Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four: True Story » Fantastic Four: True Story #4

Fantastic Four: True Story #4

Fantastic Four: True Story #4

"Part four: Johnny Storm saves the books"

Postacie
Zapowiedź

Zakończenie przygody Fantastic Four w świecie fikcji. Czy doczekamy się happy endu? Czy zabrzmią weselne dzwony? Czy Johnny Storm... uratuje książki??? I czy drużyna zdąży wrócić do rzeczywistości, aby uratować Billie Lumpkin?

Cytat

Sue: "You said it yourself: What we're experiencing is only the solving of magical equations. My husband's good with math."

Reed: "And that, Nightmare, ontologically, philosophically and literarily, is kicking your ass."

Streszczenie

Jako że w świecie koszmarów czas płynie szybciej, minęły juz miesiące od kiedy Nightmare odniósł zwycięstwo. Fantastic Four i ich fikcyjni przyjaciele nie żyją, a świat fikcji zmienił się w ruinę pod jego władzą. Ale to dopiero początek - teraz musi podbić jeszcze ludzkie umysły, aby stać się naprawdę żywy. Gdy wyjaśnia to Długiemu Johnowi Silverowi, nagle zauważa istotę w kapturze, która przed nim ucieka. Zaciekawiony wyrusza w pościg. Nagle trafia do miejsca, którego nie zna. Reed, bo to on był osobą w kapturze, wyjaśnia mu, że to „Alicja w krainie czarów” - fikcja tak podobna do snu, że Nightmare nie zauważył, kiedy opuścił swój świat. Tu są równi i Richards może wymierzyć mu karę.

 

Tymczasem "Jasper" z Johnnym i bohaterami „O czym szumią wierzby” wdziera się do krainy koszmarów, gdzie odnajdują śpiącego Williego Lumpkina. Johnny pyta go, kto był autorem książki, po przeczytaniu której odechciało mu się czytać cokolwiek. Mając nazwisko, wnikają do jego snów i podrzucają mu pomysł na sequel jego powieści "Nightmare".

 

Reed wyjaśnia przeciwnikowi, że nie umarł, ale od obrażeń zapadł w śpiączkę. Dzięki temu trafił do krainy sąsiedniej krainie snu - Comy [coma to medyczna nazwa śpiączki - doktor Demo [lub po prostu śpiączka po angielsku - Dunton]]. Jej król pozwolił mu przedostać się do krainy snu, a ponieważ nie walczył z wolą Nightmare'a, ten go nie wyczuł. A ponieważ Nightmare jest też częścią świata fikcji, gdy przebywa w tej krainie, jego własna historia może zostać zmieniona. W tej chwili powstaje opowieść o jego inwazji na świat fikcji, ale w tej wersji Długi John Silver podrzucił swoim ludziom ślepe naboje i pomógł uciec ofiarom Nightmare'a, gdy ten myślał, że zginęli. Po chwili staje się to wersją prawdziwą - Sue, Ben, Dante i siostry Dashwood żyją. Tymczasem Johnny i zwierzaki uwalniają Fountainhead'a i dołączają do reszty. Nightmare wzywa swoją armię koszmarów. Ben prosi Margarett, aby cofnęła efekt wyobraźni Elinor - dzięki temu czwórka odzyskuje swe moce. Kiedy Thing walczy z potworami, Reed objaśnia swój plan. Ponieważ Dante jest zarówno pisarzem, jak i postacią, póki jest tu Fountainhead może swoim pisaniem wpływać na wydarzenia. A silne pragnienie szczęśliwego zakończenia Elinor zrównoważy jego tendencję do tworzenia potworności, które mógłby wykorzystać Nightmare. Źródłem pomysłów będzie zaś wyobraźnia Johnny'ego. Plan się udaje i koszmary zostają rozgromione przez armię postaci filmowych, Nightmare ucieka, grożąc, że to nie koniec, a Fountainhead może odtworzyć zniszczony świat fikcji. Elinor załatwiła też szczęśliwe zakończenie dla siebie - ślub z Dantem. Fantastic Four mają zaś jeszcze jedno do załatwienia.

 

Opętawszy siostrzenicę Williego, Nightmare chce zabić go i uwięzić Fantastic Four w świecie fikcji, ale na szczęście bohaterowie wracają na czas i demon musi się wycofać.

 

I w ten oto sposób ludzkość, w tym nasi bohaterowie, odzyskali swe książki i filmy i żyli długo i szczęśliwie.
Koniec.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Fantastic Four: True Story #4 Fantastic Four: True Story #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.