Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #128

Thunderbolts #128

Thunderbolts #128

"Hammer Down" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Yelena Belova wraz z Ant-Manem i Ghostem ruszają w odważną misję i biorą na celownik samolot Air Force One! Z kolei Norman Osborn ma poważne problemy ze swoim alter ego.

Cytat

Norman Osborn: "I came alone."
Black Widow: "Do you take me for a fool? Or perhaps you think you can take me down single-handed... Either way, I am insulted!"

Streszczenie

Były skład broni S.H.I.E.L.D., sześć tygodni temu. Black Widow dostaje się do środka przez szyb wentylacyjny z zamiarem kradzieży sprzętu. Przyłapuje ją dwóch agentów H.A.M.M.E.R., ale Yelena szybko ich rozbraja i trafia strzałkami usypiającymi. Obserwujący to Norman Osborn bije jej brawo, a następnie uspokaja mówiąc, że przyszedł sam. Pyta się Belovej, jak to się stało, że nie zginęła podczas walki z Avengers [New Avengers Annual #1], ale ona odpowiada, że tak wszyscy mieli myśleć. Dyrektor H.A.M.M.E.R. mówi jej, że tak znakomity szpieg jak ona marnuje się kradnąc broń, więc proponuje jej nowe zajęcie: chce, aby została dowódczynią nowych Thunderboltów.

Lotnisko Dulles w Waszyngtonie, teraz. Norman Osborn i Victoria Hand czekają na prezydenta Baracka Obamę, który chciał się spotkać z dyrektorem H.A.M.M.E.R. Głowa państwa wreszcie przybywa i ponieważ śpieszy się na konferencję do Moskwy, chce, aby Norman z nim poleciał. Wtedy będą mieli czas porozmawiać, a po dotarciu do celu od razu zostanie odesłany do Stanów lotem powrotnym. Osborn niechętnie się zgadza i wsiada na pokład Air Force One. Obama mówi, że niepokoi go, że jeden człowiek dostał do ręki tak wielką władzę, zwłaszcza, że pojawiają się przeciw niemu oskarżenia, na które chciałby Normanowi dać szansę odpowiedzieć osobiście. Barack prowadzi swojego gościa do pokoju, gdzie czeka Leonard Samson, który ma nagrane niedawne wydarzenia, które rozegrały się w Górze Thunderboltów [Thunderbolts #120-121]. Psychiatra mówi, że Osborn jest niezrównoważonym i szalonym mordercą i nie powinien chodzić wolny po ulicach, nie mówiąc o kierowaniu organizacją taką, jak H.A.M.M.E.R. Jako dowód chce zaprezentować, jak Norman jako Green Goblin zabija kilkunastu strażników w Górze Thunderboltów, ale Osborn przypomina, że już złożył raport o grupie telepatów, którzy przejęli kontrolę nad nim i jego grupą, a osobą w kostiumie Green Goblina mógł być każdy, nawet sam Samson. Norman opowiada prezydentowi, że Leonard przemycił do wnętrza Góry broń i pewnie był w zmowie z telepatami. Samson odpowiada, że nie wiedział o nich, ale przyznaje, że ceramiczny nóż był mu potrzebny jako rekwizyt w terapii Robbiego Baldwina. Osborn uważa, że Samson chciał próbować nakłonić Penance'a do popełnienia samobójstwa, a kiedy Karla Sofen próbowała go powstrzymać, prawie ją zabił. Obama mówi, że słyszał już wystarczająco dużo i chce obejrzeć film. Norman uruchamia ukryty nadajnik, dając sygnał swoim ludziom. Na zewnątrz, dwa myśliwce chroniące Air Force One zostają zestrzelone. Kolejne rakiety lecą w stronę samolotu, ale eksplodują przed uderzeniem. Pilot jest tym zdziwiony, a po chwili zostaje uśpiony przez Black Widow, która była przebrana za drugiego pilota. Yelena uruchamia emitory dymu ukryte w przy silnikach, które symulują ich uszkodzenie. Przez interkom zawiadamia resztę załogi i pasażerów, że Air Force One będzie musiał awaryjnie lądować. Następnie Belova każe ukrytemu pomiędzy jej piersiami Ant-Manowi wykonać swoją część zadania. O'Grady rusza w drogę i dostaje się do bezpiecznego pokoju, gdzie ochrona zaprowadziła Obamę, Osborna i Samsona. Po chwili umieszcza na karku Leonarda miniaturowy emiter promieni gamma. Tymczasem ochroniarz, któremu prezydent kazał schować dysk Samsona w bezpiecznym miejscu, zostaje zaatakowany przez Ghosta, który zabiera film. Emiter zaczyna oddziaływać na Leonarda, który prowokowany przez Normana zaczyna tracić panowanie nad sobą. Nagle rozlega się odgłos, jakby coś wylądowało na samolocie. Osborn zaczyna krzyczeć, że to pułapka zastawiona przez Samsona i jego wspólnika, który właśnie wpada do środka. Jest nim Green Goblin.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #128 Thunderbolts #128 Thunderbolts #128

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.