Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #576

Amazing Spider-Man #576

Amazing Spider-Man #576

"Family Ties" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Hammerhead powraca. I będzie to powrót bolesny dla Spider-Mana.

Cytat

Dr Tramma: "How does the lower body feel?"
Hammerhead: "Wanna find out?"
Tramma: "Permission to remove his vocal chords, Mr. Negative?"

Streszczenie

Harold strzela kilka razy do Hammerheada, dając katowanemu przez przestępcę Spider-Manowi chwilę wytchnienia. Bohater zauważa wówczas, że podłoga pomieszczenia jest przegniła, i zawala ją, przez co gangster leci w dół i zostaje przygnieciony przez gruzy. Spidey wykorzystuje okazję i zabiera z budynku Anta i Harolda, który oddaje jeszcze kilka strzałów do Hammerheada. Po odstawieniu chłopaków na ziemię Spider-Man traci przytomność na kilka godzin. Gdy ją odzyskuje, okazuje się, że ktoś opróżnił jego kieszenie i ukradł jego pajęcze nadajniki.

Gdy Pete wraca do mieszkania, Vin jest ciekawy, kto go tak urządził. Parker mówi, że po prostu robił materiał na temat gangów. Przy okazji okazuje się, że mężczyźni mają zupełnie inne zdanie na temat młodocianych gangsterów.

Ben Urich chwali Petera za zdjęcia z ataku Hammerheada na gangsterów. Również Norah Winters jest pod wrażeniem tego, że Parker jednak "ma jaja", co i tak nie przeszkadza jej w dalszym ciągu się z niego naśmiewać. Oboje chcą dalej ciągnąć ten materiał, na co dostają pozwolenie od Uricha.

Dr. Tramma naprawia zniszczenia w szkielecie Hammerheada. Kobieta stwierdza, że niektóre z implantów są na granicy wytrzymałości. Mr. Negative jest pod wrażeniem tego, jak szybko jego nowy pracownik zdołał "przekonać" gangsterów z Bronxu, by pracowali dla niego.

Pete i Norah krążą po Bronksie, gdy natykają się na Harolda. Chłopak mówi im, że Hammerhead ma jego brata i że musi mu pomóc. Pete zauważa w jego telefonie SMS z ustalonym miejscem spotkania i bez słowa opuszcza Norę i Harolda, by ratować Anta.

Spidey odnajduje uzbrojonego chłopaka we wraku autobusu, gdzie wraz z innymi dzieciakami czeka na Hammerheada, by przystać na jego ofertę i przyłączyć się do niego. Cała grupka celuje z pistoletów do Spider-Mana. Jemu jednak udaje się ich przekonać, by opuścili broń. Wówczas pojawia się Hammerhead i między nim a bohaterem wywiązuje się walka. Spidey tym razem pokonuje gangstera, czym zyskuje (przynajmniej chwilowe) uznanie dzieciaków.

Później Pete odprowadza Norę do domu, przy okazji tłumacząc swoje nagłe zniknięcie tym, że zobaczył Spider-Mana i postanowił szybko zrobić kilka zdjęć. Dziewczyna rzuca kolejny złośliwy tekst, co zaczyna irytować Petera. Jednak ku jego zdziwieniu chwilę potem Norah zaprasza go na randkę.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #576

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.