Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #266

Daredevil #266

Daredevil #266

"A Beer With The Devil"

Postacie
Streszczenie

Nowy Jork ogarnia przedświąteczna gorączka, a ulice pokrywa śnieg. Daredevil siedzi przy barze, sącząc piwo. Ignoruje próbującą go poderwać starszą kobietę, a ta próbuje szczęścia z kolejnym nieznajomym. Zaraz po tym, kolejny człowiek zwierza się ze swojej kłótni z żoną, opowiada, jak postanowił ją zostawić. Matt pyta się go tylko, czy żałuje swojego czynu. Gdzieś w głębi baru, dwaj bracia siłują się na ręce, jeden z nich ponagla drugiego, iż pora już iść na kolację, którą przygotowała ich matka, ale ten chce wypić jeszcze ostatnie piwo. Do baru wchodzi rudowłosa kobieta z bujną czupryną i siada przy barze tuż obok Daredevila. Opowiada mu, że zdradziła swojego męża, a ten opuścił ją i teraz została sama na święta. Opowiada mu więcej szczegółów ze swojego życia i zagłębia się w historię swojej zdrady. Śmiałek zdaje się nieporuszony.

Na zewnątrz ktoś został właśnie okradziony, ale goście baru nie interesują się tym. Rudowłosa kobieta pyta Daredevila, czy wierzy w to, że jedna osoba i jej działania mogą mieć wpływ na ogół? Czy jedna osoba może według niego coś zmienić? Śmiałek odpowiada, że nie jest już tego taki pewien, dlatego siedzi teraz w barze. Według kobiety jest za późno na ratunek dla tego świata, a mówiąc to, zbliża się coraz bardziej do Daredevila.

W głębi baru dwaj bracia zaczynają się kłócić, w tym czasie rudowłosa całuje Śmiałka. Jeden z braci rozbija butelkę i wbija ją w brzuch drugiego. Wszyscy obecni w barze zaczynają się tłoczyć wkoło ofiary, poza kobietą i Daredevilem. Ta kusi go, aby zabrał pieniądze z kasy, która jest teraz bez nadzoru. Murdockowi udaje się poskładać wszystkie fakty i otrząsnąć. Uderza on kobietę, a ta spada z krzesła. Dopiero teraz orientuje się, że w barze miała miejsce bójka. Po chwili okazuje się, że tajemniczą kobietą jest Mephisto. Diabeł chwyta DD, po czym staje się coraz większy. Przebija się przez sufit aż do samego dachu. Kpi z Daredevila, jego wiary w ludzi i w możliwość pokonania zła. Pomimo tego postanawia się nad nim zlitować, przynajmniej na razie.

Śmiałek spada z dużej wysokości, ale jego upadek zostaje zamortyzowany przez choinkowe ozdoby zawieszone między budynkami. Dwójka ludzi pomaga mu wstać po upadku i zaprasza na świąteczną kolację. Devil z uśmiechem przyjmuje zaproszenie.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil #266

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.