Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #43

Captain America vol. 5 #43

Captain America vol. 5 #43

"Time’s Arrrow": Part 1 of 3

Postacie
Zapowiedź

Bucky zdał swój pierwszy egzamin jako nowy Captain America, teraz przyjdzie mu zmierzyć się ze swoim starym wrogiem (zarówno z czasów II wojny światowej, jak i okresu "zimnej wojny"), który właśnie przybył do USA.

Cytat

Naga Black Widow do Jamesa: "You shouldn't be thinking at all right now, James. Come back to bed and I'll take care of that."

Streszczenie

Szanghaj, 1942 rok. Captain America, Bucky i Human Torch wykonują tajne zadanie dla generała MacArthura. W cywilnych strojach, jako niemieccy turyści, idą zatłoczonymi ulicami na spotkanie z ich łącznikiem. W bocznej alejce woła ich Chińczyk, na którego czekają. Bohaterowie zrzucają przebrania i ruszają do akcji. Niestety wrodzy żołnierze znajdują ciała, które zostawił chiński łącznik. Bucky skacze na przeciwników z karabinem, zaś Torch dostaje polecenie oczyszczenia drogi do drzwi.

W teraźniejszości James stoi w nocy przed oknem. Jego rozmyślania przerywa Natalia, okryta jedynie prześcieradłem. Dziewczyna próbuje nakłonić kochanka do powrotu do łóżka. Ten znów zadręcza się tym, czy jest godny nosić maskę Steve'a. Black Widow przypomina mu, iż jego działania w trakcie walki z Red Skullem czy w czasie Secret Invasion dały mu sporą popularność zarówno wśród cywili, jak i w społeczności super-bohaterów. Jednak nasz bohater nie może zapomnieć tego, co robił jako Winter Soldier. Bucky postanawia trochę pomyśleć i wybiera się na przejażdżkę motocyklem.

W tym samym czasie przed Międzynarodowym Ośrodkiem Badań Naukowych do strażnika podchodzi mężczyzna szczelnie okryty prochowcem. Mówi po francusku, jednak ochroniarz nie rozumie tego języka. Potężny kopniak nie pozostawia jednak złudzeń co do zamiarów. Napastnikiem okazuje się Batroc the Leaper. On i jego ludzie wchodzą do ośrodka.

James w tym samym czasie jeździ po mieście i zastanawia się, dlaczego nie potrafi się cieszyć ze swoich sukcesów jako Cap. Jego rozważania przerywa radio ustawione na odbiór policyjnych częstotliwości. Ogłoszono alarm w związku z napadem na Ośrodek Badań. Captain rusza do akcji. Napastnicy opuszczają budynek. Nie było czasu na szukanie informacji, po które tu przyszli, więc skopiowali całe archiwum. Nagle na napastników skacze Bucky w cywilnym stroju. Kilka celnych ciosów eliminuje płotki, po czym James staje naprzeciwko Batroca. Walka jest bardzo wyrównana i przerywają ją pomocnicy przestępcy, strzelając bohaterowi w plecy. Na szczęście w plecaku miał schowaną tarczę, przez co pada tylko zamroczony na ziemi. Złodzieje uciekają furgonetką, jednak tarcza na plecach zdradza złoczyńcy tożsamość przeciwnika. James szybko w zaułku zmienia strój i dzwoni do Black Widow. Prosi ją o uruchomienie wtyków w policji, ponieważ będą mu pilnie potrzebne. W trakcie rozmowy zostaje otoczony przez policyjne samochody. Dwie godziny później Captain i Natalia wewnątrz budynku idą do miejsca, gdzie Batroc dokonał kradzieży. Prowadzi ich znajomy agentki – Ollie. Budynek należy do ONZ, a skradziono jeden z archiwalnych dysków. Ostrzega, że bohaterowie nie chcą wiedzieć, co w nich było.

1942 rok, Szanghaj. Captain wysyła Bucky'ego po dzieciaka, którego mają odbić. On i Torch zajmą się żołnierzami. James na piętrze znajduje nastoletniego geniusza – profesora Chin Zhanga. Chce go szybko zabrać w bezpieczne miejsce, jednak chłopiec zafascynowany jest obrazem walczącego Human Torcha.

W teraźniejszości. Batroc w chińskiej restauracji spotyka się ze swoim zleceniodawcą. Mężczyzny nie interesują trudności, jakie wystąpiły podczas zadania, ani tożsamość Captaina America. Jednak kiedy na zdjęciach z kamer ochrony rozpoznaje Winter Soldiera, po chińsku mówi, że ta informacja bardzo zainteresuje jego szefa.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #43 Captain America vol. 5 #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.