Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents vol. 2 » Marvel Comics Presents vol. 2 #11

Marvel Comics Presents vol. 2 #11

Marvel Comics Presents vol. 2 #11

"Vanguard" - chapter eleven - "Death and Resurrection"

Postacie
Streszczenie

Trenton Craft wraca pamięcią do nocy zabójstwa. Spytał wchodzącą do jego apartamentu Stacy, czego chce, jednak ona opętana przez Yoosufa nie odpowiedziała. Craft, zauważając Watchera, stwierdził, że najwyraźniej teraz umrze, i rzeczywiście – Dolan dwukrotnie strzeliła mu w pierś. Blade jest zdziwiony, jakim cudem to przeżył, więc Colonel America przypomina, że jest jednym z najpotężniejszych telekinetów na świecie, a gdy dhampir stwierdza, że przecież nie używał swych mocy od II Wojny Światowej, odpiera, że taka była oficjalna wersja, a tak naprawdę uczył się panowania nad nimi. Nauczył się nawet kontroli swego ciała na poziomie molekularnym, co pozwoliło mu przeżyć nie tylko postrzał, ale i sekcję zwłok. Wrócił do bazy jednak nie tylko po to, żeby im to wytłumaczyć, lecz przede wszystkim w związku z niewybaczalnym wyciekiem informacji. Micromax pyta, czy go zabije, a Craft prosi, żeby nie brał tego do siebie i rozkłada wszystkich zebranych na części pierwsze. Po chwili dzwoni jego komórka. Odbiera i informuje rozmówcę, że wszyscy, którzy mogli zagrozić ich organizacji, nie żyją albo mają zmienione wspomnienia. Wszystko jest pod kontrolą.


Scenariusz: Ivan Brandon
Rysunki: Niko Henrichon

"Machine Man” – chapter four: “Close to modern”

Postacie:
* Machine Man [Aaron Stack]
* Madame Menace [Sunset Bain], Mały Celestianin

Madame Menace każe jednemu ze swych żołnierzy pozbyć się broni, z której strzeliła do psychologa. X-51 z przeszłości próbuje ją powstrzymać, a gdy Aarona dziwi jego zachowanie, Bain stwierdza, że to nie „stary” robot, lecz on – wszystko wokół nich to on. Stack każe jej przestać mówić zagadkami i w prostych słowach wyjaśnić, dlaczego zamordowała jego doktora, więc kobieta radzi mu, żeby spojrzał na głowę „doktora” – pełną poskręcanych kabli. Wyraża swój podziw dla geniuszu Aarona, który nie mogąc przeżyć załamania nerwowego, stworzył go sobie – zbudował od podstaw na pokładzie Stanu 51, łącznie ze „wspomnieniami” walki z Hulkiem czy Ultronem. Pyta jednak, co jest takiego złego w byciu bez wad, że musiał sobie je skonstruować, na co android wspomina, że nie wszyscy myślą tak, jak ona, jak choćby Ruch na Rzecz Zniszczenia Machine Mana. Jeden z podwładnych Menace zaczyna żartować na temat tej organizacji, jednak szybko nudzi swoją szefową i zostaje zlikwidowany. Następnie Bain każe swoim żołnierzom zająć pozycje bojowe. Wyjaśnia Aaronowi, że zamierza zmieść Bombaj z powierzchni Ziemi i każe mu się powstrzymać.


Scenariusz: B. Clay Moore
Rysunki: Lee Weeks

"Depth Change"

Postacie:
* Stingray [Walter Newell]
* marynarze

Stingray: ""Mud with teeth chokes to death on an ex-Avenger. Film at eleven." Maybe there's a reason I'm an ex-Avenger."

