Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion » Secret Invasion #7

Secret Invasion #7

Secret Invasion #7

"Secret Invasion" - part 7

Postacie
Zapowiedź

Uniwersum Marvela kontra Imperium Skrullów. Wydarzenie roku zbliża się ku szokującej konkluzji.

Cytat

Jessica, w środku bitwy: "Oh, and you were right about the Skrull thing."

Cage: "She admitted I was right. All of a sudden it's the best day a'my life."

Streszczenie

Bitwa wrze. Walcząc ramię w ramię, Thor i Ares zagrzewają do walki pozostałych. Captain America przypomina, że priorytetem jest wyeliminowanie Spider-Woman, podczas gdy ona rozkazuje swoim żołnierzom zniszczyć Richardsa i jego detektor Skrullów. Mimo wzajemnej niechęci, Fury i Osborn wzajemnie osłaniają swoje plecy. Wasp przedziera się między walczącymi, by dotrzeć do Yellowjacketa, ale gdy próbuje go porazić swoim żądłem, ten powiększa się w ostatniej chwili i próbuje ją zmiażdżyć. W drogę wchodzi mu jednak Stature, która stała się jeszcze większa. Iron Man znów ma kłopoty ze swoim pancerzem, który powoli zaczyna się sypać. Tymczasem, Bullseye czai się na drzewie z wyrzutnią rakiet i strasznie kusi go, żeby rozwalić Spider-Mana lub Daredevila, ale ostatecznie wcelowuje w Yellowjacketa. Trafiony w oko, olbrzymi Skrull obala się na pole bitwy. Stark decyduje się w końcu opuścić walczących, by zrobić coś ze swoją zbroją. Ares bawi się w najlepsze, wspomagany przez członków Wrecking Crew, podczas gdy Bucky odnajduje w zamieszaniu Black Widow i zaczynają współpracować. Reed zauważa Sue wśród walczących, lecz jego nadzieje szybko się rozwiewają, gdy rzuca się na niego cały oddział Skrullów udających jego żonę. Coś powstrzymuje go przed walką z nimi, więc Quake i jej grupa muszą wyciągnąć go z opresji. Za radą Hooda, Wolverine postanawia zakończyć to jak najszybciej i atakuje Veranke, lecz seria wyładowań energetycznych rzuca go na kolana. Spider-Man pomaga Iron Fistowi, który oberwał od królowej Skrullów i pociesza go, że sprawy na pewno nie są tak poważne, jak wyglądają, skoro jeszcze nie pojawił się Uatu, ale zaraz po tych słowach dostrzega Obserwatora, górującego nad polem walki. Cage samotnie daje upust swojej wściekłości, a próbujący skontaktować się z kimkolwiek z S.H.I.E.L.D. Iron Man zostaje zaatakowany w locie.

Tymczasem, bitwa transmitowana jest na żywo w telewizji, a Jessica Jones ogląda ją w Wieży Starka. Widząc, co się dzieje, dochodzi do wniosku, że musi pomóc. Ze łzami w oczach żegna się z córeczką i prosi Jarvisa, żeby zaopiekował się nią, gdyby ona i Luke nie wrócili. Po tych słowach wylatuje przez okno dokładnie w chwili, kiedy Stark wraca do wieży. Jarvis obserwuje ją, trzymając Danielle.

Wszyscy dostrzegają niezidentyfikowany obiekt, który z dużą prędkością uderza w sam środek pola bitwy, wywołując eksplozję. Z dymu i ognia wyłania się Noh-Varr, który w imieniu imperium Kree i Mar-Vella wzywa najeźdźców do kapitulacji. Ziemianie wykorzystują chwilę dezorientacji przeciwników, by szybko się przegrupować i przytoczyć kolejny atak. Jessica odnajduje Cage'a i walcząc obok niego przyznaje mu rację w sprawie Skrullów. Luke stwierdza, że jeszcze może wyjść z tego najlepszy dzień w jego życiu. Hawkeye zostaje znokautowana przez Skrulla, więc kiedy Vision wynosi ją z zamieszania, Clint sięga po swój stary łuk. Pierwsze cztery strzały eliminują stojących mu na drodze przeciwników. Kolejna przebija gardło Veranke, wciąż walczącej z Loganem. Widząc śmierć swojej królowej, Yellowjacket wpada w furię i uskutecznia ostateczny plan. Gdy wciska przycisk jakiegoś urządzenia formuła, którą kiedyś podstawił Janet, zaczyna działać. Wasp rośnie błyskawicznie i zaczyna promieniować energią, która poraża wszystkich obrońców Ziemi.

Obserwujący park z okna w wieży Starka Jarvis wraca do swojej prawdziwej postaci i mówi do Danielle, że nieważne, czy zginą Skrullowie, czy bohaterowie – ważne, by wypełniło się proroctwo.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret Invasion #7 Secret Invasion #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.