Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #12

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #12

Postacie
Zapowiedź

Drax i Quasar udają się w zaświaty, aby odnaleźć Moondragon. Ale czy uda im się wrócić?

Cytat

Wendell: "The Dragon Of The Moon. That's pretty major league. Drax, you know about this stuff. What's the best thing to use against a dragon?"

Drax: "Traditionally?"

Wendell: "Y-huh."

Drax: "I'd go with a lance."

Streszczenie

Phyla widzi przed sobą Heather, która opowiada, jak straszliwym potworem jest Dragon Of The Moon i ostrzega, żeby nie pozwoliła mu się wykorzystać. Gdy jednak próbuje ją wezwać, słyszy głos, który każe jej się obudzić, a odzyskując świadomość zauważa, że jest uwięziona w polu kwantowego światła, które z pomocą Quantum Bands kontroluje Maelstrom. On rozwodzi się właśnie nad tym, jak zamierza kupić sobie wdzięczność smoka, podarowując mu dwie ofiary, by mógł zaspokoić swój głód po przebudzeniu. Ponieważ uwięziony obok Drax ośmiela się mu grozić, Maelstrom rzuca Phylę smokowi na pożarcie, a ten otwiera paszczę i połyka ją natychmiast. To samo zamierza zrobić z Draxem, gdy już nacieszy się jego bólem. Jednak nagle coś odwraca jego uwagę. Tym czymś jest Wendell Vaughn, który pojawia się znienacka [a konkretnie z Novy #23 - Gil] i natychmiast atakuje. Maelstrom jest zaskoczony, ale szybko opanowuje się i zaczyna przechwalać się, że zabił Phylę. Co więcej, zauważa też, że teraz Wendell jest istotą złożoną z energii kwantowej, którą on może kontrolować i postanawia wykorzystać to. Gdy jednak zaczyna pomiatać przeciwnikiem, uwolniony Drax zaskakuje go i obcina mu obie ręce, razem z bransoletami. Quantum Bands wracają natychmiast do Wendella, pozwalając mu odzyskać siły, ale w tym momencie pojawia się inne zagrożenie - Dragon Of The Moon powstał ze swego leża i atakuje go. Za radą Draxa, Vaughn tworzy lancę z kwantowego światła i ciska nią w smoka, ale ta rozpryskuje się na jego pancerzu. Maelstrom już się cieszy, że sprawy przebiegają lepiej, niż to sobie zaplanował, ale nagle błysk czerwonego światła przebija się z brzucha smoka i rozrywa go. W niebo wzlatuje Phyla, trzymając na rękach Heather - ma też nowy miecz, a jej kostium uległ przemianie. Tymczasem Dragon Of The Moon rozpada się na wiele miniaturowych smoków, które umykają w różnych kierunkach. Phyla oddaje Heather w ręce Draxa, ale kiedy Wendell zamierza oddać jej bransolety, odmawia. Twierdzi, że nie jest godna roli Quasara i ma teraz własną moc, chociaż nie chce powiedzieć, co to znaczy, ani co się jej przytrafiło. Heather odzyskuje przytomność i natychmiast pyta, na jaką straszliwą cenę zgodziła się Phyla, by ją ocalić. Ta odpowiada, że to nie ma teraz znaczenia i całuje ją. Drax oferuje Vaughnowi miejsce wśród Guardians Of The Galaxy, ale on twierdzi, że teraz musi pomóc Richardowi Riderowi [i wracamy do Novy #23 - Gil]. Zauważa, że Maelstrom zniknął i niepokoi go to, ale nie ma czasu na poszukiwania. Sam może opuścić Oblivion przez barierę kwantową, ale pyta jak pozostali sobie poradzą, na co Moondragon odpowiada, że muszą się tylko obudzić, a zaraz potem cała trójka rozpływa się.

 

Phyla i Drax odzyskują przytomność na Tytanie. Ona natychmiast rzuca się do gardła Mentorowi, który tłumaczy, że musiał ich zabić, bo był to jedyny sposób, by ocalić Heather. Pyta, co się stało, a gdy Phyla odmawia odpowiedzi, do sali wchodzi Moondragon twierdząc, że zapłaciła za wysoką cenę. Dziękuje obojgu za ratunek i pamięć, a Mentorowi za sklonowane ciało, do którego mogła wrócić. Radość zakłóca jednak uczucie, że Phyla zrobiła coś, czego nie powinna była robić.

 

Maelstrom odnajduje swoje ręce i przyczepia je na miejsce. Tworzy dwie figury szachowe przedstawiające Phylę i smoka, które stawia na ziemi. Następnie krzyczy przed siebie, że plan się powiódł - Śmierć ma nowego awatara, a wojna, która zakończy wszystko już się zaczęła. Krajobraz dookoła zmienia się i okazuje się, że wszystko znajduje się na pelerynie samego Obliviona.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #12 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.