Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man: Extra! » Amazing Spider-Man: Extra! #2

Amazing Spider-Man: Extra! #2

Postacie
Zapowiedź

Trzy historie, dające obraz tego, co czeka nas za jakiś czas w TASM, napisane przez dwóch scenarzystów i jednego rysownika. Dan Slott przedstawi pierwszą solową przygodę Anti-Venoma, który stanie oko w oko z Mr. Negativem, i jak zwykle okaże się, że nie wszystko jest tak czarno-białe, jak mogłoby wyglądać. Ponadto, Phil Jimenez opowie co nieco o małoletniej Kraven, a z kolei w historii Zeba Wellsa zobaczymy spotkanie Spider-Mana z Wolverinem.

Cytat

Anti-Venom: "This city's a living, breathing organism. And everything you do hurts the body and poisons the mind. And I will end you!"

Streszczenie

W pewnym zaułku Jenna, narkomanka, ucieka przed widziadłami. Nagle przed nią pojawia się Anti-Venom. Śledził on grupę dilerów, ale gdy ją zauważył, nie mógł jej nie pomóc. Za pomocą swych nowych mocy oczyszcza jej organizm z narkotyków, a gdy dziewczyna jest już trzeźwa, wręcza jej wizytówkę F.E.A.S.T. i znika. Udaje się do kościoła, gdzie lata temu zmienił się w Venoma, i wspomina swe życie. Symbiont żywił się na nim i jego nienawiści, dopóki Eddie nie stał się wyniszczonym przez raka cieniem samego siebie, jednak dzięki Martinowi Li i cudownym zdarzeniom, które miały miejsce w jego przytułku, został uleczony. Co więcej, gdy symbiont wrócił, poszukując swego oryginalnego nosiciela, Brock zyskał moce, dzięki którym mógł zwalczyć Venoma.

F.E.A.S.T. Jenna trafia na May Parker, która zapewnia, że znajdą dla niej pomoc. Gdy jeden z pracowników zauważa, że przytułek jest już pełen, May stwierdza, że jeszcze nigdy nie odesłała nikogo z kwitkiem i postanawia porozmawiać z panem Li. Okazuje się jednak, że Martin jest zajęty trenowaniem odnalezionych przez Spider-Mana chińskich imigrantów i nie ma czasu na rozmowę.

Jakiś czas później, nowojorskie doki. Anti-Venom wytropił dilerów, których wcześniej śledził, i trafia na ich spotkanie z dostawcami, którymi okazują się Inner Demons Mistera Negative'a. Niewiele myśląc, Brock atakuje. Okazuje się jednak, że rany zadane ludziom Negative'a goją się. Eddie postanawia więc się nie powstrzymywać, jednak gdy wbija swe macki w ciało jednego z nich, zostaje opryskany dziwną substancją, z którą kontakt sprawia mu ból. Wściekły, porywa jednego z Demonów i każe powiedzieć sobie wszystko, co ten wie.

Siedziba Negative'a. Jedna z Chinek przygarniętych przez F.E.A.S.T. dziękuje za propozycję dołączenia do Inner Demons, stwierdza jednak, że nie chce by niczyim sługą. Negative postanawia więc pokazać jej własny punkt widzenia i przejmuje kontrolę nad jej umysłem. Następnie przypomina, że Ameryka okazała się nie być mistyczną krainą mlekiem i miodem płynącą, jak to sobie wyobrażała, i że może powinna odpłacić za cierpienie, którego doświadczyła. Skorumpowana kobieta zgadza się i zakłada maskę Demona, a w tym momencie do swego szefa podbiega inny z jego podwładnych, informując o ataku Anti-Venoma. Negative przypomina, że część Inner Demons, których wysłał do doków, wiedziała o planowanym ataku na wóz dostawczy Oscorpu i postanawia zająć się tym osobiście.

New Jersey. Kierowca ciężarówki Oscorpu zauważa wypadek na drodze i wysiada, by sprawdzić, co się stało. Okazuje się, że jest to pułapka zastawiona przez Inner Demons, którzy porywają TIRa. Nagle zostają zaatakowani przez Anti-Venoma, jednak po chwili na miejscu pojawia się również Negative razem z oddziałem swoich podwładnych. Okazuje się, że łotr doskonale wie, kim jest Eddie i próbuje go przekonać, że pozwalając mu na kradzież towarów przewożonych w ciężarówce, uderzy w Osborna, z którym Brock sam miał niedawno problemy. Anti-Venom stwierdza jednak, że Negative wcale nie jest lepszy od Osborna i że też zatruwa to miasto. Łotr każe zatem swoim Demonom atakować. Eddie próbuje walczyć, jednak przewaga liczebna jest przytłaczająca. Nagle bohater znika przeciwnikom z oczu, a gdy ci rozdzielają się, by go znaleźć, podszywający się pod jednego z nich Brock wsiada do ciężarówki i ją uprowadza.

