Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Elektra » Ultimate Elektra #3

Ultimate Elektra #3

Ultimate Elektra #3

"Devil's Due" - part 3

Postacie
Cytat

Elektra: "HAIII!"
Pointdexter: "That's lovely. But if I slip you a little extra, now, d'you think you could moan for me?"

Streszczenie

Mieszkanie, w którym ukrywał się Walter Cullen. Zamachowiec, Benjamin Pointdexter, bierze upuszczony przez Elektrę notes księgowego. Doskonale wie, że dziewczyna chowa się pod stołem i strzela w mebel, nakłaniając ją do wyjścia z ukrycia. Nagle w drzwiach staje policjant, który każe Pointdexterowi rzucić broń. Ten to czyni, ale szybko rzuca w niego shurikenem i zabija go. Następnie zostaje zaatakowany przez Elektrę, ale szybko sobie z nią radzi. Chce ją zastrzelić, ale słysząc syreny nadjeżdżających radiowozów, zmienia zdanie i pozwala jej uciec.

Matt Murdock włamuje się gabinetu Waltera Savage’a. Znajduje taśmy z nagraniem jego rozmów z Cullenem. Z nich dowiaduje się o tym, że księgowy pracuje dla Paula i Leandera Natchiosów, którzy pod przykrywką Security Solutions prowadzą ciemne interesy dla Wilsona Fiska.

Elektra wraca do domu. Dimitris zauważa jej strój poplamiony krwią Cullena. Dziewczyna opowiada ojcu, co się stało. Do drzwi puka policja, więc Dimitris każe córce schować się do pokoju. Otwiera drzwi i słyszy od policjantów, że szukają podejrzanego o morderstwo, którego tu widziano. Zauważają krew na koszuli Natchiosa, a kiedy słyszą jego nazwisko, aresztują go. Z dachu budynku Matt widzi, jak Dimitris jest odprowadzany do radiowozu. Na posterunku Natchios odmawia złożenia zeznań, które pomogłyby wsadzić za kratki Leandera.

Pointdexter pali notes Cullena i rozmawia przez telefon ze swoim pracodawcą, Wilsonem Fiskiem. Mówi, że robota nie była trudna, chociaż księgowy miał towarzystwo. Miał ją zabić, ale stwierdził, że skoro jest szansa na to, iż będzie musiał wykonać jeszcze jedną robotę, puścił dziewczynę, a potem ją śledził i wezwał policję, aby ją aresztowali pod zarzutem morderstwa Cullena.

Do Savage’a przychodzi prokurator okręgowy Goines. Chce, aby adwokat dał mu taśmy z zapisem rozmów z Cullenem, ale ten odmawia. Potem Savage wychodzi na obiad, gdzie spotyka się z Kingpinem. Fisk wie, że to adwokat jest informatorem Leandera, który dawał mu informacje o Cullenie. Savage mówi Kingpinowi, że ma fotokopie notesu księgowego, łącznie ze stronami dotyczącymi Fiska, i może mu je sprzedać za dziesięć milionów dolarów. Po jego wyjściu Kingpin każe znaleźć Natchiosa i wezwać Pointdextera, bo okazało się, że rzeczywiście będzie musiał wykonać dla niego jeszcze jedną robotę.

Kryjówka Natchiosów. Leander stwierdza, że cała sprawa została prawie rozwiązana: jedynie Elektra wie, jaką oni odegrali w niej rolę. W tym samym momencie do magazynu wchodzi wściekła z powodu aresztowania ojca Elektra. Leander, słysząc, że dziewczyna widziała Pointdextera, a on ją, decyduje, że musi ją sprzątnąć. Zanim jego ludzie mogą jednak coś zrobić, Matt zrzuca na nich podczepione pod sufitem skrzynie. Elektra nokautuje Leandera, a Murdock mówi jej, że ma dla niej propozycję.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Elektra #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.