Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #78

Incredible Hulk vol. 3 #78

Incredible Hulk vol. 3 #78

"Tempest Fugit" Part 2

Postacie
Cytat

Gwen: " can you... can you help us across...? Carry Ripley maybe...?"

Hulk: "Do I look like your momma?"

Gwen: "Kinda. Around the eyes a little. Yeah."

Hulk: "... Heh."

Streszczenie

Szkoła średnia. Ken siłuje się z dziewczyną, Carlą, ta głośno każe mu się zostawić. Bruce wstaje, mimo ostrzeżeń Hulka i podchodzi do dwójki uczniów. Rozkazuje chłopakowi, zostawić dziewczynę. Dodaje, że ten nie polubiłby go, gdyby się zdenerwował. Nagle tacka, trzymana przez kolegę Kena trafia Bruce'a w głowę i posyła go na ziemię. Banner prosi Hulka o pomoc, ten jednak odmawia i dalej układa pasjansa. Ken i jego koledzy kontynuują bicie Bruce'a.

 

Wyspa. Bruce odzyskuje przytomność akurat, gdy szary Hulk podnosi ręce, by ich zmiażdżyć. Potwór rozpoznaje jednak Bannera. Chce go dostać i próbuje schwytać. Ripley częstuje go płomieniami z miotacza. Spowolniają one go na tyle, że parze udaje się podnieść Bannera, który ze zdziwieniem rozpoznaje Hulka, i uciec w głąb lasu. Uciekając Banner zastanawia się jak dostał się na wyspę i przede wszystkim, jak mógł spotkać szarego Hulka. Z kolei Ripley informuje ich, że skończyło się mu paliwo. Gwen zastanawia się, co jeszcze mogłoby potoczyć się źle. W tym momencie wybiegają z lasu i na ich drodze staje przeszkoda - jar. Banner zamienia się w zielonego Hulka i ścina drzewo, które tworzy kładkę, po której mają przejść Gwen i Ripley. Kobieta zastanawia się skąd wziął się Hulk i gdzie podział się szczupły mężczyzna. Prosi zielonego stwora, by ten pomógł przejść Ripleyowi. Nagle szary Hulka łapie zielonego w pasie. Gwen i Ripley szybko przechodzą na drugą stronę jaru. Szary potwór mówi, że ci ludzie są jego, każe także Bannerowi nie grać bohatera, bo to zawsze kończy się źle.

 

Szpital. Do poturbowanego Bruce'a przychodzi ciotka. Jest zrozpaczona widząc pobitego chłopaka, lekarz uspokaja ją jednak, że obrażenia tylko wyglądają na groźne. Bruce uspokaja ciotkę, jest z siebie dumny, bo chronił dziewczynę. Siedzący obok, na podłodze, Hulk śmieje się z niego, bo jego bronienie polegało na tym, że został wyciągnięty na parking i został pobity. Gdy ciotka Bruce'a poszła do szkoły domagać się ukarania winnych pobicia Bruce'a usłyszała, że nie ma dowodów, że wskazani przez chłopaka uczniowie to zrobili. Dyrektor za to chce dowiedzieć się od pani Banner, kim jest Hulk.

 

Wyspa. Zielony Hulk posyła szarego na łopatki. Uśmiecha się przy tym, bo to przywołuje wspomnienia. Szary jednak nie odpuszcza i oddaje ciosem poniżej pasa. Zielony stwór wstaje z klęczek i uderzając dłońmi o siebie wywołując falę uderzeniową, która wrzuca szarego do jaru. Od razu skacze z nim krzycząc, że szary Hulk powie mu kim jest i czym jest ta szalona wyspa.

 

Całe zajście pokazywane jest na czyimś monitorze. Oglądająca je osoba przełącza widok na Gwen.

 

Szkoła. Ciotka Bruce'a wyjaśnia dyrektorowi, że Hulk to wyimaginowany przyjaciel chłopaka, pomaga mu on pozbierać się po śmierci matki i po osadzeniu w zakładzie psychiatrycznym jego ojca, jest jakby jego substytutem. Nawet lekarze orzekli, iż to normalny sposób na radzenie sobie ze stresem. Dyrektor mówi jednak, że dziesięć lat to wystarczający okres na poradzenie sobie z problemami. Dodaje, że uczniowie ciągle słyszą Bruce'a rozmawiającego z Hukiem. Ciotka to bagatelizuje, mówiąc, że chłopak robi to specjalnie, dzięki temu liczy, ze jako "świr" nie będzie zaczepiany. Dyrektor pokazuje pani Banner jeden z zeszytów Bruce'a pełen wzorów, które matematyk szkolny określił jako bzdurne. Mężczyzna dodaje, iż może ta szkoła to nienajlepsze miejsce dla Bruce'a. Kobieta jednak odpowiada, że nie dadzą się zastraszyć ani wyrzucić. Każe dyrektorowi pilnować jej siostrzeńca, gdy ten wróci ze szpitala.

 

Zielony Hulk po chwili poszukiwań znajduje szarego i po krótkiej walce skręca mu kark, próbując wydobyć z niego informacje o osobie odpowiedzialnej za cała historię. Po chwili ucisza Bannera, który protestuje w jego głowie. Tymczasem szary Hulk zmienia się w stwora przypominającego jednego z Mindless Ones. Hulk dziwi się przemianie i zastanawia się, co jeszcze czeka go na tej wyspie. Nie zauważa, że za jego plecami pojawił się wielki, uskrzydlony potwór - Fin Fang Foom.

 

Gwen i Ripley siedzą przy ognisku. Mężczyzna jest przekonany, że nie żyją i utonęli, kiedy ich łódka zatonęła. A eksplozja w maszynowni nie oślepiła go, a zabiła. Dodaje, że jego przydomek jest wskazówką - Ripley od R.I.P. Chłopak dodaje, że to tak jak w tych wszystkich filmach, gdzie główni bohaterowie nie wiedzą, że umarli. Nagle pojawia się obok nich generał Ross i pyta się ich, jak takie filmy przeważnie się kończą.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #78

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.