Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #129

Thunderbolts #129

Thunderbolts #129

"Hammer Down" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Green Goblin kontra prezydent USA! Złoczyńca bierze na cel samolot, w którym leci głowa państwa. Jaki cel przyświeca Normanowi Osbornowi i jaką rolę mają odegrać nowi Thunderbolts?

Cytat

Ant-Man: "Alright, prez, this should wake you up faster'n a triple espresso. You might feel a little prick... Wait, that came out wrong!"

Streszczenie

Air Force One, gdzieś nad Alaską. Podczas gdy Green Goblin walczy z ochroniarzami prezydenta, pozostali próbują wyprowadzić Obamę do kapsuły ratunkowej. Na drodze staje im jednak Samson, który pod wpływem emitera fal gamma zaczyna szaleć. Barack próbuje przemówić mu do rozsądku, ale w obecnym stanie na nic się to zdaje. Green Goblin mówi swojemu "wspólnikowi", że bez niego by sobie nie poradził, ale teraz już nie jest mu potrzebny. Złoczyńca uruchamia rozpraszacz sygnałów nerwowych, który pozbawia przytomności prezydenta i jego obstawę. Samson mówi, że urządzenie jest za słabe dla niego, ale Osborn wyjaśnia, że jego zadaniem było pozbycie się świadków – Leonardem zajmie się ktoś inny. W tym momencie pojawia się Ghost, chwyta Samsona, fazuje z nim przez kadłub i puszcza go, pozwalając spaść mu na ziemię. Ant-Man w międzyczasie cuci prezydenta w samą porę, aby ten mógł zobaczyć, jak Green Goblin próbuje go wykończyć, a Norman staje w jego obronie. Złoczyńca krzyczy, że powinien był zabić Osborna podczas ataku na Górę Thunderboltów, kiedy miał okazję, rzuca się na niego i próbuje wypchnąć przez wyrwę w kadłubie. Norman jednak przerzuca Green Goblina ponad sobą i pozbywa się go z samolotu. Chwilę później Headsman, bo to on ukrywa się pod dawną maską Osborna, wzywa pojazd Thunderboltów, Thunderstrike, który pilotuje Paladin, i po chwili bezpiecznie znajduje się na jego pokładzie. Tymczasem Norman pomaga Obamie wstać i mówi, że Green Goblin wcześniej wyrzucił Samsona, ponieważ go już nie potrzebował, ale doktor z pewnością przeżył upadek nawet z tej wysokości. Prezydent stwierdza, że Osborn będzie musiał go odnaleźć i aresztować, a następnie chce udać się do kapsuły ratunkowej. Norman mówi, że są już za nisko, ale pilot, którym jest Black Widow, postara się posadzić ich bezpiecznie na ziemi. Ponieważ z samolotem jest wszystko w porządku, Yelenie oczywiście się udaje, a Osborn kontynuując grę każe wszystkim pasażerom oddalić się, zanim zbiorniki paliwa eksplodują. Niedługo potem pojawiają się agenci H.A.M.M.E.R., którym Norman każe zbadać dokładnie samolot. Wysyła także list gończy za Samsonem, który jest oskarżony o próbę zabicia prezydenta. Obama jest pod wrażeniem całej akcji i ma nadzieję, że nowa organizacja Osborna godnie zastąpi S.H.I.E.L.D.. Norman przyznaje, że jego przeszłość nie jest zupełnie czysta i to może nie budzić zaufania, zwłaszcza, że jego wrogowie będą próbować go oczernić, ale będzie starał się ze wszystkich sił.

Gdzieś w Ameryce. Dwóch bezdomnych słucha wiadomości o nieudanym zamachu na prezydenta i sprzecza się, czy Osborn jest bohaterem, czy kłamcą i oportunistą. Towarzysząca im Songbird jest zdania, że Osborn doprowadzi kraj do upadku, chyba, że ktoś go powstrzyma.

Cube, dawne więzienie, a obecnie baza Thunderboltów. Grupa wraca do siebie po pierwszej wspólnej misji, którą Paladin uważa za udaną. Black Widow mówi, że mogło być o wiele lepiej i będą musieli nad sobą popracować, ale nie ma na to czasu, ponieważ Norman dał im już kolejne zadanie. Yelena opowiada, że Osborn przewiduje, że pewien osobnik będzie próbował zaatakować go w Wieży Avengers. Headsman uważa, że ten, kto by się na to odważył, musi być szalony. Black Widow mówi, że tak jest w istocie, ponieważ chodzi tu o Deadpoola.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #129 Thunderbolts #129 Thunderbolts #129

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.