Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Kingbreaker » X-Men: Kingbreaker #3

X-Men: Kingbreaker #3

Postacie
Zapowiedź

Lont został zapalony i międzygalaktyczna beczka prochu niebawem eksploduje. Po szokujących wydarzeniach poprzedniego numeru reszta uniwersum dowiedziała się, jak potężny jest Vulcan. Ma on jednak zmartwienie - Havok i Polaris uciekli, a Straż Imperialna ściąga Marvel Girl. Czy jakiś X-Man dożyje czasów War of Kings?

Cytat

Lilandra: "You seem... well, Lorna."
Polaris: "They drugged me."
Lilandra: "Oh."

Streszczenie

Linie obrony Hali. Statek wysłanników Rady Galaktyki z robotem, który nagrał egzekucję członków rady wykonaną przez Vulcana, zbliża się do planety i powiadamia Ronana, że ma dla niego wiadomość.

Planeta Kr’kn. Podczas gdy Marvel Girl zajmuje statki i platformy obronne Shi’ar, Korvus i Lilandra na pokładzie Starjammera zmierzają na powierzchnię. Rachel mówi, że dołączy do nich, jak tylko tu skończy, ale Neramani każe jej zostać na orbicie. Tymczasem żołnierze Shi’ar powiadomili Chandilar, ale nie mogą połączyć się z więzieniem, aby ich ostrzec o nieproszonych gościach.

Więzienie pod oceanem. Ch’od niszczy systemy komunikacyjne, ale dochodzi do wniosku, że teraz on i jego towarzysze nie mogą wezwać pomocy i wydostać się z obiektu. Havok mówi, że zapasy energii, które zebrał w ciągu ostatnich miesięcy zostały całkowicie zużyte na ucieczkę z celi, więc Raza daje mu znalezioną przez siebie broń i stwierdza, że zajmą się Vulcanem w bardziej tradycyjny sposób. Polaris uważa, że nie powinni czekać tu na Gabriela, tylko wydostać się i odnaleźć resztę Starjammerów. Nagle rozlega się alarm: w wyniku uszkodzeń systemów więzienia wszystkie cele otwierają się, a więźniowie uciekają i atakują strażników. Polaris pyta się Havoka, czy mają zamiar pozwolić Shi’ar zginąć.

Chandilar. Deathbird i Ka’ardum sugerują Vulcanowi, że popełnił błąd, zabijając wysłanników Rady Galaktyki i praktycznie wywołując wojnę. Gabriel uważa, że teraz jest na idealny moment: po najeździe Annihilusa i inwazji Phalanx na Kree Shi’ar zostały jedyną potęgą w kosmosie i nawet obecny sojusz Inhumans i Kree tego nie zmienia. Oracle melduje Vulcanowi, że zebrała Straż Imperialną, ale są doniesienia, że Hoddin zniszczył obrzeżne planety imperium. Gladiator uważa, że to niemożliwe, ponieważ G-Type nie żyje, a nie ma już innych przedstawicieli tej rasy. Gabriela interesuje jedynie zobaczenie ciał Starjammerów. Deathbird przerywa mu i mówi, że nadeszły wiadomości z Kr’kn.

Obrzeża imperium. Żołnierze Shi’ar niechętnie wykonują rozkazy Vulcana i zabierają Hoddina na Kr’kn, chociaż woleliby go zniszczyć.

Kr’kn. Podczas gdy Havok i reszta walczą z więźniami, Marvel Girl mówi, że nie ma żadnych telepatycznych odczytów z więzienia. Chce tam lecieć, ale Lilandra jeszcze raz każe jej pozostać na orbicie. Niedługo potem pojawia się flota Shi’ar. Jeden ze statków wypuszcza Hoddina, który atakuje Rachel.

Neramani i Korvus teleportują się do kompleksu, gdzie znajdują swoich przyjaciół, którzy zdążyli się rozprawić ze wszystkimi przeciwnikami. Wszyscy razem jeszcze raz dyskutują na temat tego, czy powinni czekać na Vulcana, który z pewnością nie przybędzie sam po tym, jak Starjammerzy zaatakowali planetę. Nagle do więzienia teleportują się grupa najemników Vulcana pod dowództwem Strontianki, która każe swoim ludziom zabić wszystkich, po czym sama atakuje Polaris. Lorna odkrywa, że kobieta dysponuje podobną mocą, co Gladiator, i szybko jej ulega. Korvus zaczyna zmagać się z Uncreated, który znów próbuje dostać się do jego umysłu. Havok trafia Pz’no serią strzałów, ale sam zostaje zaatakowany prze symbionta. Raza uwalnia Alexa, odcinając macki pasożyta i zabija jego nosiciela. Symbiont błyskawicznie przenosi się na cyborga. W tym samym momencie do więzienia teleportują się Vulcan, Deathbird i Straż Imperialna. Gabriel mówi Alexowi, że tym razem zamierza go zabić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Kingbreaker #3 X-Men: Kingbreaker #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.