Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Elektra » Ultimate Elektra #4

Ultimate Elektra #4

Ultimate Elektra #4

"Devil's Due" - part 4

Postacie
Cytat

Pointdexter (do Matta): "A blind man who fights crime. I'd register the copyright, if I was you. There's probably a movie in there somewhere."

Streszczenie

Leander Natchios odzyskuje przytomność i słyszy jak Matt i Elektra dyskutują, czy powinni go torturować w celu uzyskania informacji, czy nie. Dziewczyna przekonuje partnera i idzie do sklepu kupić parę potrzebnych rzeczy. Leander błaga Murdocka, aby go puścił. Mówi, że to nie on wynajął Pointdextera, tylko Wilson Fisk, i wskazuje adres, pod którym można się skontaktować z zabójcą. Matt mówi wychodzącej z ukrycia Elektrze, że Natchios mówi prawdę, po czym oboje wychodzą. Dziewczyna pyta się Murdocka, dlaczego jej pomaga, na co on odpowiada, że podobnie jak jej, jest mu potrzebny notes Cullena, chociaż w różnych celach. Dopóki szukają tego samego, mogą współpracować.

Walter Savage dzwoni do Fiska, który zgadza się zapłacić za fotokopie notesu. Adwokat żąda spotkania w holu budynku prokuratury, przez co będzie mieć zapewnione bezpieczeństwo. Po skończeniu rozmowy wściekły Kingpin każe przekazać wiadomość Pointdexterowi i kazać mu nie być delikatnym.

Matt udaje się do warsztatu samochodowego i pyta się, gdzie może znaleźć Pointdextera. Zostaje zaatakowany przez mechaników, ale pokonuje ich. Mówią mu, gdzie zabójca się zatrzymał, sądząc, że Murdock i tak nie przeżyje spotkania z nim. Matt zawiadamia Elektrę i oboje spotykają się w pokoju hotelowym Pointdextera. Nie zastają go tam, więc zaczynają przeszukiwać lokum. Nie znajdują notesu Cullena, ale dowiadują się z notatnika, że Pointdexter udał się na spotkanie z Savagem. Oboje też tam jadą. Będąc na miejscu, Elektra postanawia dostać się do siedziby prokuratury przez dach, aby uniknąć przejścia przez wykrywacz metali z bronią, bo jest pewna, że Pointdexterowi udało się coś przemycić. Matt wchodzi głównym wejściem i lokalizuje mordercę w chwili, gdy ten podchodzi do Savage’a i wyciąga pistolet. Rzuca się na niego, ale ten szybko sobie z nim radzi i rzuca nożem w prawnika, który zaczął uciekać z walizką. Savage mówi, że spali swoją kopię, jeżeli zabójca pozwoli mu odejść. Elektra skacze z góry i przewraca Pointdextera. Ten jednak szybko podnosi się, mija oboje przeciwników i wyrzuca Savage’a przez szklane drzwi. Elektra rzuca w Pointdextera shurikenami, ale nie trafia. Ten powala ją kopniakiem, bierze jedną z gwiazdek i podrzyna nią gardło prawnikowi, po czym zabiera walizkę i ucieka. Matt zastanawia się, dlaczego Pointdexter zabił Savage’a, skoro ten nie reprezentował już Cullena. Elektra znajduje fotokopie dziennika przyklejone do klatki piersiowej prawnika, zabiera je i nokautując Murdocka, mówi, że ich interesy właśnie stały się sprzeczne.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Elektra #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.