Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #35

X-Factor vol. 3 #35

X-Factor vol. 3 #35

"Best Intentions"

Postacie
Zapowiedź

Myśleliście, że kwestia Darvina została unormowana? Wydaje wam się, że wiecie, co stoi za tajemniczym pojawieniem się Longshota? Jakakolwiek odpowiedź krążąca po Waszych głowach jest błędna.

Cytat

Longshot: "…I didn't ask to have it hardwired into my DNA that the opposite sex is drawn to me."

Guido: "Man, you're so ma new wingman at the local bars."

Longshot: "She said I was born to be a 'slut'. What is a 'slut'?"

Guido: "Ask She-Hulk."

Longshot: "All right. I'll tell her you told me to."

Guido: "On second thought, don't ask She-Hulk."

Streszczenie

Kiedy Darwin otwiera oczy, widzi nad sobą człowieka, który przedstawia się jako Mr. Maru i przeprasza, że sprowadzono go tu w taki sposób. Zapewnia, że przyczyni się do poprawy wizerunku mutantów w oczach ludzi, nawet jeśli będzie go to kosztowało życie. Dopiero teraz Darwin zauważa, że jest zamknięty w zbiorniku i otoczony przez naukowców.

 

Jamie nigdy nie wierzył w szczęśliwe zakończenia, ale miał nadzieje, że pojednanie Darwina z ojcem będzie jednym z nich. Szybko zmienia zdanie, gdy okazuje się, że policja wezwała XF Investigations do szpitala, ponieważ trafił tam Hector Munoz. Porucznik Weiss wyjaśnia, że dotarli do agencji, ponieważ odkryli jej nazwę po zbadaniu książeczki czekowej ofiary, i wypytuje, jaką usługę wykonali dla Munoza. Jamie podaje fałszywe dane i lakonicznie odpowiada, że pomogli mu odnaleźć syna, a w zamian dowiaduje się, że Armando zniknął. Monet próbuje odczytać wspomnienia Munoza, ale okazuje się, że jego mózg jest za bardzo uszkodzony, to zaś sprawia, że porucznik uznaje ją za fałszywe medium, jakich ostatnio pełno w agencjach detektywistycznych.

 

Tymczasem. Do drzwi domu należącego do XF Investigations puka nie kto inny jak Longshot. Guido rzuca się na niego, gdy tylko otwiera drzwi, sądząc, że to kolejny Skrull, ale przyparty do muru Longshot przekonuje go, że byłoby głupotą udawanie kogoś, o kim wiedzą, że nie jest nim. Tego typu tłumaczenia tylko bardziej irytują Guido, ale zjawia się Terry, która powstrzymuje go przed wbiciem gościa w ścianę. Longshot wyjaśnia, że sprowadziło go tu zdjęcie z gazety, na którym znalazł siebie, i chciał się dowiedzieć, jakim cudem był tam, skoro go tam nie było. Oczywiście tylko szczęśliwym trafem zapukał do właściwych drzwi. Gdy dowiaduje się, że ojcem dziecka Theresy jest Madrox i że niedawno pojechał on do szpitala, tchnięty przeczuciem stwierdza, że też powinien się tam udać. Guido zgadza się go zawieść pod warunkiem, że nie będzie mu nic wyjaśniał.

 

Maru przedstawia ochotnika, który zgłosił się do eksperymentu, by uniknąć kary dożywocia. Podłączają mu kroplówkę z ekstraktem z krwi Darwina, ale zanim skończy opowiadać, co zamierzają osiągnąć, ochotnik zaczyna błyskawicznie mutować w bezkształtną masę i rozpada się. Pan Maru stwierdza tylko chłodno, że będą potrzebowali więcej obiektów do testów.

 

W drodze do szpitala Guido wypytuje Longshota o związek z Dazzler i dowiaduje się, że nie są już razem, bo zmienił się odkąd Mojo wymazał mu pamięć, a poza tym Ali nigdy nie poradziła sobie z jego wpływem na inne kobiety. Zgłębiając temat, Guido upewnia się, że Longshot zostanie jego nowym partnerem do podrywów.

 

Gdy docierają na miejsce, to Rictor dla odmiany rzuca się na Longshota, twierdząc, że jest on Skrullem. Monet zatrzymuje go, używając dokładnie takiego samego wyjaśnienia jak wcześniej Longshot i pomaga tamtemu się ogarnąć, wyraźnie zdradzając, że jest pod jego urokiem. Guido przerywa te amory, zabierając Longshota do Madroxa, którego Terry zdążyła uprzedzić o przybyciu gościa. Co ciekawe, porucznik Weiss również wydaje się być zauroczony przybyszem i na jego prośbę grzecznie opuszcza salę. Korzystając z książeczki czekowej Munoza jako kotwicy, Longshot wykorzystuje swoje psychometryczne zdolności, by zbadać ostatnie chwile przed wypadkiem. Okazuje się, że gdy tylko opuścili siedzibę X-Factor, Hektor zaprowadził syna do stojącej nieopodal furgonetki, gdzie obezwładniło go kilku zamaskowanych mężczyzn. Kiedy jednak upomniał się o swoje pół miliona dolarów, jeden z nich postrzelił go. Wracając do rzeczywistości, Longshot przekazuje Jamiemu numer rejestracyjny furgonu i nazwę "Karma Project", którą wymienił jeden z napastników. Dowiadując się, że wszystko było zaplanowane i dali się oszukać, Madrox uderza w ścianę, tworząc duplikat. Nie zwracając na niego większej uwagi, dzwoni do Terry, prosząc, żeby sprawdziła numer rejestracyjny, a tymczasem jego kopia podchodzi do łóżka Munoza i próbuje udusić go poduszką. Gdy tylko Jamie zauważa, co się dzieje, absorbuje duplikat i wzywa pomoc, a lekarze skutecznie reanimują pacjenta. Longshot stwierdza, że jego śmierć byłaby mała stratą, a Jamie z przerażeniem odkrywa, że również tak myśli.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #35 X-Factor vol. 3 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.