Avalon » Serie komiksowe » What If? Secret Wars » What If? Secret Wars

What If? Secret Wars

What If? Secret Wars

What If... Doctor Doom Kept the Beyonder's Power?

Zapowiedź

Z zapisków Watchera: Kiedy grupa bohaterów i złoczyńców z Ziemi została porwana i przeniesiona na odległy, obcy świat Battleworld, aby uczestniczyć w Secret War, Doctor Doom myślał, iż udało mu się ukraść moc kosmicznej istoty zwanej Beyonderem. Jednakże, Doom był nieświadomy, że skradł jedynie cząstkę prawie nieograniczonych zdolności Beyondera, karty się odwróciły i złoczyńca został pozbawiony swych nowych, boskich mocy. Co byłoby, gdyby zdarzenia potoczyłyby się inaczej? Gdyby Doom odkrył swój błąd, zanim było już za późno, i wygrał Secret War? W skrócie: "Co byłoby gdyby Dr Doom zatrzymał moce Beyondera?”" Dodatkowo, konkluzja "What if the Runaways Became the Young Avengers?". W tym odcinku… "Young Avengers Assemble!"

Cytat

Dr Doom: "What man hath wrought...Let no god put asunder."

Streszczenie

Co by było, gdyby Dr Doom zdołał zachować nieograniczone moce Beyondera podczas Secret Wars.

 

Na Księżycu Doom staje naprzeciw potężnym Celestialom. Choć wygląda przy nich jak mrówka, rozpoczyna się walka.

 

27 lat temu, dziesięcioletni Victor wciąż był ze swym klanem Cyganów. Po tym jak jego praktykująca czarną magię matka zginęła, przeciwstawiając się prześladującemu ich Baronowi, jeden z klanu, Boris twierdzi, iż naraziła przez to życie ich wszystkich. Mały Vic, broni jednak jej imienia za wszelką cenę. Po miesiącu odnajduje pamiętnik i księgę czarów matki. Dowiaduje się, że jej dusza jest uwięziona w piekle. W wieku 21 lat Victor jest już na studiach w Stanach i chcąc uratować rodzicielkę, konstruuje maszynę, która przeniesie go do piekielnego wymiaru. Jego współlokator Reed Richards odradza mu to, jednak ten decyduje się. Próba teleportacji kończy się wybuchem, oszpeceniem twarzy, utratą stypendium i wizy. Zrezygnowany von Doom wyrusza w Himalaje, gdzie odnajduje ukryty zakon. Po ośmiu latach jest tam już mistrzem i zostaje dla niego wykonana mistyczna zbroja i charakterystyczna maska. Od tej pory staje się Dr. Doomem.

 

W następnych latach poprzez krwawą rewolucję zostaje władcą Latverii, którą szybko czyni silnym, kwitnącym krajem. Napotyka też licznych wrogów z Fantastic Four na czele. Wkrótce jego ciało zostaje zniszczone poprzez eksperyment z kosmiczną istotą zwaną Terrax, lecz Beyonder przywraca go, by uczestniczył wraz z innymi bohaterami i złoczyńcami w Secret Wars. Wysysając energię z Galactusa, Doom pokonuje i przejmuje moc Beyondera. Zabija wszystkich obecnych tam super bohaterów, a następnie, dzięki podpowiedzi Enchantress, także i Ulyssesa Klaw, w którym to osłabiony Beyonder ukrył się, by zaatakować w odpowiednim czasie (w głównej linii 616 tak się nie stało i Doom stracił moc - przyp. Jim). Wkrótce wszechpotężny złoczyńca wraca na Ziemię, atakuje i podbija Wakandę, Asgard, Inhumans i Atlantydę. Bohaterowie, którzy nie uczestniczyli w Secret Wars, zbierają się pod wodzą ciężarnej Sue Richards, lecz nie mogą równać się z Doomem. Ostatni na placu boju zostają Iron-Man i Doctor Strange, który doskonalił swą moc w innym wymiarze. Obaj jednak zostają pokonani.

 

Victor pomaga Sue przy porodzie dziecka Reeda. Twierdzi, iż ani ona, ani niemowlak nie zasługują na jego gniew, a jedynie na litość. Wkrótce Dr Doom zatrzymuje działanie efektu cieplarnianego, likwiduje głód na świecie, na Ziemi staje się nowym bogiem. Gdy wyrusza w kosmos, upadają potęgi takie jak Shi'Ar, Kree, Brood czy Skrullowie. Przemocą wydziera także Infinity Gems i teraz jest już najpotężniejszy. Gdy wkracza do piekła, bez trudu uwalnia duszę matki i zabija Mephisto.

 

Wygrana ostatecznie walka z Celestialami trwała 407 lat. Doom zużył na nią Infinty Gems i wiekszą część mocy Beyondera. Fale energii, które powstawały podczas tej ogromnej bitwy zmieniły orbitę Ziemi. Nadeszła epoka lodowcowa i ludzkość prawie wyginęła. Doom poświęca więc resztkę swej mocy, by wyrównać orbitę.

 

Epilog:

 

Do grupki pracujących, prawdopodobnie wykopujących studnię, mężczyzn dołącza Victor. Zabiera się od razu do roboty, w głowie jednak obmyślając, jak kiedyś wykorzysta tych ludzi do zdobycia władzy.

 

[Uwaga: W komiksie znajduje się również piąta części historii "What If Runaways Became The Young Avengers"]

Autor: Jim J

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.