Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #9

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #9

Postacie
Zapowiedź

Star-Lord jest uwięziony w Strefie Negatywnej, a jego miejsce odosobnienia jest atakowane przez Blastaara. Czy Rocket Raccoon i jego nowi Strażnicy Galaktyki zdołają uratować swojego dowódcę?

Cytat

Jack Flag na widok nagiego Star-Lorda: "Have they redesigned your costume again?"

Streszczenie

Negative Zone. Trwa oblężenie kompleksu 42 przez armię Blastaara. Kierujący obroną Jack Flag zastanawia się, co właściwie się dzieje i bez skrępowania oświadcza, że nie cierpi tego kosmicznego stuffu. Pod jego komendą, pozostali więźniowie odpierają kolejne natarcie. Wszyscy trafili tutaj za naruszenie Aktu Rejestracyjnego, co oznacza, że prawie wszyscy mają jakieś nadludzkie zdolności, którym zawdzięczają przetrwanie kilku dni oblężenia, odkąd strażnicy zwiali przez portal na Ziemię po pierwszym ataku, zostawiając ich samych w otwartych celach. Obrońcy wylewają kolejne beczki wrzącego oleju na szturmujące siły i wykorzystują chwilę spokoju na odpoczynek i przegrupowanie. Nagle, ktoś zauważa pod bramą samotnego, nagiego mężczyznę - to Peter Quill. Kilka minut później zostaje wprowadzony do środka i w kajdanach zaprowadzony do Jacka Flaga. Po wstępnej wymianie uprzejmości ustalają, że chociaż nie ma tu dowódcy, Flag i kilku innych poprowadzą negocjacje, podczas gdy Star-Lord przekaże warunki króla Blastaara, jeśli tylko znajdą mu jakieś spodnie.

Jakiś czas później, spotykają się w stołówce z innymi więźniami, którzy wzięli na siebie dowodzenie obroną kompleksu. Peter oświadcza, że Blastaar żąda, by się poddali i natychmiast dodaje, że pod żadnym pozorem nie mogą tego zrobić. Jack wyjaśnia, że Skeleton Ki pracuje nad otwarciem portalu na Ziemię i ucieczką, ale Quill stanowczo to odradza twierdząc, że na to właśnie liczy Blastaar. Gorilla Man i Bison oświadczają, że nie obchodzi ich los Ziemi po tym, jak zesłano ich tutaj, więc na razie Peter ustępuje i próbuje przekonać pozostałych, by najpierw spróbowali naprawić komunikację i wezwać na pomoc jego grupę. Nikt tutaj jednak nie słyszał o Guardians Of The Galaxy i niektórzy uważają, że kłamie. Gorilla Man twierdzi, że skoro tamci chcą portalu, powinni ich wpuścić i dać im, czego chcą. Star-Lord zdecydowanie się sprzeciwia, a ponieważ do tamtego słowa nie trafiają, postanawia użyć pięści. Jack Flag pomaga mu, eliminując Bisona i Condora przy pomocy znalezionego przy jednym z napastników blastera, a w zaistniałej sytuacji Skeleton Ki poddaje się i zgadza na ich warunki. Peter wypytuje o komunikację, a gdy dowiaduje się, że nic nie działa pyta, czy jest tu jakiś telepata. Gdy oddalają się by go poszukać, pozostawiony sam sobie Skeleton Ki biegnie do bramy, by otworzyć ją i ogłosić, że się poddaje.

Tymczasem, Drax i Phyla odwiedzają na Tytanie Mentora, by wypytać o szanse przywrócenia do życia Heather. Ponieważ już kiedyś to się stało, Mentor twierdzi, że jest to możliwe, jednak obawia się, jaki wpływ może mieć tu jej przemiana w smoka tuż przed śmiercią i czy nie sprowadzi również demonicznego Dragon of The Moon. Podejrzewa, że Moondragon może spróbować skontaktować się z nimi i wykorzystać jako środek do powrotu, dlatego z góry przeprasza i powala oboje telepatycznym atakiem.

Knowhere. Major Victory już kilka godzin siedzi i wpatruje się w Starhawka, doprowadzając go/ją do szału. Twierdzi, że próbuje przypomnieć sobie, jak i dlaczego się tu znalazł, więc będzie tu siedział do skutku. Przerywa mu jednak telepatyczne wezwanie od Mantis, która zawiadamia o powrocie pozostałych i zebraniu. Gdy dociera na miejsce, Rocket właśnie kończy raport podsumowując, że ich poszukiwania nic nie dały. Mantis stwierdza, że Kree muszą z jakiegoś powodu kłamać, bo zapis z paszportu Quilla prowadzi do nich. Przerywa nagle, bo trafia ją telepatyczny sygnał bólu, w którym przewija się osoba Petera.

Rzeczywistość nie do końca pokrywa się jednak z wizją Mantis, bo to nie Star-Lord cierpi, ale Carrion, którego okłada pięściami, by zmusić do współpracy. Wymęczony złoczyńca zapewnia, że przesłał wiadomość, ale obaj bohaterowie nie ufają mu i aby mieć pewność, kontynuują tortury.

Mantis w końcu dochodzi do siebie na tyle, by poinformować pozostałych, że Quill jest w niebezpieczeństwie i muszą udać się do Strefy Negatywnej, by mu pomóc. Kilka minut później wszystko jest gotowe do transportu, a Cosmo stwierdza, że Star-Lord wylądował w jedynym miejscu, gdzie nie przyszło mu do głowy szukać. Teraz jednak zlokalizował go z dokładnością do czterech metrów i może przesłać ich w każdej chwili. Rocket Raccoon przygotowuje broń i każe uruchomić transporter. W następnej sekundzie pojawiają się w samym środku zniszczonego kompleksu, otoczeni przez wojowników Blastaara.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #9 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.