Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 2 » Ghost Rider vol. 2 #45

Ghost Rider vol. 2 #45

Ghost Rider vol. 2 #45

"Siege of Darkness" - part 10 - "Blood"

Postacie
Cytat

Patriarch: "Insolent pup. I chose wisely ages ago. And have waited until the right time to act upon my decision. The time is now. The time of Zarathos."

Streszczenie

Ghost Rider spotkał się ze Stacy na dachu jednego z budynków by upewnić się, że nic jej się nie stało po ataku lilinów na komisariat [w poprzednim numerze]. Informuje ją, że choć pokonali Lilith i jej dzieci, to ich miejsce zajęła inna, jeszcze gorsza siła. Żegna się z policjantką, jednak ta wsiada na jego motocykl i rusza z nim.

W Nightclub Seer jest wściekła, że Rider sprowadził zwykłego człowieka, mimo zapewnień o samodzielności Stacy twierdząc, że będą musieli się nią cały czas opiekować. Nagle w barze pojawia się Hannibal King, który przekazuje kobiecie telepatyczną wiadomość pozostawioną w jego umyśle przez Caretakera – Fallen to członkowie Blood, których Zarathos przeciągnął na swoją stronę, a teraz będą chcieli albo nawrócić pozostałych członków rasy, albo ich zabić. Decyduje się udać z Ghost Riderem i Vengeancem do siedziby najstarszego z Blood, Patriarcha, pozostawiając w barze Blaze'a i Stacy.

Tymczasem, Zarathos zostaje przekonany do tego właśnie pomysłu, a gdy Fallen znikają, rozpoczyna monolog o rolach i przeznaczeniu, którego mimowolnym słuchaczem jest spętany Caretaker.

Seer, Rider i Vengeance pojawiają się u północnych wybrzeży Szkocji, gdzie w średniowiecznym zamku swoją siedzibę ma Patriarch. Widząc wybuch w jednej z wież, Ketch przebija się przez zamknięte wrota i pędzi na górę, gdzie zastaje starca walczącego z Ranterem. Mimo, że Blood go powstrzymuje, Rider rzuca się na Upadłego i wypada razem z nim z wieży.

Tymczasem w Nightclub Stacy wypytuje Johnny'ego o jego znajomość z Riderem. Blaze nie jest zbyt chętny, by dzielić się z nią tymi informacjami, a gdy kobieta stwierdza, że w Duchu Zemsty czuje coś znajomego, radzi zawierzyć temu uczuciu.

Patriarch jest wściekły gdy dowiaduje się, że Caretaker pozwolił na powrót Zarathosa i Fallen, podczas gdy Seer stwierdza, że on jako jedyny z Blood cokolwiek zrobił. Nagle w dziurze w ścianie pojawia się Ranter, grożąc obu swym pobratymcom śmiercią. Po chwili zostaje jednak związany przez płonący ogniem piekielnym łańcuch, a następnie pokonany przez połączone siły Vengeance'a i Ghost Ridera. Patriarch uważa za obrazę sugestię, że potrzebował pomocy, po czym odmawia pomocy Synom Północy mówiąc, że ich walka go nie obchodzi. Po ich odejściu jednak teleportuje się do Zarathosa, gdzie kłania mu się i mówi, że wyczekiwał tylko jego powrotu, by oficjalnie stanąć po jego stronie.

W Nightclub Ghost Rider informuje Stacy, że wkrótce będą musieli się zmierzyć z Zarathosem i jego podwładnymi. Prosi, by zapomniała o nim i by pamiętała o Dannym, który będzie ją kochał niezależnie od tego, co się stanie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 2 #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.