Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance » Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #18

Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #18

Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #18

"Siege of Darkness" - part 16 - "Spirit of Death"

Postacie
Cytat

Caretaker: "This is Ghost Rider's show. It was always meant to come down to the two of them."

Streszczenie

Midnight Sons pojawiają się na cmentarzu Cypress Hills. Zastanawiają się, kto z nich powinien zejść do katakumb zmienionych w siedzibę Zarathosa, a kto – zostać na powierzchni, ale nagle przez wrota krypty wypływa czarna maź, która unieruchamia wszystkich poza trójką Jeźdźców Zemsty. Za nimi podąża Stacy, której udało uniknąć się substancji.

Blaze, Ghost Rider i Vengeance trafiają do sali tronowej Zarathosa, gdzie znajdują jedynie zawieszonego do góry nogami Caretakera. Uwolniony, starzec uderza Johnny'ego i wypomina mu, że wprowadził kompanów w oczywistą pułapkę. Zjawiający się w tej chwili Zarathos gratuluje mu domyślności i żałuje, że nie udało się go nawrócić. Badilino atakuje go, jednak zostaje powalony jednym ruchem ręki. Blaze chce wspomóc sprzymierzeńca, ale Caretaker powstrzymuje go i stwierdza, że ta walka należy do Ghost Ridera. Dwójka płonącogłowych staje naprzeciw siebie, gdy nagle Zarathosa trafia kilka kul z pistoletu Stacy. Demon jest niewzruszony, a gdy Ghost Rider próbuje ją przekonać, że tę walkę musi stoczyć sam, postanawia teleportować obu gdzieś, gdzie nikt im nie będzie przeszkadzał. Jednak gdy już znikają, Dolan wskakuje do wciąż aktywnego portalu. Caretaker sugeruje, by wrócić do reszty drużyny i znaleźć sposób na podążenie za nimi.

Glastonbury w Anglii. Ghost Rider jest gotowy do walki, jednak Zarathos powstrzymuje go mówiąc, że mają wiele do omówienia, a poza tym, nadal nie są sami – Stacy podążyła za nimi. Gdy Riderowi udaje się ją przekonać, by skryła się w pobliskich ruinach, Zarathos, otoczony przez właśnie przybyłych Fallen, oświadcza, że to jego "podwładni" popychają go do zdobycia władzy nad światem – celu, który przyświecał mu eony temu, w czasach, których nie pamięta. Tak, czy inaczej, Duch Zemsty nie może mu na to pozwolić i atakuje, jednak demon bez problemu unieruchamia go dzięki kontroli żywiołów. Następnie zaczyna wspominać dawne bitwy, które stoczył ze swym przeciwnikiem, a które widzi jak przez mgłę. Żałuje, że Ghost Rider również ich nie pamięta – bez wiedzy o swojej przeszłości Zarathos będzie musiał ślepo podążać za swymi dawnymi planami, przekazywanymi mu przez Upadłych. Rider w końcu się uwalnia i zaczyna okładać demona, jednak ten odrzuca go wiązką magicznej energii, po czym przebija wytworzonym z ziemi olbrzymim "kolcem". Przyparty do muru, Duch Zemsty postanawia wykorzystać radę udzieloną mu przez Caretakera i stara się odrzucić wszystko, czym się stał. Rozrywa swą kurtkę, ukazując płonący pod nią piekielny ogień, jednak Zarathos nie jest pod wrażeniem i atakuje go pazurami. Śmiertelnie raniony, Ghost Rider zmienia się na chwilę w Dana Ketcha, a następnie rozpada się, aż zostaną z niego tylko kości. Stacy, niedowierzając, wybiega z ukrycia i pada na kolana przed szkieletem, trzymając w rękach kurtkę ukochanego, jednak Zarathos wyrywa jej ją i zakłada jako trofeum. Walka jednak jeszcze się nie skończyła, bo na miejscu pojawili się Midnight Sons.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.