Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four: True Story » Fantastic Four: True Story #3

Fantastic Four: True Story #3

Fantastic Four: True Story #3

"Part Three: Total Nightmare"

Postacie
Zapowiedź

Okej, pamiętacie, iż Fantastyczna Czwórka wyruszyła do świata fikcji, by uratować swiat? W tym numerze dowiadujemy się, kim jest główny złoczynca (jeden z orginalnych bohaterów Marvela, ktorego FF nigdy nie spotkali!). Frankenstain vs. Dracula! To oraz śmierć prawie wszystkich czlonkow Czwórki. Tak, w miniserii. Twórcy glównej beda musieli sobie jakoś z tym poradzić. Dołącz do nas, gdy "True Story" stajnie się prawdziwym koszmarem.

Cytat

Nightmare: "You heroes must feel like home in fiction. You always acted like a characters anyway. Like the world is made to suit you."

Streszczenie

Nightmare wyjaśnia fikcyjnym czarnym charakterom, kim jest i jak tu trafił - niedawno pewien pisarz dojrzał go w swoim koszmarze i zainspirowany uczynił głównym bohaterem swojej książki. Dzięki temu zyskał dostęp do świata fikcji i z miejsca zaczął podbój, od najnowszych książek po coraz starsze. Uwięził nawet władcę tego świata, a gdy go podbije, zawładnie przez niego światem ludzi. Oferuje czarnym charakterom sojusz w walce z gośćmi z prawdziwego świata i spotyka się ze zgodą. Dodaje też, że jego sługa właśnie zabił jednego z ich wrogów.

 

Żołnierz Nightmare'a właśnie zatapia ostrze w piersi Reeda. Zaraz zostaje pokonany przez Bena, ale Richards jest śmiertelnie ranny i resztkami sił zgaduje, że wróg pozbawił ich mocy, manipulując odczuciami Elinor. Niestety, sama myśl, że tutejsza medycyna nie może pomóc Reedowi, sprawia, że staje się to faktem. Tym czasem zamek zostaje zaatakowany przez armię potworów. Grupa chce uciec do Jaspera, ale na drodze staje im Dracula. Ben nasyła na niego potwora Frankensteina, ale przy statku wampir i szeryf z Nothingame czekają z zasadzką. Dzięki pomocy Robin Hooda i Ivanhoe’a Johnny przedziera się z Reedem do statku, ale reszta zostaje pożarta przez sługę Nightmare'a. Storm odlatuje, ale Reed umiera.

 

W prawdziwym świecie Wille traci kontakt z umysłem Reeda.

 

Potwór transportuje porwanych, każąc im przeżywać ich najgorsze koszmary. Sue śni sen w którym taszczy martwe ciała swej rodziny przez pustynie, w towarzystwie Bena w postaci Man-Thinga.

 

Johnny rozbija Jaspera i zostaje powitany przez bohaterów "O czym szumią wierzby". Zafascynowany pojazdem Ropuch zauważa, że Reed żyje, ale jest w śpiączce. Gdy Torch zaczyna o tym myśleć, sam traci przytomność.

 

Nightmare wita nowych jeńców w swoim świecie, żartując tak, że rozłoszczona Sue mu przywala. Nie robi sobie z tego wiele, bo u siebie łatwo może sprawić, że ani ona, ani Ben nie są w stanie pozbierać najprostszych myśli. Elinor i Dante obwiniają się o obecna sytuację, a tymczasem Nightmare każe zabić całą szóstkę. Wszyscy zostają przywiązani do słupów i rozstrzelani.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Fantastic Four: True Story #3 Fantastic Four: True Story #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.