Eddie postanawia wyładować skradziony towar w magazynach F.E.A.S.T., jednak gdy zakrada się do środka, odkrywa tam Mistera Negative'a. Nim jednak jest w stanie cokolwiek zrobić, łotr zamienia się w Martina Li. Widząc to, Anti-Venom ucieka. W końcu dociera do niego, że jego moce, które uważał za błogosławieństwo, wcale nim nie są, a on sam jest potworem, któremu nikt nie uwierzy."Birthday Boy"

Postacie:
* Spider-Man, Wolverine
* bywalcy baru

Spider-Man i Wolverine spotykają się w zaułku. Logan informuje, że potrzebuje pomocy Pająka, nie chce jednak wyjaśnić, o co konkretnie chodzi. Zamiast tego stwierdza, że mają trochę czasu i postanawia zajrzeć do pobliskiego baru. Przed wejściem mutant zakłada jednak cywilne ciuchy, co nie mogący tego zrobić Spidey ma mu za złe. Gdy tylko wchodzą do środka, jeden z klientów podchodzi do nich, stwierdzając, że nie chcą tutaj bohatera. Logan wyjaśnia więc, że jego kompan to tylko klaun, który przebrał się za Spider-Mana, i zamawia butelkę whisky. Siada razem z Parkerem w kącie i popijając z flaszki, wyjaśnia, że największym problemem herosa jest fakt, że zawsze próbuje być dobry, po czym, coraz bardziej bełkocząc, wspomina swoją młodość, gdy był jeszcze pełen ideałów. Wkrótce jednak czynnik gojący mutanta zwalcza wpływ alkoholu i trzeźwy [choć trochę skacowany] Logan puentuje, że nie można cały czas być dobrym. Spidey odpiera, że ostatnio zrobił kilka rzeczy, z których nie był dumny, między innymi pocałował dziewczynę swojego przyjaciela. Wolverine, który znowu zdążył się upić, stwierdza, że doskonale to rozumie i wspomina, jak konkurował z Cyclopsem o Jean. Stwierdza, że po prostu rude mu się podobają, i puszcza oko do siedzącej przy barze dziewczyny. Zauważa to jej chłopak, ten sam, który chciał wyrzucić Spidera, i postanawia stłuc Logana. Wkrótce zaczyna się bójka, podczas której wszyscy bywalcy baru atakują mutanta – i przegrywają. Gdy kobieta wyciąga swojego odgrażającego się chłopaka z pubu, Spidey krytykuje przyjaciela za jego zachowanie i przypomina, że mieli coś zrobić. Logan oznajmia, że jedyne, co musi zrobić Pająk, to usiąść i go wysłuchać.

Następnie przytacza historię, którą opowiadał mu jego dowódca z czasów Drugiej Wojny Światowej – w pewnym przeciętnym mieście żył sobie dobry, przeciętny gość. Ale postanowił on, że jego dziewczyna nie będzie przeciętna i że znajdzie sobie prawdziwą piękność. Szukał tak i szukał, całkowicie ignorując przeciętne dziewczyny, którym się podobał, aż w końcu znalazł ową ślicznotkę. A ona, nie wiedzieć czemu, również się nim zainteresowała. Ale wtedy okazało się, że chłopak zupełnie nie wiedział, co robić, bo nigdy nie nauczył się od tych przeciętnych dziewczyn, jak być z kobietą. Piękność szybko więc się nim znudziła i odeszła. Logan wyjaśnia, że chodzi o to, że choć nie we wszystkich walkach warto brać udział, to lepiej w nich walczyć, bo inaczej można nie być gotowym na te naprawdę ważne. W następnej chwili odzywa się pajęczy zmysł Parkera, jednak reaguje on zbyt późno, by powstrzymać powracającego gościa baru przed strzeleniem Loganowi w głowę. Pete powala mężczyznę i go obezwładnia, w następnej chwili jednak obu atakuje oszalały z bólu Wolverine. Spidey łapie przyjaciela za ręce, powstrzymując przed poćwiartowaniem nieszczęśnika, i próbuje przekonać go, że to nie jest jedna z tych ważnych walk. Logan w końcu się uspokaja i patrząc na zegarek, stwierdza, że północ już minęła i że Pająk może już iść – jego urodziny się skończyły. Spider-Man dziwi się, że to o to chodziło i pyta, czemu Wolvie nie spędził ich z X-Men, którzy są dla niego jak rodzina. Mutant odpiera, że X-Men skoczyliby za nim w ogień, ale z drugiej strony doskonale wiedzą, kim, a raczej czym jest. Spidey zaś, z jakiegoś powodu, widzi w nim dobrego człowieka i był przekonany, że nie zabije on tamtego gościa, a mało kto tak w niego wierzy. Gdy Logan odchodzi, Parker wraca do baru i proponuje pomoc przy posprzątaniu bałaganu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man: Extra! #2 Amazing Spider-Man: Extra! #2 Amazing Spider-Man: Extra! #2 Amazing Spider-Man: Extra! #2 Amazing Spider-Man: Extra! #2 Amazing Spider-Man: Extra! #2 Amazing Spider-Man: Extra! #2 Amazing Spider-Man: Extra! #2 Amazing Spider-Man: Extra! #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.