podłączone są do prądu, co uniemożliwia ucieczkę. Generał postanawia skorzystać z okazji i czym prędzej zaatakować Llhasę. Wtedy sytuację ratuje Rick. Wywołuje spięcie w obwodach generatora, dzięki czemu Hulk może uciec z zamknięcia. Bez wahania zielony wyskakuje w powietrze, aby złapać wystrzelone przed chwilą rakiety. Udaje mu się to bez większych problemów. Następnie olbrzym wykorzystuje swój łup do wybicia w szlaku ogromnej rozpadliny, niemożliwej do sforsowania konno. Jeźdźcy Fanga zatrzymują się. Generał jednak wysyła kolejny oddział, tym razem spadochronowy. Bohater jednak znajduje odpowiedni sposób również na nich. Wykorzystuje korony drzew rosnących w pobliskim lasku i z ich pomocą tworzy silny wicher. Desant zostaje zdmuchnięty, a watażka rzuca się do ucieczki. Wpada jednak w zastawioną przez Hulka pułapkę. W efekcie gejzer rozbija jeepa żołnierza. Zielony porywa dowódcę i porzuca go na terytorium wroga.

Hulk z Rickiem wracają do laboratorium.

Autor: Don God

Galeria numeru

Incredible Hulk #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.