Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men Annual 1999 » Uncanny X-Men Annual 1999

Uncanny X-Men Annual 1999

Postacie
Cytat

SNIKT!
Multiple Man: "You didn't k...k..."
Wolverine: "Nothing neural reconstructive surgery won't fix"

Streszczenie

ad brzegiem morza młody mutant całuje dziewczynę nie posiadającą genu X. Gdy widzi, iż obserwował go Magneto pada przed nim na kolana błagając o wybaczenie. Magnus bez słowa odlatuje. Jego poczynania z ukrytej bazy śledzą Forge i Multiple Man. Indianin oznajmia, iż muszą przerwać ciszę radiową i poinformować innych o tym co ujrzeli. Tymczasem w stronę Egiptu podąża blackbird X-Men. Nightrawler stwierdza, iż Apocalypse jeszcze nie wygrał, choć Archangel przekonuje go iż zna En Sabah Nura lepiej i mogło stać się inaczej. X-Men podążają na pomoc reszcie grupy, po tyma jak ocalili Logana z efektu prania mózgu. Obserwujące jego zachowanie Jubilee i Shadowcat, zastanawiają się czy jest on przy zdrowych zmysłach. Logan siedzi nagi, nie mając najwyraźniej zamiaru się ubrać.

W Hammer Bay Fabian Cortez przekonuje Magneto, iż to co ujrzał nad brzegiem morza należy tępić. Nie można pozwolić, aby homo superior wiązali się ze zwykłymi ludźmi. Magneto oznajmia, iż to on będzie decydował o tym i poleca Amelii usunąć go sprzed jego oczu. Ta teleportuje Corteza do Amazonii, wyjaśniając Quicksilverowi iż ma on alergię na lasy deszczowe. Pietro zastanawia się czemu jego ojciec toleruje Corteza, lecz Amelia wie iż on powróci, gdyż moc Magneto jest teraz uzależniona od doładowań Corteza. Jednocześnie w blackbirdzie rozlega się radiowe wezwanie z Genoshy. Warren oznajmia, iż priorytetem jest lot do Egiptu, lecz Kitty i Kurt są zdania iż nie można zignorować wezwania. Jubilee decyduje się rzucić monetą, którą łapie na swój adamantowy pazur Logan, odziany wreszcie w kostium. Tymczasem dziewczyna po awanturze z rodzicami opuszcza swój dom w Hammer Bay, a widząc jej chłopaka jej ojciec decyduje się działać. Wybiega z dubeltówką i zaczyna strzelać, lecz kule zostają zatrzymane mocą magnetyzmu. MAgneto oznajmia iż na Genoshy nie będzie miejsca dla takich zachowań, a czas nietolerancji minął. Jego głos i moc rozchodzą się po całej wyspie, słyszalne dla wszystkich.

Blackbird ląduje w Genoshy, a Warren stwierdza iż robią to wyłącznie dla Logana. Najwyraźniej zamierza on wyrównać rachunki z Magneto. Kurt zamierza dowiedzieć się kto ich wzywał, gdy nagle mutantów łapie ból głowy. Po wyspie rozchodzi się psioniczna fala uderzeniowa. Ktoś użył telepatii. Wolverine natrafia na czyjś ślad, po czym nagle skacze i zaczyna walkę z ciemną sylwetką, któa zaczyna się mnożyć. Po chwili okazuje się, iż ma przed sobą Multiple Mana. Jamie wyjaśnia przerażony, iż Xavier wysłał go tutaj wraz z Forge'm, aby mieli oko na Magneto i monitorowali jego działania. Coś poszło nie tak. Ktoś porwał włąśnie Indianina, gdyż potrzebował jego wiedzy, a Jamie nie ma pojęcia kto, bowiem zaatakowano go telepatycznie. Tymczasem pozostali X-Men trafiają na Magneto. Jego widok mocno ich szokuje, bowiem wedle ich wiedzy wraz z resztą X-Men znajduje się w Egipcie. Podejrzewają iż zdradził resztę X-Men, lecz Magneto oświadcza iż zrobił dla nich już wszystko, a teraz musi zająć się własnymi ludźmi. Zabiera X-Men ze sobą, krępując ich własną mocą. Ukazuje im z powietrza Hammer Bay, jego Genoshę, jego raj. Tymczasem kanałami do miasta docierają Jamie i Logan, który w pierwszej kolejności pozbywa się napotkanych na drodze Acolytes. Kierując się zapachem Logana znajdują Forge, którego uwalniają. Ten wyjaśnia, iż Magneto odgrywa Boga. Zmusił Forge'a do stworzenia maszyny zwiększającej jego moc, dzięki której zwiększa swój wpływ sprawiając iż inni myślą i widzą to co chce. Nightcrawler właśnie to zrozumiał. Widzi iż wszyscy na wyspie kontrolowani są w jakiś sposób przez Magneto. Teraz nadchodzi kolej na X-Men. Gdy Kurt pada na skinienie Magnusa, a Warren zostaje rzucony na ścianę, Kitty rzuca weń ostrzami. Magnus w jakiś sposób czyni ją na powrót stałą i rzuca w jej kierunku jej pociskami. Ratuje ją Jubilee i rzuca w Magnusa fajerwerkami. Ten stwierdza iż nie mogą go pokonać, bowiem jego moc jest absolutna. Wówczas pojawia się Logan, pytając jak długo jeszcze Exodus zamierza udawać kogoś, kim nie jest.

Forge i Multiple Man dezaktywują maszynę, która sprawia iż Exodus ma psioniczny wpływ na wszystkich mieszkańców wyspy. Jednocześie Logan zadaje mu cios pazurami. Bennet odzyskuje swą prawdziwą postać. Wyjaśina, iż zmienił się i dość już miał służenia innym. On zjednoczy wszytkich mutantów, to co Magneto podzielił, tam gdzie Apocalypse pragnie dominować, on zrobi na swój sposób, prowadząc mutantów do raju. Wówczas dobiegają go krzyki. Gdy utracił kontrolę wybuchły zamieszki. Leci w dół, lecz nie udaje mu się ocalić dziewczyny i jej chłopaka, którzy padli ofiarą nietolerancji. Raj nie powstanie tego dnia, a być może nigdy.

Lecz ten kto obserwuje całą sytuację na wyspie, stwierdza iż mutanci są rakiem na zdrowej tkance ludzkości. Jeżeli znikną, nie będzie także problemu. Nazywa się High Evolutionary i wie jak tego dokonać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.