Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #6

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #6

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion tie-in.
Uwięzieni w Knowhere, Guardians desperacko próbują zdemaskować infiltrację Skrullów we własnej siedzibie. Dlaczego jednak Skrullowie tam są i jaki konkretnie mają plan? A nawet jeżeli drużynie uda się przetrwać niebezpieczeństwa oraz paranoję, czy nadal będzie w komplecie?

Cytat

Gorani: "Your pet thug Drax killed everyone on this station."

Peter: "Come on. It wore off, didn't it?"

Streszczenie

Knowhere. Panuje całkowita cisza. Wszystkie pokłady usiane są bezładnie leżącymi ciałami. Na jednym z nich, palec Draxa zsuwa się z przycisku detonatora, a gdy urządzenie przestaje działać, łapie oddech i od razu chwyta detektor. Obok, Phyla powoli dochodzi do siebie i przypomina sobie, co zaszło, a gdy tylko odzyskuje koncentrację, z wściekłością atakuje Draxa i przypiera do ściany. Na pytanie, co zrobił, on spokojnie oświadcza, że znalazł Skrullów i pokazuje punkciki na ekranie detektora.

Adam odzyskuje świadomość, by odkryć, że sala jest pełna Skrullów, a Cosmo stoi na drodze do nich. Pies oświadcza, że skoro nie chce zrozumieć, co się dzieje, zmusi go do tego i atakuje telepatycznie.

Peter budzi się z ciężkim bólem głowy i zauważa, że koledzy z drużyny latają po całym korytarzu, co jest wynikiem próby pochwycenia Starhawka. Mantis i Gamora wciąż siłują się z nim/nią, więc przyłącza się, zadając z rozpędu nokautujący cios. Każe ją uwięzić i założyć neutralizatory, a sam zamierza się dowiedzieć, dlaczego czuje się, jakby przed chwilą umarł. Wyjaśnienie dostaje szybciej, niż by się spodziewał, kiedy Quasar kontaktuje się z nim i wyjaśnia, że Drax praktycznie zamordował wszystkich i przywrócił do życia, by zmusić Skrullów do powrotu do prawdziwej postaci, a teraz są w drodze do ich kryjówki. Wciąż nie wie, czy można mu ufać, więc nalega, by Phyla zapytała, dlaczego kręcił się przy teleporterach. Drax bez ogródek wyjaśnia, że próbował znaleźć Cammi, bo odkąd stracił córkę, nie chce stracić dziewczyny, która jest dla niego jak druga córka. Quill oczywiście stwierdza, że nie potrzebnie się z tym krył i prosi, by Phyla pilnowała go.

Nie zastanawiając się wiele, Drax wpada do kwatery Skrullów, a gdy Warlock próbuje go zatrzymać, nazywa go zdrajcą i atakuje. Cosmo rozbraja go telekinetycznie i dopiero wtedy Adam może go zatrzymać, ale dla odmiany wtrąca się Quasar, która również uważa, że stanął po stronie wrogów. Nie mając innego wyjścia, Cosmo uderza w nich telepatycznie i pokazuje, że ci Skrullowie są prześladowanymi uciekinierami, którzy schronili się na Knowhere, nie chcąc mieć nic wspólnego z fanatykami religijnymi, którzy zdominowali ich społeczność. Drax wciąż nie chce uwierzyć, więc dodaje, że dla własnego bezpieczeństwa pozwalał sobie wymazywać pamięć, by ich nie zdradzić. Sami Skrullowie wyjaśniają, że Continum Cortex został wysadzony przez fanatyków, którzy przybyli tu, by ich zabić, zanim zdążą przekazać komuś plany inwazji. Wszyscy myślą, że chodzi o nową wojnę z Kree, ale zostają wyprowadzeni z błędu - planowana jest inwazja na Ziemię, która być może już się zaczęła. W tym momencie, do sali wpadają Luminals. Widząc na miejsc Guardians, Cynosure z miejsca uznaje ich za zdrajców i wydaje rozkaz ataku. Gdy na miejsce przybywa Star-Lord z resztą ekipy, bitwa już wre, więc wydaje rozkaz przerwania jej za wszelką cenę, a później szukania wyjaśnień. Gdy jeden ze Skrullów własnym ciałem osłania Cosmo przed atakiem Cynosure, ten wścieka się i kończy bitwę.

Później, gdy ranny Skrull dochodzi do siebie w ambulatorium, Peter próbuje wyjaśnić sprawy z radą bezpieczeństwa Knowhere. Tamci wydają się być odporni na racjonalne argumenty, a on sam jest tym bardziej zdenerwowany, bo nie ma możliwości sprawdzić, co się dzieje na Ziemi. W końcu Star-Lord stawia na swoim oświadczając, że Guardians pozostaną w Knowhere i nie dadzą sobą pomiatać. Cosmo dołącza do niego po wyjściu i przeprasza za te wszystkie sekrety obiecując, że postara się załagodzić sprawy między nimi a radą. Quill dziękuje mu i przyznaje, że jest pod wrażeniem tego, jak powalił wszystkich, by zakończyć bijatykę.

Kiedy Peter wraca do kwater grupy i radośnie oświadcza, że mogą wrócić do ratowania Wszechświata, wita go seria nieprzyjaznych spojrzeń i wyraźnie zasmucona Mantis, która po chwili mówi, że wszystko się wydało. Drax podsłuchał ich rozmowę i powiedział wszystkim, że użyli telepatii, by namówić ich do współpracy. Odpiera zarzuty, że wyprali im mózgi twierdząc, że użyli tylko lekkiej sugestii, by przyspieszyć sprawy. Zależało mu na czasie, bo Wszechświat jest zagrożony, a zebranie ich w grupę w normalnych warunkach byłoby co najmniej trudne, więc po prostu zaszczepili im ochotę do tego. Jego argumenty nie trafiają jednak do ich przekonania, a wkrótce Phyla, Adam, Drax i Gamora kolejno odchodzą. Rocket Raccoon zauważa, że posypała im się drużyna, a Mantis z płaczem stwierdza, że nie taką przyszłość widziała i wszystko zaczyna się rozpadać. Tymczasem, uwięziony Starhawk uśmiecha się pod nosem.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #6 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.