Avalon » Serie komiksowe » Morbius, The Living Vampire » Morbius, The Living Vampire #17

Morbius, The Living Vampire #17

Morbius, The Living Vampire #17

Siege of darkness" - part 13 - "Sacrifice and Redemption"

Postacie
Cytat

Morbius: "I know the difference between right and wrong. Yet I have difficulty in its practice."

Streszczenie

Morbius i Hannibal King lecą przez miasto, szukając członka Blood, a po drodze ten pierwszy musi pożywić się na kilku przestępcach, żeby móc dalej trzymać Bloodthirsta w ryzach.

W lokalnym barze dwójka Fallen - Embyrre i Rubach - dowiadują się, gdzie znajdą Jamesa Raydara, przy okazji urządzając małą demolkę.

Nie wiedząc, że śledzi ich Martine, Morbius i King docierają do kryjówki Raydara, ale ten ich atakuje. Wyjaśniwszy, że nie są sługami Zarathosa, udają się za nim. Raydar potrafi zlokalizować każdego, kogo spotkał i wyczuwać zagrożenie, więc przemieszcza się, czując jak jedno się zbliża. Nie ma zamiaru im pomóc - ostatnim razem, gdy wmieszał się w sprawy Fallen, stracił córkę. Nagle wyczuwa zagrożenie - pojawiają się Embyrre i Rubach, oferując mu dołączenie do Fallen albo śmierć. Oba wampiry atakują ich - Hannibal zabija Rubacha, zsyłając na niego szczury, a Morbius zawzięcie walczy z Embyrre, do chwili aż nie pojawia się Martine, chcąca zabić Raydara. Morbius atakuje ją i zaczyna walkę, która kończy się śmiercią dziewczyny. Kontrolujący ją Lilin - Parasite - opuszcza ciało i rzuca się na niego, ale zostaje zabity przez Embyrre, będącą pod wielkim wrażeniem tego, że Morbius poświęcił życie ukochanej dla większej sprawy. Używając swojej magii wskrzesza Martine, teraz już naprawdę. Oświadcza Raydarowi, swojemu ojcu, że zrozumiała, jak Zarathos ja okłamywał i od tej pory będzie walczyć przeciw niemu. Hannibal przerywa ponowne zjednoczenie dwójki kochanków oraz ojca i córki - przypomina, że muszą przygotować się na ostateczną bitwę.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Morbius, The Living Vampire #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.