Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #40

Spider-Man #40

Spider-Man #40

"Light the Night" - Part 3

Postacie
Cytat

Sarah: "Thank you, mister..."
Charlie: "Buchanan. Charlie... Uh... Charles H. Buchanan. The Third."

Streszczenie

Electro pochłania energię elektryczną z całego miasta, tworząc nad hotelem The Top of New York gigantyczne wyładowanie. Widząc, co się dzieje na zewnątrz, Spider-Man zostawia Crookmana i spieszy na dach budynku. W tym czasie na sali balowej wybucha panika, a w zamieszaniu JJ Jameson traci z oczu Sarę.

Spidey na dachu przekonuje się, że sprawcą całego zamieszania jest Electro, który wykrzykuje, że jest teraz królem Nowego Jorku. Tworząc wyładowanie, spycha bohatera z dachu i kontynuuje pochłanianie energii. W pewnym momencie traci kontrolę i nie może wyemitować tego, co wchłonął. Zdesperowany, prosi o pomoc powracającego właśnie na dach Spider-Mana.

Sarah gubi się w panikującym tłumie. Kiedy upada, podnosi ją Charlie, który zdążył przebrać się w garnitur. Kobieta jest oczarowana niedoszłym zamachowcem i przedstawia go Jamesonowi, który obiecuje napisać artykuł o jego bohaterstwie.

Electro wyrzuca Spider-Manowi, że ten nigdy nie czuł się mały i bezwartościowy. Bohater wówczas opowiada o tym, jak w dzieciństwie był upokarzany przez rówieśników, po czym stara się przekonać Dillona, że jest wielkim człowiekiem. Następnie ponownie podłącza go do miejskiej sieci energetycznej i każe przekierować tam z powrotem całą energię, jaką pochłonął. Udaje się. Wzruszony Electro dziękuje Spider-Manowi.

Później Pete powraca na salę balową, gdzie spotyka Jamesona. Szef "Daily Bugle" przeprasza go za swoje zachowanie, a Sarah przedstawia swojego nowego znajomego, którym jest naprawdę zauroczona - Charlesa Buchanana, "największego człowieka w tym mieście".

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.