Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Inhumans » Secret Invasion: Inhumans #3

Secret Invasion: Inhumans #3

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion tie-in.
Medusa prowadzi rodzinę królewską w przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu Black Bolta, gdzie zmuszona jest zawrzeć pakt z diabłem w osobie Kree i Ronana Accusera. Czy sprawdzi się powiedzenie - wróg mojego wroga jest moim przyjacielem? Czy Inhumans będą w stanie utrzymać jedność rodziny, nim znajdą swego króla?

Cytat

Ronan: "What are you doing in Kree space, Medusa?"
Medusa: "Ronan the Accuser. The Inhuman Royal Family demands an audience."
Ronan: "Demands?!"
Karnak: "Stand ready, brothers. I'm not seeing many scenarios that don't involve violence."
Gorgon: "I could have told you that."
Triton: "Lockjaw could have."

Streszczenie

Maximus opowiada Lunie o tym, jak w przeszłości nie doszło do sojuszu Inhumans z Kree. Wiele lat później Ronan najechał Attilan i próbował kontrolować rodzinę królewską, lecz ona poradziła sobie i z tym zagrożeniem. Tym razem jednak, w obliczu ataku Skrullów, Medusa i inni muszą udać się w przestrzeń kosmiczną na poszukiwania Black Bolta. Maximus wyczuwa ironię w tym, że królowa, opuszczając swych poddanych w największej potrzebie, tak naprawdę ich ratuje.

Na przejętym statku Skrullów Crystal oznajmia siostrze, że Karnak doprowadził ich tam, gdzie mieli dotrzeć. Kobieta zastanawia się, co to w ogóle za miejsce. Medusa nie chce jej tego jasno powiedzieć, oznajmia jedynie, że robi to wszystko tylko po to, by ocalić Black Bolta i rozwiązać problem Skrullów. Teraz pragnie jedynie, by siostra słuchała jej rozkazów. Po chwili rodzina królewska opuszcza statek i staje przed Ronanem i jego armią Kree.

Skrull-naukowiec próbuje znaleźć sposób na zmuszenie mózgu Black Bolta do współpracy z maszyną, która ma zamienić go w broń. Kiedy towarzyszka naukowca przedstawia królowi historię jego związku z Medusą, Skrull stwierdza, że chyba znalazł słaby punkt, którego szukał.

Medusa żąda, by Ronan udzielił jej audiencji, po czym proponuje mu przymierze pomiędzy Inhumans a jego ludem, które mogłoby pokonać Skrullów. Po krótkiej dyskusji przywódca Kree zgadza się na to, jednak stawia jeden warunek - Crystal zostanie jego żoną. Ku zdziwieniu siostry, Medusa przystaje na jego żądanie.

Później. Karnak prosi królową, by udała się na statek Ronana. Okazuje się, że dzięki technologii i informacjom Kree Inhuman odkrył trzy słabe punkty w systemie komunikacyjnym Skrullów, które mogą ich doprowadzić do Black Bolta. Muszą być one jednak wykorzystane w tym samym czasie, przez co rodzina królewska musi się rozdzielić i udać w trzy różne miejsca. Karnak udoskonalił umiejętności Lockjawa, dzięki czemu chwilę potem Medusa i Crystal zostają teleportowane na Ziemię, by porozmawiać ze Skrullem, którego uwięziła Thundra. Karnak i Gorgon udają się na planetę Rigel 3, by odnaleźć androida, który złamał algorytm służący Skrullom do komunikacji. Najważniejsza misja została powierzona Tritonowi, który na pokrytej w całości wodą planecie zwanej Pelagią ma odszukać i uruchomić ukryte tam urządzenie Skrullów służące do komunikacji. Nie wszystko idzie jednak tak, jak chcieliby tego Inhumans - Karnak i Gorgon zostają przyłapani na próbie wykradzenia androida, Triton zostaje schwytany przez Pelagian, natomiast przebrane za poddane Thundry Medusa i Crystal zaczynają się kłócić, przez co zostają zauważone przez władczynię tego miejsca, która nakazuje im stoczyć walkę między sobą.

Tymczasem Skrull-naukowiec znajduje w końcu sposób na złamanie Black Bolta. Pokazuje mu chwilę jego porwania i podmienienia, niedługo po jego obaleniu przez Maximusa [mini-seria Silent War - Jaro]. To właśnie Skrull podszywający się pod króla walczył z Hulkiem, gdy ten zaatakował Attilan. Nie tylko nie zdemaskowało to oszusta, lecz wręcz pchnęło go wprost w ramiona Medusy. Gdy po usłyszeniu tego wszystkiego Bolt nie może zapanować nad swoim gniewem, broń Skrullów jest gotowa do użycia. Teraz muszą jedynie nakierować ją na Attilan, tak by Inhumans zostali zniszczeni przez moc swojego własnego króla.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Secret Invasion: Inhumans #3 Secret Invasion: Inhumans #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.