Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #572

Amazing Spider-Man #572

Amazing Spider-Man #572

"New Ways to Die" - Part 5: "Easy Targets"

Postacie
Zapowiedź

Bullseye i Thunderbolts biorą Spider-Mana na cel w sposób, w jaki nikt tego jeszcze nie robił. A oprócz tego w OsCorp wybucha skandal, lecz niewiadomo, czy winić za niego Normana, czy Harry'ego. Plus powrót klasycznego przeciwnika Spider-Mana.

Cytat

Norman Osborn: "This is how the world works. For every life you save there's a million new ways to die."

Streszczenie

Peter pomaga w naprawie zniszczeń, jakie w schronisku Martina Li spowodował incydent z Anti-Venomem. Na miejscu są też dziennikarze z "The DB" i "FrontLine", którzy próbują dociec, dla kogo pracowali robotnicy ze zniszczonej nielegalnej fabryki. Bez tłumacza niewiele można zrozumieć z tego, co mówią, ale jedno słowo jest aż nadto wyraźne - OsCorp.

Norman Osborn pokazuje T-Bolts aparat Parkera, w którym znajduje się chip automatycznie kierujący obiektyw na nadajnik w kostiumie Spider-Mana. Tłumaczy, że wykorzystał tę technologię do stworzenia samonamierzających pocisków, które raz wystrzelone będą kierowały się prosto w bohatera. Później Osborn udaje się do budynku swojej firmy, gdzie Radioactive Man próbuje usunąć przeciwciała Anti-Venoma z organizmu Maca Gargana. Norman pobiera ich próbkę, po czym udaje się do innego laboratorium, gdzie przetrzymuje Freaka [ciężarówka OsCorpu zabrała go w TASM #558 - Jaro]. Wstrzykuje mu przeciwciała, po czym ten produkuje niesamowicie silną truciznę. Następnie Norman udaje się do swojego tajnego laboratorium, gdzie zakłada kostium Green Goblina i zaczyna coś konstruować.

W Coffee Bean Peter, Lily i Harry rozmawiają o tym, co stało się ojcu dziewczyny. Do młodego Osborna dzwoni ojciec, który zakazuje mu zbliżać się do jego sprzętu [Normanowi chodzi o swoją starą lotnię, której używa Menace - J.]. W tym czasie Peter pociesza Lily, a w pewnym momencie dziewczyna przytula się do niego. Nagle odzywa się jego pajęczy zmysł, ostrzegając go przed zebranymi wokół budynku żołnierzami, którzy wrzucają do pomieszczenia granat dymny. Pete zostawia Harry'ego i Lily, po czym zaczyna walczyć z Bullseye'em i ludźmi Normana. Tymczasem młody Osborn oddala się, oznajmiając Lily, że chce rozwiązać sprawy ze swoim ojcem.

Do walki pomiędzy żołnierzami i Bullseye'em a Spider-Manem wkracza Anti-Venom. Gdy napotyka bohatera, tłumaczy mu, jak Osborn stworzył samonaprowadzające pociski. Spidey wówczas wyrywa nadajnik ze swojego kostiumu i przykleja go do Bullseye'a, którego po chwili obezwładniają wystrzelone przez żołnierzy kule. Kiedy jest już po wszystkim, Brock mówi Spider-Manowi, gdzie znajduje się Norman Osborn.

Norman w stroju Green Goblina wychodzi do T-Bolts i wstrzykuje Garganowi truciznę, która usuwa z jego organizmu przeciwciała Brocka. Następnie pokazuje mu kostium, jaki zrobił dla niego, by mógł zająć się Anti-Venomem. Po chwili wahania Gargan zakłada strój Scorpiona - który jest wyposażony w kolec z trucizną wytworzoną przez Freaka.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #572 Amazing Spider-Man #572 Amazing Spider-Man #572

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.