Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #130

Thunderbolts #130

Thunderbolts #130

"Magnum Opus" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Deadpool ma nowych Thunderboltów na celowniku swojej broni - ale najwięksi dranie w świecie Marvela nie poddają się tak szybko.

Cytat

Paladin: "You're tellin' me Norman Osborn found the cure for cancer an' he turned it into a weapon?"

Streszczenie

Wieża Avengers. Oszukany przez Normana Osborna Deadpool ucieka przed Thunderboltami. Pierwszy dogania go Headsman i próbuje odciąć mu głowę toporem, ale Wade unika ciosów, zrzuca go z jego latającego dysku, sam wsiada na niego i zostawia przeciwnikowi dwa granaty. Headsman zostaje uratowany przez Ghosta, który czyni go niematerialnym, dzięki czemu wybuch nie robi mu krzywdy. Wilson dociera do zamkniętych pancernych drzwi, przez które nie może się przebić. Paladin strzela do niego z wyrzutni rakiet. Deadpool robi unik, a eksplozja niszczy ścianę, pozwalając mu na ucieczkę. Wade dostaje się do laboratorium, gdzie dogania go Ant-Man. Wilson próbuje opędzić się od miniaturowego przeciwnika, ale ten w końcu żądli go i zrzuca z latającego dysku zabranego Headsmanowi. Od jednego z naukowców dowiaduje się, że urządzenie przypominające pas to przenośny teleporter. Deadpool zakłada je na siebie wiedząc, że mu się przyda. Black Widow mówi mu, żeby zdjął wynalazek, ponieważ nie chce, aby został zniszczony w eksplozji granatów, które właśnie rzuca w kierunku Wilsona. Ten tego nie robi, a wybuch wyrzuca go na zewnątrz budynku. Zanim Wade uderza w ulicę, teleportuje się w bezpieczne miejsce. Widząc to, Yelena mówi, że zadanie zostało wykonane.

Opuszczona huta gdzieś w New Jersey. Deadpool komunikuje się z kimś, komu ma zamiar zaproponować współpracę. Ten jednak słysząc, że celem Wilsona jest Norman Osborn, nie jest chętny na przyjęcie tego zadania i boi się nawet o tym rozmawiać. Wade proponuje, że teleportuje się do Connecticut, aby mogli przedyskutować to osobiście.

Thunderstrike. Norman Osborn krytykuje zmierzających do New Jersey Thunderboltów za zniszczenia dokonane podczas walki z Deadpoolem. Drużyna tłumaczy się, że gdyby się wstrzymywali, Wilson wyczułby, że coś jest nie tak, a poza tym wszystko poszło zgodnie z planem: Wade zabrał teleporter, a Ant-Manowi udało się umieścić nadajnik w jego kostiumie. Norman przypomina, jak ważne jest dla niego dowiedzenie się, ile Deadpool powiedział Nickowi Fury'emu o jego działaniach i ostrzega, że kara za porażkę będzie surowa. Black Widow potwierdza, że w Thunderboltach nie ma miejsca na pomyłki i będąc już na miejscu wyskakuje z Thunderstrike'a. Yelena rozstawia urządzenia zakłócające działanie teleportera wokół huty, zostawiając Deadpoolowi tylko jedną drogę ucieczki. Ustawia się w odpowiednim miejscu, aby trafić przeciwnika środkiem unieszkodliwiającym komórki rakowe, co obróci czynnik gojący Deadpoola przeciwko niemu i zabije go.

Wewnątrz huty uzbrojony po zęby Deadpool czeka na przybycie Thunderboltów. Ci w końcu wpadają do środka i zaczynają szukać Wilsona. Wade najpierw traktuje Ant-Mana środkiem na insekty, a potem unieszkodliwia granatem dźwiękowym Ghosta. Paladin próbuje zastrzelić Deadpoola i kiedy ten zwinnie unika kul zastanawia się, jak przeciwnik nagle stał się taki dobry.

Na zewnątrz, Black Widow otrzymuje chaotyczne meldunki mówiące, że podłożony nadajnik nie działa i Deadpool zastawił na nich pułapkę. Nagle przy Yelenie pojawia się drugi Wilson, który celuje do niej z pistoletu. Kobieta mówi, żeby strzelił, ponieważ wyświadczy jej w ten sposób przysługę, ale Deadpool ma inne zamiary: mówi jej, że bardzo mu się podoba i pyta się, czy ma chłopaka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #130 Thunderbolts #130 Thunderbolts #130

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.