Avalon » Serie komiksowe » Ultimatum » Ultimatum #2

Ultimatum #2

Ultimatum #2

"Death Becomes Her"

Postacie
Zapowiedź

Na całej Ziemi mają miejsce kataklizmy, którym Spider-Man, X-Men, Fantastyczna Czwórka, Ultimates, Hulk i reszta nie mogą dać rady. Czy to koniec, czy nowy początek?

Cytat

Magneto: "When God didn't like what he'd created he washed it all away in forty days and forty nights. I will do it in three."

Streszczenie

Manhattan, niedługo po cofnięciu się fali powodzi. Spider-Man próbuje podnieść przewrócony samochód z kierowcą w środku. Woła do asysty jednego z przechodzących obok Giant Manów, ale ten jest zajęty. Wtedy Parker otrzymuje pomoc od innego siłacza – Hulka.

Triskelion. Iron Man wpada do budynku, niosąc Kapitana Amerykę. Carol Danvers i jej agenci początkowo chcą go zatrzymać, ale kiedy zauważają, że Steve potrzebuje pomocy, natychmiast mu jej udzielają. Tony opowiada, że wyciągnął Kapitana z wody i szukali reszty Ultimates, ale jego przyjaciel w pewnym momencie stracił przytomność. Następnie daje Carol tarczę Rogersa, aby przekazała mu ją, kiedy się obudzi, i chce odlecieć, ale w tym momencie rozlega się alarm – Triskelion jest atakowany.

Ruiny nowojorskiej posiadłości Tony’ego Starka, która służyła za kwaterę główną Ultimates. Powiększony Yellowjacket szuka Wasp. Hawkeye próbuje zwrócić na siebie uwagę, a kiedy nie udaje mu się, trafia Pyma strzałą w kolano. Wściekły Hank podnosi go i wtedy Clint uspokaja go i oferuje swoją pomoc w poszukiwaniach Janet. Po kilku minutach Barton zauważa coś pośród ruin i każe się postawić na ziemi. Chwilę później okazuje się, że to Blob, który pożera ciało Wasp.

Budynek Baxtera. Ben czuwa przy łóżku, w którym leży nieprzytomna Sue. Mówi jej, że nie może znaleźć jej ojca ani brata, a lekarze nie wiedzą, jak jej pomóc. Nagle orientuje się, że jego dłonie i ściany pomieszczenia robią się niewidzialne, a chwilę później uderzony polem siłowym Grimm wypada przez okno na zewnątrz.

Sześć mil od nowojorskiego wybrzeża. Reed wraca z uwięzionym Namorem, będąc pewnym, że to on sprowadził falę na miasto i nie wierząc w ostrzeżenia profesora Xaviera. Nagle jego pojazd zostaje wciągnięty do większego latającego wehikułu, który Richards uważa za kolejny podstęp Atlantydy. Wewnątrz czeka na niego Doctor Doom, który potwierdza, że to Magneto zalał Nowy Jork i zamroził Latverię. Mówi, że aby uratować Ziemię, potrzebują Nicka Fury’ego, który obecnie przebywa na Ziemi 31916. Victorowi towarzyszy Zarda, która obiecuje pomóc im dostać się do jej wymiaru.

Gdzie indziej. Thor, podróżując na skrzydlatym koniu Valkyrie, szuka swojej dziewczyny i w końcu znajduje ją na Liberty Island. Odkrywa, że Barbara nie żyje, natychmiast przenosi się do wymiaru rządzonego przez Helę i żąda, aby bogini zwróciła mu duszę Valkyrie. Ta mówi Thorowi, że jeżeli pokona jej armię umarłych wojowników, a potem odpowiednio zapłaci, to spełni jego prośbę. Bóg gromu rusza do walki z licznymi przeciwnikami i wkrótce otrzymuje niespodziewaną pomoc od Kapitana Ameryki, który właśnie do niego dołączył.

Szkoła Xavier w Westchester. Profesor zostaje odwiedzony przez Magneto, który mówi, że po śmierci swoich dzieci wreszcie zrozumiał, że ludzie muszą zostać wybici, i uważa, że Charles się z nim zgodzi. Xavier jednak nie podziela tych poglądów, mówi, że Erik zostanie zapamiętany jako szaleniec, a nie zbawca, i kiedy bohaterowie ruszą do walki z nim, on będzie im przewodził. Magneto skręca profesorowi kark, mówiąc, że jego dawny przyjaciel przyczynił się do jego wszystkich dotychczasowych porażek, a tym razem nie mógł do tego dopuścić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimatum #2 Ultimatum #2 Ultimatum #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.