Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #11

Cable vol. 2 #11

Cable vol. 2 #11

"Wasteland Blues" Part 1

Postacie
Zapowiedź

W przyszłości Cable i siedmioletnia dziewczynka stoją u progu końca ludzkości. Zmuszeni są skoczyć w przyszłość, licząc, iż będzie na nich czekać choćby woda. Tam dziecko zaczyna zadawać pytania - kim jest i dlaczego niektórzy chcą jej śmierci?

Cytat

Nate: "I almost said <puberty>. I need to watch my mouth."

Streszczenie

Przyszłość. Dwa lata po śmierci żony Nathana. W miejscu kiedyś zwanym Dallas Cable, w zamian za schronienie i pożywienie, sprzymierzył się z grupą ludzi, jedną z ostatnich, w walce przeciw wspólnemu wrogowi - karaluchom. Hybrydy nie dość, że wciąż próbują przejąć całe USA, to jeszcze wykształciły skrzydła.

Ludzie nie poddają się, jeden z naukowców w bazie skonstruował gaz, który ma sparaliżować przeciwnika. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że zadziała tak też na ludzi. Dowódca rebeliantów, Zyker, nie przejmuje się tym. Nathan zaś tak i z powodu tego konfliktu Cable i Hope opuszczają bazę. Rebelianci odpalają rakietę, a Nate i Hope skaczą w przyszłość.

Lądują sto lat później i wszystko wygląda jeszcze gorzej. Najwyraźniej gaz rebeliantów zabił wszystkie żywe stworzenia, nigdzie bowiem nie ma pożywienia, wody czy czegokolwiek żywego. Po dwóch dniach poszukiwań Nate i Hope skaczą znów w przyszłość. Niestety po tysiącu lat widok jest jeszcze gorszy. Jak okiem sięgnąć nie widać nic poza ziemistą równiną. Jedyne dostrzeżone zwierze, po upolowaniu, okazuje się robotem.

Podczas czasu spędzonego razem Nate dużo rozmawia z Hope. Mówi jej, między innymi, że urodził się po to, by ją ochronić. Nie mówi jednak dziewczynie, co jest jej przeznaczone. Wyjaśnia także, że gdzieś żyją jej rodzice i chce, by ich spotkała. Podczas rozmowy pada przypadkowo słowo mutant. Nate wyjaśnia Hope, kim są mutanci, i mówi, że jest ona jednym z nich. Dziewczyna jest podekscytowana i nie może doczekać się manifestacji mocy.

Mimo kolejnych skoków w przyszłość i poszukiwań ziemia nie odradza się. Nigdzie nie ma pożywienia i wody. Na dodatek zapas tej ostatniej wyczerpuje się i Nate przestaje ją spożywać. W końcu Cable postanawia poszukać pomocy w miejscu, gdzie kiedyś była kwatera X-Men. Skacze z Hope w przyszłość, gdzie oboje spadają w wielki lej, który pojawił się w międzyczasie. Nate mdleje.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #11 Cable vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.