Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: Treachery » Dark Tower: Treachery #6

Dark Tower: Treachery #6

Postacie
Zapowiedź

W tym ostatnim numerze miniserii Cort, nauczyciel Rewolwerowców ogłasza, że Gilead zostało zinfiltrowane. Odpowiedzialny jest jeden ze szpiegów Farsona, ale nie mógł działać w pojedynkę. Celem infiltracji była kradzież niezwykle potężnego artefaktu, który Roland Deschain przemycił do miasta - Kryształ Maerlyna!

Cytat

Aileen, przekonując Rolanda, by zabrał ją w wyprawę do Mrocznej Wieży: "If naught else, you'll need me because, unlike you men, I'll be willing to stop and ask directions."

Streszczenie

Steven Deschain daje znak zgromadzonym do rozpoczęcia balu. Słuchając słów władcy Gilead znakomita większość gości nie zdaje sobie sprawy z tego, że bankiet nie tyle jest celebracją mianowania trzech nowych rewolwerowców, co stypą.

Pierwszy taniec przypada w udziale Stevenowi i Gabrielle. Mężczyzna myśli, że poddenerwowanie małżonki wynika ze wstydu z dokonanej zdrady, nie domyślając się, że kobieta w tej samej chwili kradnie klucz do jego komnat i sejfu, by zadać mu jeszcze dotkliwszy cios.

Przy stole nowych rewolwerowców nastroje też są iście grobowe. Roland postanawia w końcu pójść w ślady ojca i zaprasza Aileen na parkiet. W tańcu tłumaczy jej, że chociaż ją lubi, to jego serce należy do Susan, która spłonęła na Charyou Tree z jego imieniem na ustach. Aileen jest zmieszana i kiedy chłopak proponuje, by wyszli na świeże powietrze, zgadza się. Wychodzą z sali w momencie, kiedy rozpoczyna się ceremonialna gra w zagadki. W szranki stają między innymi Cort i Kinson.

Na murach Roland opowiada Aileen o swoich snach o Mrocznej Wieży. Dziewczyna uważa, że budowla jest tylko mitem, ale chłopak jest pewien, że kiedyś dotrze na jej szczyt i wtedy cofnie wszystko, co doprowadziło do postępującego upadku Mid-Worldu. Farson zostanie zgładzony w zarodku, a Susan... będzie żyła.

W sali balowej Vannay odczytuje kolejne zagadki, podejrzewając się o demencję, bo nie pamięta, żeby je zapisywał. W końcu zostaje tylko dwóch zawodników, Cort i Kinson. Vannay odczytuje kolejną zagadkę i minstrel odpowiada. Odpowiedź zgadza się z tą zapisaną na pergaminie, ale wtedy Cort postanawia zdemaskować oszusta. Zagadki pochodziły ze starych ksiąg, które posiadały jednak błędy. Odpowiedź Kinsona była spisana z takiego niedoskonałego wolumenu. Nauczyciel podaje prawidłową odpowiedź.

Na murach Aileen, chociaż nie wierzy w istnienie Mrocznej Wieży, decyduje się udać na jej poszukiwania wraz z Rolandem, Cuthbertem i Alainem. Chłopak próbuje wybić jej ten pomysł z głowy, ale ona zamyka mu usta pocałunkiem. Roland jest zbyt zaskoczony, żeby zareagować, a w pamięci ma wciąż słodkie wargi Susan. Kiedy jednak ich usta zbliżają się do drugiego pocałunku, postanawia wykrzesać z siebie trochę uczucia. Romantyczną chwilę przerywa wrzask dobiegający z sali balowej.

Biegnąc w jej stronę Roland i Aileen mijają Gabrielle, ale w poruszeniu nie zwracają na nią większej uwagi. Na miejscu odnajdują Corta stojącego nad trupem minstrela. Nauczyciel wydobywa z jego kieszeni pierścień będący znakiem służby Dobremu Człowiekowi.
Kiedy po tej rewelacji podnosi się harmider, Roland rzuca się biegiem do komnat ojca. Jego podejrzenia były słuszne - drzwi są otwarte, podobnie jak i pusty sejf, w którym znajdował się Grejpfrut Maerlyna. Następnie chłopak udaje się do kwater matki. Rozwala drzwi kopniakiem i odnajduje kryształ leżący na jej łożu. Jest jednak zbyt wzburzony, bo zachować ostrożność i artefakt ponownie wciąga go do swego wnętrza.

W zesłanej wizji Roland widzi Rheę zbliżającą się do niego, by dekapitować go tak samo, jak jego ojca w jednym ze wcześniejszych koszmarów. Chłopak mobilizuje siłę woli i obraca się, wypalając z rewolweru.

Kula czyni spustoszenie w piersi jego matki, która chciała dać mu ręcznie wyszywany przez siebie pas z okazji jego mianowania. Zszokowany chłopak patrzy, jak Gabrielle umiera z imieniem syna na ustach.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: Treachery #6 Dark Tower: Treachery #6 Dark Tower: Treachery #6 Dark Tower: Treachery #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.