Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #41

Black Panther vol. 4 #41

Black Panther vol. 4 #41

"See Wakanda and Die"

Postacie
Zapowiedź

Wojna o Wakandę zmierza ku brutalnemu końcowi. Podczas gdy Storm oraz Black Panther są więzieni przez Skrullów, czy jest jeszcze jakaś nadzieja dla ludu Wakandy? Czy może ich król wciaż ma asa w rekawie?

Cytat

Napis krwią, w tle setki ciał Skrullów: "This is what happens when you invade Wakanda"

Streszczenie

Komandor K'vvvr, spoglądając na pobojowisko, wspomina, jak często był na polu bitwy. Zawsze miał wtedy nadzieję, że to już jego ostatni raz. Rozpamiętuje też wszystkich, których zabił. Czasem śnią mu się twarze jego ofiar, a on wówczas nieświadomie się w nich przemienia i gdy po obudzeniu patrzy w lustro, w odbiciu widzi twarz trupa. Dowódca udaje się do sali tortur, gdzie przykuci wiszą T'Challa i Ororo. Król Wakandy nie ulega Skrullom i za namową swej królowej mówi im tylko, by poszli do diabła. K'vvvr obiecuje im bolesne tortury i odchodzi.

Na mostku komandor jest myślami przy swej żonie. Chce napisać do niej list, że już wkrótce się zobaczą, lecz on sam dobrze wie, iż Wakanda łatwo się nie podda. Po chwili na mostek wchodzi para Skrullów - kobieta i mężczyzna. Zdając sprawozdanie z tortur, twierdzą, iż ich tajni agenci zostali zdemaskowani poprzez ich dusze.

Tymczasem na sali tortur, jeden z oprawców wyciąga z gardła T'Challi dziwne urządzenie, a mianowicie manipulator głosu. Wówczas to Black Panther zaczyna krzyczeć, że to wszystko pułapka, że on nie jest tym, za kogo go mają i że królewska para podmieniła się, gdy tylko miała okazję. Następnie z gardła ofiary zostaje wyciągnięte kolejne urządzenie. Wtedy, ku przerażeniu oprawców, torturowani Storm i T'Challa wracają do swych prawdziwych postaci – Skrullów. Informacja ta zostaje w pośpiechu przekazana komandorowi, lecz jest już za późno. Obecna na mostku para Skrullów przeobraża się w króla i królową Wakandy i bez wahania Ororo i jej mąż przebijają K'vvvra na wylot. Wówczas czekająca na sygnał armia Wakandy pod dowództwem Shuri rusza do ataku. Kiedy królewska para wyżyna w pień najeźdźców gotowych stawić im czoła, komandor umiera nad listem do swej żony. Napisał jej o tym, jak dobrze idzie mu misja w Wakandzie, jak bardzo nienawidzi obecnego przy tym rozlewu krwi i o tym, jak wyczekuje tego, kiedy w końcu będą razem.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #41 Black Panther vol. 4 #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.