Avalon » Serie komiksowe » X-Men & The ClanDestine » X-Men & The ClanDestine #1

X-Men & The ClanDestine #1

X-Men & The ClanDestine #1

"Dreams Of Darkest Destiny"

Postacie
Cytat

Newton: "Who has been kidnapped by the bad guys this time?"
Dominic: "Kay and Adam."
Newton: "Really? I was joking."

Streszczenie

Dawno temu. Charles Xavier trafia do jaskini, w której znajduje Cuckoo i Gracie Gamble walczące z demonem zwanym Synraithem. Kobiety, używając swoich zdolności, próbują wepchnąć stwora do portalu, przez który zamierza się on dostać na Ziemię. Charles pomaga im swoją telepatią i kierowana przez Gracie siła trojga ludzi jest wystarczająca, aby wysłać Synraitha na powrót do jego wymiaru. Xavier pyta się, o co tu chodzi. Kiedy Cuckoo zaczyna tłumaczyć, jej siostra stwierdza, że dla jego dobra będzie lepiej, aby nic nie wiedział i nic nie pamiętał, po czym wymazuje Charlesowi wspomnienia przed chwilą zakończonej walki.

Szkoła w Salem Center, teraz. Phoenix budzi profesora ze snu i mówi mu, że ona, Cyclops, Beast, Archangel i Iceman jadą do Nowego Jorku. Xavier mówi, że może zostać sam. Cannonball chce przyłączyć się do starszych mutantów, ale piątka oryginalnych X-Men proponuje, aby potrenował w Danger Room i demonstruje mu znakomite działanie zespołowe.

Wykopaliska w Wenezueli. Dwoje pracowników powiadamia kierownika wyprawy, Gracie Gamble, że znaleźli wejście do ukrytej świątyni. Starsza kobieta za pomocą telekinezy odrzuca ziemię pokrywającą wrota (po czym wymazuje z pamięci świadków to, co się stało) i zaczyna czytać napisy na wrotach. Mówi, że one znaczą „koniec świata jest bliski”.

Ravenscroft. Rory i Pandora wracają do domu. Chłopak mówi siostrze, że miał dziwny sen, w którym wszyscy członkowie rodziny dziwnie się zachowywali, a ich brat, Vincent, zmartwychwstał [ClanDestine #9-12]. Zbliżając się do dworku, postanawiają ukryć się pod oknem i posłuchać, o czym rozmawiają ich ojciec i rodzeństwo. Dominic wyczuwa ich jednak, a Kay wystrasza astralną formą, po czym wracają do debaty, czy powinni pozwolić bliźniętom na zabawę w super-bohaterów. Walter uważa, że to zły pomysł, ale zdaje sobie sprawę, że aby powstrzymać Rory’ego i Pandorę, należałoby ich rozdzielić, a tego nie chce. Dominic sugeruje, aby bliźnięta udawały się na patrole zawsze pod opieką któregoś ze starszego rodzeństwa. Walter nie chce brać w tym udziału, ponieważ zawsze ma problemy z powrotem do normalnej postaci po użyciu swojej mocy i na przykład teraz jego stopy wciąż są za duże. Kiedy Dominic oferuje wziąć dyżury Waltera, Kay sprzeciwia się, mówiąc, że ich brat zawsze przypomina reszcie, iż to on opiekuje się najmłodszym rodzeństwem, a pozostali według niego się nimi za mało interesują. Cuckoo i Walter zaczynają się kłócić, w wyniku czego telepatka aktywuje przemianę brata. Ten jest wściekły i dochodzi do bójki z udziałem wszystkich, którą kończy Dominic, usypiając Waltera uderzeniem w splot nerwowy na jego karku.

Instytut Xaviera. Storm i Cannonball idą do Danger Room, gdzie znajdują dziwnie zachowującego się Wolverine’a. Podczas treningu na środku sali pojawia się portal, który powoduje, że moc Sama wymyka się spod kontroli. Guthrie przypadkiem uderza Ororo i decyduje się wylądować, aby nie zrobić więcej szkód. Portal znika, a Logan stwierdza, że ma złe przeczucia i że to jeszcze nie koniec.

Ravenscroft. Kay i Sam idą do komory Dominica, gdzie ta pierwsza prosi go o pomoc w sprawdzeniu, czy coś mogło spowodować u niej nadmierną wrogość do Waltera. Wkrótce dołącza nich reszta rodzeństwa i dochodził do kłótni.

Wenezuela. Gracie bada świątynię i znajduje w niej otwarty portal. Zaczyna wypowiadać zaklęcia, aby go zamknąć, ale orientuje się, że Synraith ją oszukał. Po chwili budowla eksploduje.

Danger Room. Storm i Xavier wezwali na pomoc Forge’a i Colossusa. Indianin bada salę, ale nie może nic ustalić. Nagle portal znów się pojawia, a z jego wnętrza wysuwają się macki, które sięgają po Charlesa. Mutanci bronią swojego mentora, ale kiedy próbują walczyć z napastnikiem, pojawia się więcej macek, które ich obezwładniają. Xavier zostaje wciągnięty do portalu, a razem z nim Colossus, który do końca go nie puścił. Wolverine chce ruszyć za profesorem, ale powstrzymuje go Cyclops, który właśnie wrócił z resztą oryginalnych X-Men. Ci decydują, aby najpierw dokładnie zbadać, czym jest portal. Logan niechętnie się zgadza.

Ravenscroft. Cuckoo wpada w trans i zaczyna powtarzać w języku Majów zdanie „koniec świata jest bliski”. Adam mówi, że widział ją w tym stanie prawie pięćset lat temu, i pyta, w co się wpakowała tym razem. Kay mówi, że Synraith porwał Gracie, a teraz przyjdzie po nią. W pokoju pojawia się portal, a z niego wysuwają się macki sięgające po Cuckoo. Reszta Destine’ów zaczyna jej bronić, ale macek pojawia się coraz więcej. Kiedy Rory znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie, Walter jest zmuszony puścić Kay, która zostaje wciągnięta do portalu, a razem z nią Adam, który złapał córkę za nogę. Dominic postanawia wezwać na pomoc Newtona, który powinien im pomóc odkryć, co tu się dzieje. Władca Ethery niedługo się pojawia i wnioskuje, że portal jest pochodzenia magicznego, a następnie odkrywa jego źródło.

Gdzie indziej. Xavier i Colossus znajdują się w miejscy pełnym kości. Profesor nie potrafi znaleźć telepatycznie żadnego innego umysłu. Nagle mutanci zauważają, że w oddali przez portal wypadają Adam i Kay, więc postanawiają udać się w ich kierunku.

Ravenscroft. Po przygotowaniu przez Newtona urządzenia do teleportacji, Destine’owie są gotowi do przeniesienia się i walki. Tymczasem w szkole Xaviera Forge odkrywa, że ktoś bada ich pozycję i za chwilę ktoś zmaterializuje się w Danger Room. X-Men przygotowują się do podjęcia gości.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men & The ClanDestine #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.