Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #10

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #10

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Star-Lord walczy o życie w więzieniu Inicjatywy w Strefie Negatywnej, Strażnicy Galaktyki muszą zatrzymać Blastaara i jego armię, którego kolejnym celem jest Ziemia.

Cytat

Starhawk: "The king with no words has screamed in defiance, and his cry has split the universe in half. It's starting... The war that ends everything."

Streszczenie

Kiedy hordy Blastaara szturmują kompleks 42, Peter i Jack są bardziej niż pewni, że to ich ostatnie chwile. Skeleton Ki drży stając przed Blastaarem i podkreślając, że to on otworzył bramę, błaga o życie. Jemu władca okazuje łaskę, zaś pozostałym obrońcom daje wybór: poddać się lub zginąć. Jest to dość oczywisty wybór, więc większość nie waha się rzucić broni i po chwili na placu boju pozostaje tylko dwóch obrońców. Blastaar zamierza osobiście ukarać Quilla za zdradę, jednak udaje im się powalić go na chwilę, zużywając resztę mocy zdobycznej broni. Peter i Jack wykorzystują szansę na odwrót wciąż wierząc, że zdołają doczekać nadejścia pomocy, jednak tym razem na drodze stają im wściekli byli sojusznicy: Condor, Bison i Gorilla Man.

Tymczasem, w pobliżu zewnętrznych murów więzienia, Guardians zwierają szyki, by odeprzeć atak przeważających sił wroga. Rocket jest przekonany, że Cosmo celowo teleportował ich w sam środek nieprzyjacielskiego obozu, ale gdy wpada mu w ręce hełm Star-Lorda (który ktoś zdążył wykorzystać jako nocnik) pojmuje, że zostali przeniesieni w miejsce, gdzie znajdował się jego pancerz. Zgadując, że Peter jest w pobliżu, Mantis odnajduje go telepatycznie i przesyła Cosmo poprawione współrzędne. Kilka sekund później grupa znika, by pojawić się tam, gdzie Peter i Jack toczą nierówną walkę z więźniami. Błyskawicznie rozprawiają się z nimi, ale Quill musi interweniować, gdy Bug atakuje Jacka myśląc, że jest jednym z napastników. Na widok tej zbieraniny, Flag tym bardziej upewnia się, że nie cierpi kosmicznych spraw, jednak zanim zdążą sobie cokolwiek wyjaśnić, przez ścianę przebija się Blastaar. W ostatniej chwili Cosmo teleportuje wszystkich, pozostawiając samozwańczego władcę z niezaspokojoną rządzą zemsty.

W głównym sanktuarium Uniwersalnego Kościoła Prawdy, Matriarcha wysłuchuje raportu kardynała, którego Warlock pozostawił przy życiu, by przekazał wiadomość. Spowiedź przerywa pojawienie się Adama i Gamory. Matriarcha powstrzymuje swoich ludzi przed atakiem odgadując, że przybyli w pokoju, a Warlock potwierdza to i oświadcza, że to on jest mesjaszem z ich przepowiedni oraz prawdą, którą czczą. Przywódczyni kościoła zauważa, że to może być prawda, ale równie dobrze może być fałszywym prorokiem. W tej sytuacji, Adam oświadcza, że dowiedzie swojej prawdziwości powstrzymując wojnę królów, która zagraża wszelkiemu istnieniu. Gdy znikają oboje, Matriarcha pozostaje ze sprzecznymi uczuciami - z jednej strony chciałaby wierzyć, że pojawił się prawdziwy mesjasz, ale z drugiej ma wątpliwości, bo zaprzecza temu istnienie kokonu, który przechowują. Aby się upewnić, rusza do świętej sali, by natychmiast otworzyć kokon, ale gdy tylko go dotyka, zostaje porażona energią, a głos z wnętrza ostrzega ją, by nie próbowała tego ponownie. Mimo wszystko, rozkazuje swoim poddanym otworzyć go natychmiast.

Blastaar przechadza się po zdobytym więzieniu, napawając się zwycięstwem i upewniając, że więźniowie przyłączyli się do niego lub zginęli. Kiedy doprowadzony zostaje Skeleton Ki, każe zabrać go do sali, gdzie znajduje się portal na Ziemię i uprzejmie, acz stanowczo żąda, by go otworzył.

W tym czasie, w Camp Hammond na Ziemi, Reed Richards i dowództwo bazy wysłuchują ostrzeżenia, by pod żadnym pozorem nie otwierać portalu do Strefy Negatywnej, bo Blastaar tylko na to czeka. Chociaż przyjmują z powagą ostrzeżenie, nie bardzo wiedzą, kim są ci Guardians Of The Galaxy, którzy je przynieśli.

Po powrocie do Knowhere, Peter spotyka się z Jackiem, by podziękować mu za pomoc i zaproponować, że odstawią go w dowolnie wybrane miejsce. Flag stwierdza, że nie bardzo ma po co wracać na Ziemię, a skoro tutejsi lekarze naprawili jego kręgosłup i znowu może chodzić, chciałby zostać na jakiś czas i spróbować się przyzwyczaić do tego dziwnego, kosmicznego stuffu. Star-Lord proponuje mu więc kosmicznego drinka i miejsce w drużynie.

Major Victory wraca do miejsca, gdzie więziony jest Starhawk i na powitanie słyszy pytanie, czy również poczuł wydarzenie, które zmieni przyszłość. Starhawk twierdzi, że niewiele dzieli ich od krytycznego momentu, a wojna, która zniszczy przyszłość, wisi na włosku.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #10 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.