Marynarz na statku wydobywczym informuje Stingraya, że znajdują się dokładnie nad wrakiem. Walter postanawia zejść pod powierzchnię i sprawdzić, jak wygląda sytuacja na dnie. Płynąc ku zatopionemu statkowi, stwierdza, że uczestniczenie w tej wyprawie nie było konieczne, ale woli dmuchać na zimne, bo jeśli ładunek z wraku wycieknie, może dojść do skażenia ekosystemu. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku, jednak góra błota znajdująca się przy statku okazuje się być gigantycznym morskim potworem, który atakuje bohatera. Stingray szybko wypływa na powierzchnię i prosi załogę statku o materiały wybuchowe. W momencie, w którym wręczają mu pudełko granatów, potwór wypływa na powierzchnię, więc Walter szybko wskakuje z powrotem do morza i stara się przyciągnąć uwagę monstrum, jednocześnie odbezpieczając jeden z granatów. Jego wybuch wywołuje reakcję łańcuchową i potwór trafia w sam środek olbrzymiej eksplozji. Gdy jednak morze trochę się uspokaja, olbrzymie łapsko łapie bohatera i nadal żywy potwór wkłada go sobie do paszczy. Już w jamie ustnej, Stingray próbuje się uratować od bycia połkniętym, gdy nagle potwór cichnie i przestaje się ruszać. Walter, wypływając na powierzchnię, stwierdza, że musiał się nim zakrztusić. Dochodzi do wniosku, że to dlatego nie jest już Avengerem. Wchodzi na pokład, krótko tylko informując, że monstrum nie żyje. Jeden z załogantów stwierdza, że to było do przewidzenia – w końcu jest Avengerem.


Scenariusz: Rich Koslowski
Rysunki: Marco Checchetto

"Weapon Omega" – part 11

Postacie:
* Guardian [Michael Pointer]
* dr Benning
* USAgent [John Walker], agent Brown, Rachel Carpenter

Guardian żegna się z rudą kobietą i wraca do swojego ciała, podczas gdy doktor Benning wchodzi z kilkoma strażnikami do jego pokoju, a naukowcy odcinają dostęp do energii. Michael stwierdza, że nie może już ufać pani psycholog, a gdy ta zaprzecza, podaje imię rudej kobiety – Susan Catrini. Domyśla się, że stała się częścią Collective’a, gdy zginęła podczas „transferu”. Na pytanie, jak mogła to zrobić, Benning odpiera, że było to konieczne dla powodzenia projektu „Broń Omega”. Dodaje, że dawcy to kryminaliści, których nie powinno mu być żal. Zapewnia też, że udało im się znacznie zmniejszyć ich śmiertelność, a sporo z „dawców” dobrowolnie zgłosiło się do projektu. Pointer dziwi się, czemu to robią, skoro posiada w sobie siły Collective’a, a Benning mówi, o odkryciu, że energie owej istoty zaczynają się wyczerpywać i musiały być „dokarmiane”. Wspomagane MGH moce więźniów były potężne, lecz niestabilne i dlatego potrzebowali stroju Guardiana – by mogli kontrolować te moce, a także samego Guardiana, który szybko uzależnił się od dostarczanej mu energii. Pointer stwierdza, że rezygnuje i pozwoli swoim mocom się wyczerpać, jednak doktor ostrzega go, że jeśli zdejmie strój, szok będzie dla niego śmiertelny. Ostrzega też, że pozostali członkowie drużyny mu nie pomogą, bo Sasquatch i Arachne zostali wysłani po kolejnych dawców, a USAgent przez jakiś czas się nie ruszy po ich sparringu [w Marvel Comics Presents #8-9 – przyp. S_O] - Michael może już tylko współpracować. Pyta też, jak udało mu się dostać w głąb Collective’a, więc Pointer tłumaczy, że wystarczyło się skupić, by stanąć naprzeciw tysiącom indywidualnych mocy zamiast ich mieszanki, jak zwykle. Zaciekawiona Benning każe natychmiast zaprowadzić Guardiana do laboratorium i przygotować dawców. Gdy Michael próbuje ją powstrzymać, doktor przypomina, że to jej zaufał i do niej się zwrócił o pomoc [w poprzednim numerze], jednak Michael zaczyna się śmiać i pyta, czy sądziła, że była jedyna. W tym momencie drzwi wyważa USAgent, a towarzyszą mu Brown i Rachel.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.