Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #10

The Ultimates #10

The Ultimates #10

"Devil In Disguise"

Postacie
Cytat

Fury o Thorze, który zwrócił mu uwagę, aby zwracał się do niego grzeczniejszym tonem: "Is this guy for real?"

Streszczenie

Polska. Rok 1944. Cap jedzie uczepiony boku rozpędzonej lokomotywy. Stojący nad nim, ubrany w niemiecki mundur, oficer mówi mu, że zawiódł. Drużyna która miała uprowadzić pociąg i którą dowodził została rozdarta na strzępy. Części super broni, jaką pomagają budować nazistom dotrze do punktu przeznaczenia. Dodaje, że nawet rana, jaką zadał mu Steve, niemal całkowicie się zagoiła. Tak więc niedługo bomby będą spadać na Londyn. Wszystko, jak mówi, przez niekompetencje ludzi Captaina. Rogers uśmiecha się i mówi Kleiserowi, że wcale nie planowali uprowadzić pociągu. Mieli za zadanie go wysadzić.
Bomby umieszczone są we wszystkich wagonach. Kleiser jest zaskoczony, wydaje rozkaz zabicia amerykanina. Pociąg przejeżdżą po moście, więc Steve puszcza się lokomotywy i skacze w kierunku wód rzeki. Gdy dociera do lustra wody pociąg eksploduje.

Marakesz. Dwanaście miesięcy później. Captain przybył na spotkanie z generałem Eisenhower'em i marszałkiem polowym Montgomerym. Jak zwykle towarzyszy mu Bucky. Steve obiecał pani Barnes iż zaopiekuje się jej synem. Wojskowi udają się na odprawę. Okazuje się, iż Niemcy wynieśli się już z Oslo i Marakeszu. Teraz głównym zmartwieniem pozostaje Islandia. Przechwycony został raport, z którego wynika, iż obcy przyspieszyli niemiecki program nuklearny. Wyprzedzają amerykanów o pół roku w zaawansowaniu prac. Istnieje zagrożenie, iż w przeciągu tygodni będą zdolni zaatakować główne miasta koalicjantów. Z powodu takiego zagrożenia Captain zostanie wysłany do Islandii, mimo, iż oryginalnie miał lecieć do Paryża. Za wszystkim stoi Kleiser, który najprawdopodobniej przeżył wybuch.

Teraźniejszość. Heli-carier alpha. Na pokładzie tego wielkiego latającego lotniskowca, kierującego się do Mikronezji, Fury ma swój punkt dowodzenia.

W sali kontrolnej Nick opowiada Captainowi co dziś zobaczył. Mówi, że służył podczas wielu wojen, ale nic tam nie wstrząsnęło nim tak jak Stark. Widział go dziś jak jednocześnie prowadził multimiliardowy biznes, zaspokajał dziewczynę przez telefon i zapamiętał sześciuset stronicowy raport. Cap zamyślony patrzy przez okno. Mówi, że ma małe deja vu, przypominając sobie co się stało, gdy ostatnim razem atakował bazę obcych. Nick uspokaja go. Obiecuje mu, że tym razem wróci do domu.

W stronę Mikronezji leci cała flota heli-carierów i myśliwców. S.H.I.E.L.D. rzuciła do akcji znaczne siły.

Triskelion. Jan wychodzi z pokoju. Korytarze są puste. Dopiero przy biurku recepcjonistki znajduje pracowników. Prosi o szklankę soku. Jedna z pielęgniarek łapię kobietę pod rękę i prowadzi do pokoju. Nagle Jan widzi, jak na końcu korytarza ktoś wlecze ciało. Za ich plecami druga z pielęgniarek wyciąga broń. Celuje w głowę Janet i strzela. Kula trafia w pielęgniarkę, gdyż Wasp zdążyła przybrać swoją mała postać. Żądli kobietę, która strzelała. Przybiega dwóch uzbrojonych pielęgniarzy. Wasp chroniąc się przed ich strzałami wlatuje, naga, do szybu wentylacyjnego.

Mikronezja. Siły S.H.I.E.L.D. lądują na wyspie. W pierwszym rzędzie biegnie, uzbrojony w karabin, Cap. Tuż przy bazie obcych czeka na nich Thor. Informuje, że obszar jest pusty. Wyspa jest opuszczona od tygodni. Fury mu nie wierzy. Każe zbadać to jeszcze raz. Thor odmawia. Nie jest jego żołnierzem i nie wykonuje jego rozkazów. Tony potwierdza ustalenia Thora. Fury jest wściekły. Na darmo przerzucili przez pół świata dwadzieścia tysięcy osób. Każe zbadać bazę w poszukiwaniu broni i wskazówek, odnośnie obecnego miejsca pobytu Chitauri.

Triskelion. Pokój kontrolny. Tajemniczy mężczyzna informuję Janet przez głośnik o sytuacji. Ich mała grupa zajęła, a następnie odizolowała północne skrzydło budynku. Jej wytropienia to kwestia czasu. W chwili, gdy wypowiada te słowa przed jego oczami wyświetla się informacja o miejscu pobytu kobiety.

Wasp próbuje skontaktować się z resztą Ultimates. Każe im wracać, mówi, że są w pułapce.

Mikronezja. Fury odbiera wiadomość. Słyszy jedynie elektroniczny szum. Jeden z żołnierzy wskazuje na coś zagadkowego. Captain, krzykiem, przywołuję Tony'ego. Żołnierz znalazł bombę. Jej detonator właśnie skończył odliczanie. Bomba wybucha. Jej siła rażenia jest tak wielka, że ogarnia całą wyspę i niszczy wszystkie heli-cariery S.H.I.E.L.D.

Triskelion. Nie ma łączności z Furym. Jan jest załamana. Nie próbuje dalej uciekać. Pyta się, prze interkom, tajemniczego mężczyzny, czy to członkowie oddziału parapsychicznego byli podwójnymi agentami. Ten potwierdza. Dodaje, że zablokował łączność wychodzącą z jej pokoju, a także zamknął szyb wentylacyjny. Każe Jan spokojnie poczekać na jego ludzi. Wasp mówi, że nie wie nawet o co chodzi i nie wie kim są napastnicy. Tajemniczym mężczyzną okazuje się być Kleiser. Odpowiada kobiecie, że w pewien sposób nawiedza ją przeszłość.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.