Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance » Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #17

Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #17

Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #17

"Siege of Darness" - part 8 - "The End of the World As We Know It!"

Postacie
Cytat

Blaze: "You mean fight together instead of fighting one another? Interesting concept!"

Streszczenie

Po zniszczeniu sanktuarium Strange'a Midnight Sons są ze wszystkich stron atakowani przez liliny. Podczas gdy inni starają się zwalczyć niekończące się hordy potworów, Caretaker odnajduje nienaruszone drzwi i otwiera dzięki nim portal, przez który przeprowadza wszystkich poza znajdującym się w powietrzu Morbiusem.

Trafiają do baru Nightclub, kryjówki Blood. Razem stwierdzają, że skoro nie byli bezpieczni w Sanctum Sanctorum, tutaj także prędzej czy później trafią ich wrogowie i decydują się przejść do ofensywy. Caretaker przypomina im, że Lilith ma u swego boku Zarathosa, którego nie uda im się pokonać w zwykłej walce, a gdy Ghost Rider sugeruje, że mogliby użyć Medalionu Mocy, wyśmiewa ich i stwierdza, że nie mają pojęcia o prawdziwej mocy przedmiotu. Blaze wciąż nalega, więc starzec rzuca się na trójkę Duchów Zemsty, jednak ci, pracując wspólnie, obezwładniają go. Po chwili wszyscy Synowie Nocy wychodzą z baru, pozostawiając Caretakera samego. Ten wychyla kieliszek, starając sobie wmówić, że bohaterowie go nie obchodzą, jednak po chwili kieruje się ku drzwiom.

Cmentarz Cypress Hills. Zarathos idzie w kierunku wyrwy między wymiarami, a gdy dwóch lilinów zastępuje mu drogę, odrzuca ich machnięciem ręki. Zastanawia się, czy jeśli skoczyłby w otchłań, odzyskałby pamięć, jednak Lilith powstrzymuje go, po czym zabiera go, by omówić plany na przyszłość. Dwójkę w tajemnicy obserwuje Morbius.

Tymczasem przy bramie cmentarza Rider i Blaze powalają dwójkę lilinów i wchodzą do środka. Zostają zaatakowani przez kolejne demony, ale tych powstrzymują Nightstakers oraz Darkhold Redeemers. Jeźdźcy razem z Vengeancem wsiadają na swoje motory i jadą w głąb cmentarza. Na miejscu starają się aktywować Medalion Mocy, ale nic się nie dzieje. Tymczasem, w komnacie Lilith, Zarathos wyczuwa ich przybycie i rzuca się na nich. W krótkim czasie powala całą trójkę i sięga po medalion, jednak sprzed nosa zabiera go Morbius. Rzuca artefakt Riderowi, jednak łapie go przybyły znikąd Caretaker, który zdecydował się wspomóc swych podopiecznych. Wspólnie aktywują moce Medalionu i powalają Zarathosa na kolana. Vengeance chce dokończyć dzieła, jednak starzec stwierdza, że ważniejsze jest zamknięcie międzywymiarowej wyrwy i uwięzienie lilinów. Potraktowana mocą medalionu, otchłań wsysa Lilith i jej dzieci, po czym zasklepia się. Strange umieszcza na niej kryptę, która ma być dodatkową pieczęcią.

Caretaker gratuluje Riderom zniszczenia w procesie medalionu – dzięki temu nikt już nie będzie w stanie wykorzystać jego bezgranicznych mocy. Nagle jednak zauważa ciemne figury otaczające Zarathosa – Fallen, jego mroczni słudzy, wrócili. Starzec rzuca się na nich, jednocześnie każąc Strange'owi teleportować wszystkich do Nightclubu i powiadomić Seer o powrocie Upadłych. Zarathos tymczasem w końcu przypomina sobie swoją przeszłość.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.