Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #8

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #8

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Wojna Królów czai się tuż za horyzontem, a Rocket Raccoon próbuje zebrać nowych Strażników Galaktyki, Star-Lord walczy z nowym władcą Strefy Negatywnej, Blastaarem, który ma plany co do więzienia pełnego super-złoczyńców.

Cytat

Star-Lord: "@#$%! Blastaar!"

Blastaar: "King Blastaar, if you please. Welcome to the Negative Zone."

Streszczenie

Prawie dobę temu Peter Quill samotnie uciekał wąskimi alejkami stolicy imperium Kree przed ścigającymi go żołnierzami. Wiedział, że od czasu afery z Phalanx [znanej również jako Annihilation: Conquest - Gil] nie jest tu mile widziany, ale to właśnie poczucie winy za tamten błąd sprowadziło go tu, by zapobiec kolejnej tragedii. Gdy żołnierze dopadli go, bez problemu pokonał ich i ruszył dalej. Jego celem było uprzedzić przywódcę Kree o planach inwazyjnych Skrullów [znanych również jako Secret Invasion - Gil], zanim dosięgną one osłabionego wojnami imperium. Wysłał wcześniej ostrzeżenia, ale po braku odpowiedzi spodziewał się najgorszego. Gdy jednak dotarł na miejsce, zastał widok, jakiego się nie spodziewał: odbudowaną iglicę Phalanx, pokrytą zwłokami Skrullów. Nagle, za jego plecami pojawił się Ronan mówiąc, że otrzymali jego wiadomość i pozbyli się problemu Skrullów. Oczywiście przypomniał też o incydencie z wpuszczeniem Phalanx na Hala i oświadczając, że nie chce mu nic zawdzięczać, wskazał na iglicę jako nowe narzędzie obrony, które pozwala odciąć imperium od reszty Wszechświata, zapewniając mu bezpieczeństwo. Star-Lord próbował przekonać go, że ta technologia jest niebezpieczna i zagroził, że jeśli jej nie rozbierze, zajmą się tym Guardians. To tylko zdenerwowało Ronana, który zaatakował i mimo prób obrony powalił go kilkoma ciosami młota, a następnie wygłosił swoją formułkę oskarżycielską i orzekł, że Quill zostanie skazany na wygnanie. Następnie kazał wrzucić go w portal do Strefy Negatywnej, nie chcąc zostawiać najmniejszych śladów. W ten sposób, Peter wylądował u samych stóp nowego króla tego obszaru - Blastaara.

Teraz. Zastępcza ekipa Guardians of The Galaxy pod wodzą Rocket Raccoona walczy w hordą zombie-cyborgów nasłanych przez Badoon. W czasie pogadanki pośrodku bijatyki Bug zupełnie niechcący dowiaduje się o rozpadzie grupy z powodu małego prania mózgów, jakie zafundowali im Peter z Mantis, ale nie ma czasu na roztrząsanie tematu, bo sytuacja za bardzo ich przytłacza. Na szczęście, przebłysk jasnowidzenia pozwala Mantis przewidzieć zwrot akcji, który przychodzi już po chwili, kiedy Groot niszczy wielkiego ZOMa. W tym momencie atak zostaje przerwany, a na polu bitwy rozlega się głos dowódcy Badoon, który domaga się wyjaśnienia, dlaczego zakłócono ich manewry wojskowe. Mantis i Rocket ostrzegają, że planeta jest teraz pod ochroną Guardians i nie pozwolą wykorzystywać jej mieszkańców jako mięsa armatniego. Mimo nalegań Majora Victory, w zamian za obietnicę wycofania się z planety, Badoon zostają puszczeni wolno.

Tymczasem w Negative Zone Blastaar dowodzi swoich prawd do tronu, zabijając w pokazowym pojedynku lokalnego księcia, który ośmielił się go wyzwać. Peter obserwuje to wszystko, trzymany pod strażą, a gdy tylko Blastaar wraca ostrzega, że nie pozwoli mu się tu panoszyć. Tamten kpi z jego uwag i oświadcza, że został królem Strefy Negatywnej z nadania imperium Kree, które pokonało Annihilusa. Star-Lord uważa, że w tej sytuacji jest niczym więcej, jak zbrojnym ramieniem Ronana i przewiduje, że Blastaar zwróci się przeciwko niemu przy pierwszej okazji. Ten nie zaprzecza, bo przecież wszyscy doskonale o tym wiedzą. Ma za to pewne plany co do Quilla - chce, żeby był jego doradcą, tak jak wcześniej był doradcą Ronana.

W zupełnie innym zakątku wszechświata trwa zupełnie inny pojedynek. Adam Warlock wpada do jednej ze świątyń uniwersalnego Kościoła Prawdy i bez wysiłku pokonuje jej kardynała, zanim Gamora zdąży się przyłączyć. Pozostawia go jednak przy życiu i puszcza wolno, każąc przekazać wiadomość dla Matriarchy - chce się z nią spotkać.

Blastaar pokazuje Peterowi ogromną, oblężoną twierdzę i żąda, by pomógł mu dostać się do środka. Quill nie wie nawet, co to jest, więc nowy król wyjaśnia, że jest to więzienie zbudowane przez Ziemian dla ich najgroźniejszych przestępców. W środku są też portale prowadzące na Ziemię, którą zamierza podbić i chce, żeby Peter mu w tym pomógł.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #8 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.