Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #100

Ultimate X-Men #100

Ultimate X-Men #100

"Ultimatum" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Kiedy szkoła Xaviera zaczyna coraz bardziej przypominać cmentarz, X-Men zbierają się w ostatnim numerze swoich przygód, aby razem stawić czoła wyginięciu.

Cytat

Captain Britain: "This action will not stand! We cannot -- we will not -- allow this terrorist to simply act as he pleases. His homicidal whims demand retribution. We must send Magneto a message!"
Multiple Man: "Magneto has a message for you: Goodbye."
*WHABOOM*

Streszczenie

Londyn. Grupa duplikatów Multiple Mana dostaje się do Pałacu Westminsterskiego, gdzie Kapitan Britain i inni europejscy bohaterowie obiecują, że przeciwstawią się Magneto. Tak się jednak nie stanie, ponieważ Madroxowie detonują noszone przez nich ładunki i zabijają wszystkich.

Szkoła Xaviera w Westchester. X-Men wracają z Nowego Jorku z ciałami Beasta, Nightcrawlera i Dazzler i znajdują Rogue czuwającą przy zwłokach profesora. Opowiada, że udało jej się przegonić Strykera i jego ludzi używających pancerzy Sentineli, ale nie mogła powstrzymać Magneto. X-Men zastanawiają się, co mają robić dalej. Marvel Girl mówi, że wyczuwa gniew Lehnsherra: jest tak wielki, że aż ją przeraża, i wie, że zamierza zabić wszystkich mutantów, którzy nie są po jego stronie, a używa do tego tysięcy Multiple Manów. X-Men muszą więc podzielić się na grupy i powstrzymać ich. Angel uważa, że to tylko dywersja, i chce uderzyć bezpośrednio w Magneto. Jean próbuje go przekonać, że jest im potrzebna jego pomoc, ale Warren uważa, że teraz jest już tylko aniołem śmierci.

Chicago. Cyclops, Rogue i Iceman przybywają do Akademii Jutra, ale za późno, by uratować Emmę Frost i większość studentów. Scott krzyczy do Madroxów, że zabije ich, jeżeli zrobili krzywdę jego bratu. Iceman stwierdza, że do walki z taką liczbą przeciwników będzie im potrzebna cała armia. Rogue dotyka jednego z Multiple Manów i natychmiast wytwarza swoje liczne duplikaty, które zaczynają bić się z przeciwnikami. Cyclops wchodzi do płonącej szkoły w poszukiwaniu Alexa, ale znajduje tylko więcej ciał i Madroxów. Zabija jednego z nich, ale drugi rani go nożem w plecy. Cyclops wycofuje się na zewnątrz, gdzie pada osłabiony na ziemię. Nagle Iceman zauważa, że wszystkie duplikaty Rogue zniknęły. Jeden z Madroxów trzyma Marian i mówi, że tak się dzieje, kiedy oryginał traci przytomność. Na nieszczęście dla X-Men, prawdziwy Multiple Man jest zupełnie gdzie indziej.

Tunele Morlocków pod Nowym Jorkiem. Marvel Girl telepatycznie paraliżuje Madroxów i powstrzymuje ich przed detonacją bomb. Chce, aby Storm wyprowadziła Morlocków w bezpieczne miejsce, ale to niemożliwe, ponieważ Multiple Mani blokują jedyne wyjście, które nie jest zalane po powodzi. Jean zaczyna mieć trudności z panowaniem nad duplikatami, z których każdy wydaje się mieć różną osobowość. Nagle jeden z nich wymyka się spod jej kontroli, więc Storm chwyta nóż Callisto i trafia go nim w głowę. Chwilę później zdaje sobie sprawę, że zabiła człowieka, i chociaż Marvel Girl próbuje ją przekonać, że duplikaty Madroxa nie są pełnoprawnymi osobami, Ororo nie chce więcej tego robić i stawać się podobna do Magneto. Jean ma coraz więcej kłopotów i w końcu Multiple Mani eksplodują, ale dziewczyna osłania siebie i resztę polem telekinetycznym. Niestety, Madroxów wciąż przybywa.

Savage Land. Wolverine spotyka się z Ka-Zarem i Shanną i idąc za zapachem Multiple Mana docierają do domu, który wygląda, jakby został wyjęty z przedmieść jednego z amerykańskich miast. Logan i reszta dostają się do środka, gdzie znajdują Lorelei. Kobieta mówi, że jej syn, Jamie, jest chory i nie może się z nimi bawić, ale ona chętnie go zastąpi. Szybko przejmuje kontrolę nad Ka-Zarem i Wolverinem, po czym każe im zabić Shannę. Kobieta prosi ich, aby przypomnieli sobie, kim są. Czynnik gojący Logana przezwycięża wpływ Lorelei i mutant przebija ją pazurami. Następnie idzie do pokoju Madroxa, mówi mu, że jest przyjacielem, i stara się wytłumaczyć sytuację. Jamie myśli jednak, że jest rok 1994, ma trzynaście lat, przebywa w swoim domu w Madison, a Lorelei to jego matka. Wolverine mówi mu, że ona nie żyje i razem z Magneto zmuszała go do wytwarzania duplikatów, które zabijały ludzi na całym świecie. Chce, aby Madrox sam spróbował je powstrzymać, ale ten nie potrafi.

Chwilę później Multiple Mani w Chicago i Nowym Jorku znikają. Wolverine wychodzi z pokoju Jamiego. Kiedy Ka-Zar pyta go, co z nim zrobił, Logan odpowiada, że Magneto spotka to samo.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate X-Men #100 Ultimate X-Men #100 Ultimate X-Men #100

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.