Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #575

Amazing Spider-Man #575

Amazing Spider-Man #575

"Family Ties" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy wyścig do fotela burmistrza nabiera rozpędu, przestępczość w mieście osiąga rekordowy poziom. Hammerhead - najnowszy egzekutor Mr. Negative'a - zbiera wszystkie gangi pod jednym sztandarem. Spider-Man musi się zmierzyć ze swoim dawnym wrogiem, który tym razem dzięki paru nowym sztuczkom jest nie do powstrzymania. A w środku zadymy znajdą się dzieci z centrum F.E.A.S.T. cioci May.

Cytat

Urich: "And in a fight like that, you want family watching your back."
Norah: "Hey Ben, can Parker be our 'special cousin'?"

Streszczenie

Bezdomna o imieniu Greta i szczur z superkomputerem w mózgu o imieniu S.I.M.O.N. trzymają się kurczowo pleców Spider-Mana i razem z nim uciekają przed kilkoma mężczyznami w maskach klaunów. Greta znalazła szczura-uciekiniera w śmietniku, klauni zaczęli ją ścigać - i wszystko dalej potoczyło się samo. Ostatecznie Spidey pokonuje napastników, po czym Greta nagradza go pocałunkiem, który z powodu niskiego poziomu higieny jamy ustnej kobiety powoduje u bohatera natychmiastowe wymioty.

Hammerhead pojawia się w rezydencji Mr. Negative'a. Stwierdza, że może nie tylko niszczyć innych dla swojego nowego pracodawcy, ale może też dla niego coś zbudować.

Redakcja "Front Line". Peter nie chce spotkać się z Lily Hollister, próbuje więc wykręcić się z robienia zdjęć do wywiadu z jej ojcem. Ostatecznie jego wymówką staje się praca z redaktorką Norą Winters.

Na Bronksie Hammerhead odwiedza kilku czarnoskórych gangsterów. Proponuje im rozmowę o "byciu rodziną". Mężczyźni mają pewne obiekcje co do tego, ale krótka demonstracja siły szybko je rozwiewa.

Norah i Peter tworzą materiał na temat akcji edukacyjnej na Bronksie. Spotykają tam ciocię May, z którą dziewczyna szybko znajduje wspólny język. Pete tymczasem spotyka małego chłopca, Anta, który wydaje się mieć zadatki na geniusza i za takiego również się uważa. Gangster Harold, jego starszy brat, ma inne zdanie na ten temat i odciąga go od stoiska edukacyjnego. Peter próbuje bronić chłopaka, zostaje jednak brutalnie odepchnięty przez osiłka, który następnie zabiera stamtąd Anta.

W swojej kryjówce gangsterzy z Bronxu rozmawiają o ultimatum Hammerheada. Trochę później Harold czuwa ze strzelbą w oknie meliny. Tam odnajduje go Spider-Man, wyciąga go na zewnątrz i próbuje przekonać do uczciwego życia. Nagle obaj słyszą hałas wewnątrz budynku. Spidey wpada tam i widzi Hammerheada stojącego nad zmasakrowanymi gangsterami. Natychmiast wywiązuje się walka, jednak przeciwnik bohatera jest tym razem o wiele potężniejszy, niż zwykł być przed swoim "odrodzeniem". Łamie Spider-Manowi nogę w kostce, po czym bije go dotkliwie i skatowanego rzuca na podłogę.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #575 Amazing Spider-Man #575

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.