Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Elektra » Ultimate Elektra #1

Ultimate Elektra #1

Ultimate Elektra #1

"Devil's Due" - part 1

Postacie
Cytat

Leander: "And this is Elektra. She's grown so beautiful. Also quiet. That's a rare gift in a woman."

Streszczenie

Queens. Dimitris Natchios rozmawia ze swoimi kuzynami, Leanderem i Paulem, w sprawie udzielenia mu pożyczki w zamian za pomoc w ich ciemnych interesach. Mężczyzna nie bardzo ma na to ochotę, ale jak dwaj gangsterzy mu wyjaśniają, nie ma innego wyjścia, aby uratować swoją pralnię, a poza tym może ufać swojej rodzinie. Kilka dni później Leander dostarcza Dimitrisowi nowe pralki i przedstawia mu Kennetha Cullena, swojego księgowego, który od tej pory będzie się zajmował jego finansami. Dimitris protestuje, ale kuzyn uświadamia go, że ma niewiele w tej sprawie do powiedzenia. Później, kiedy opowiada o tym wszystkim Elektrze, ona radzi mu, aby oddał pieniądze kuzynom, ale Dimitris stwierdza, że jest za późno i postara się jakoś to wytrzymać.

Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku. Foggy Nelson dzieli się z Mattem Murdockiem wspaniałą nowiną: obaj zostali przyjęci na praktyki do kancelarii Ecker, Summers i Lyall, gdzie Matt będzie asystentem niejakiego Waltera Savage’a. Mówi mu też, że rozmawiał z Phoebe McAllister, która z kolei dzwoniła do Elektry. Okazuje się, że jej ojciec ma problemy z długiem, który zaciągnął u nieodpowiednich ludzi. Foggy mówi, że on się martwi, a przecież to nie on był chłopakiem Elektry.

Wieczorem. Matt włamuje się do Sali gimnastycznej, gdzie trenuje Elektra, i mówi jej, że chce jej pomóc, ponieważ słyszał o kłopotach jej ojca. Ona nie chce go słuchać, bierze dwa sai i zaczyna z nim walczyć. Murdock nie chce tego robić, unika ciosów, zbliżając się do okna i przed wyjściem mówi, że jego oferta jest wciąż aktualna i Elektra wie, gdzie go może znaleźć.

Niedługo później, Cullen stwierdza, że ma dosyć pracy dla Natchiosów, więc udaje się do Waltera Savage’a i za jego pośrednictwem chce rozmawiać z prokuratorem okręgowym Goinesem. Ten mówi, że i tak dostaną księgowego, więc potrzebuje coś w zamian za udzielenie mu ochrony. Savage pisze na kartce nazwisko człowieka, przeciwko któremu może dostarczyć dowody, i to przekonuje jego rozmówcę.

Dwa tygodnie później. Tego samego dnia, kiedy Matt i Foggy zaczynają praktykę, ludzie Leandera obserwują kancelarię Ecker, Summers i Lyall. Meldują mu, że Cullen jest w środku, ale Natchios zaleca im ruszyć do akcji dopiero wtedy, kiedy zauważą, że ma on swój notes. Tymczasem sam Leander ma niespodziewanego gościa w postaci Elektry, która chce go przekonać, aby pozwolił jej odpracować dług i zostawił w spokoju Dimitrisa. Gangster każe swojemu ochroniarzowi ją wyrzucić, ale dziewczyna bez problemu go pokonuje. Wtedy w drzwiach pojawia się Wilson Fisk z obstawą.

Tymczasem ludzie Leandera zauważają przez okno gabinetu Savage’a, że Cullen ma przy sobie notes. Wśród zebranych stażystów Matt Murdock słyszy podejrzane głosy, ale nie zdąża ostrzec innych, kiedy ściana zostaje wysadzona, a przez wyrwę wchodzą dwaj uzbrojeni mężczyźni.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Elektra #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.