Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Elektra » Ultimate Elektra #5

Ultimate Elektra #5

Ultimate Elektra #5

"Devil's Due" - part 5

Postacie
Cytat

Fisk: "I think this reduces itself to letting the best man win. Unless you have any objections, Miss Natchios?"
Elektra: "Only to the phrasing. It's kind of sexist."

Streszczenie

Pointdexter przynosi Kingpinowi walizkę Savage’a, która okazuje się być pusta. Fisk każe swoim ludziom znaleźć Elektrę i fotokopie notesu i zacząć od odwiedzenia Leandera Natchiosa.

Elektra odwiedza ojca w więzieniu i mówi mu, że narobiła niezłego bałaganu, ale ma zamiar wszystko naprawić, oddając notes właścicielowi. Dimitris zabrania jej mieszać się dalej w świat gangsterów, ale ona go nie słucha. Jakiś czas później Natchios ma kolejnego gościa, tym razem w osobie Matta Murdocka. Więzień początkowo nie chce mu nic powiedzieć, ale niewidomy przekonuje go, że chce pomóc Elektrze, ponieważ bardzo mu na niej zależy. Dimitris powtarza jej słowa o notesie i Matt domyśla się, o co jej chodziło.

Ludzie Kingpina znajdują Leandera i Paula. Po odpowiedniej perswazji dowiadują się o mieszkaniu Elektry oraz o pralni Dimitrisa. Właśnie tam udają się gangsterzy. Kiedy docierają do pralni, Elektra również tam jest, zabierając kilka potrzebnych rzeczy przed spotkaniem z Kingpinem. Słysząc nadchodzących mężczyzn, chowa się w starej pralce. Po paru minutach przestępcy wychodzą.

Budynek Kingpina. Do dwóch strażników stojących przy windzie podchodzi Phoebe McAllister. Dziewczyna odwraca ich uwagę na wystarczająco długo, aby Elektra zaskoczyła ich i znokautowała. Dziękuje Phoebe za pomoc i każe jej iść do domu, po czym wsiada do windy. Na właściwym piętrze witają ją ludzie Kingpina uzbrojeni w pistolety. Sam Fisk wyraża podziw, że dziewczyna zaszła tak daleko i postanawia jej wysłuchać. Elektra przedstawia się i rzuca na stół fotokopie notesu Cullena. Mówi, że ma zamiar oddać je prokuratorowi, ale pomyślała, że Kingpin może chcieć zdecydować, które strony, zwłaszcza te dotyczące jego, nie trafią do władz, oraz podrobić kilka innych, aby pogrążyć swoich rywali. W zamian chce, aby nazwisko jej ojca zniknęło z notesu oraz oczyszczenia go z zarzutów. Fisk stwierdza, że to pierwsze jest łatwe do zrobienia, ale drugie – nie. Wzywa Pointdextera i tłumaczy Elektrze, że byłoby najlepiej, aby policja dostała prawdziwego mordercę, ale o to będzie już musiała się sama postarać. Dziewczyna zaczyna walczyć z Pointdexterem i nie idzie jej najlepiej. W końcu zabójca rzuca ją na biurko, dzięki czemu Elektra chwyta przyniesione przez nią pistolety i strzela do przeciwnika. Okazuje się, że, zamiast kulą, trafia go pociskiem z substancją używaną w pralni, która czasowo paraliżuje układ nerwowy. Chwilę później nokautuje Pointdextera. Kingpin mówi jej, że jeżeli kiedyś chciałaby zmienić zawód, to niech nie zapomni o nim.

Później. Matt dostaje się do biura Kingpina, które teraz jest opuszczone. Znajduje tam związanego Pointdextera. Oddaje go w ręce policji, która aresztuje również na lotnisku próbujących uciec z kraju Leandera i Paula. Dimitris oczywiście zostaje oczyszczony z zarzutów i wypuszczony z więzienia.

Matt odwiedza Elektrę, kiedy ta trenuje w sali gimnastycznej. Mówi jej, że Dimitris nigdy nie zostałby skazany, ponieważ w identyczny sposób zostało zabitych wielu innych ludzi w całym kraju. Nie mógłby być również powiązany z Kingpinem, ponieważ podpisując umowę z Leanderem, jednocześnie przepisał pralnię na niego. Matt wyjaśnia, że Elektra nie musiała zawierać żadnej umowy z Fiskiem, ponieważ mogła pomóc ojcu w legalny sposób, po czym zostawia ją samą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Elektra #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.