Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #30

Amazing Spider-Girl #30

Amazing Spider-Girl #30

"Never Say Die!"

Postacie
Zapowiedź

To już ostatni numer tej serii. Czy będzie on jednocześnie końcem Spider-Girl? Czy dziewczyna wraz z ojcem poradzi sobie z zemstą Normana Osborna? Czy Black Tarantula i Araña przetrwają starcie z Goblin Lordem i "całkowicie nową May"? Co z małym Benem i Mary Jane? Odpowiedzi na te pytania padną właśnie tutaj.

Cytat

Norman: “This was supposed to be my final revenge! My ultimate Triumph!”

Spider-Girl: “Ooops! You blew it again.”

Streszczenie

May rzuca się do ataku, ale Norman bez trudu go odpiera, śmiejąc się, że skoro pokonał jej ojca w jego własnym umyśle, to ona nie ma z nim szans. Aby pokazać, jaką ma tu władzę, Osborn przywołuje projekcje wspomnień Petera o jego dawnej walce z Green Goblinem i Enforcers [z The Amazing Spider-Man #14 - Demo] i każe projekcjom Enforcers zaatakować ją. Dziewczyna jednak całkiem nieźle radzi sobie z przeciwnikami, Norman stwierdza nawet, że może być lepsza niż jej ojciec.

 

W świecie rzeczywistym sprawy też nie wyglądają różowo. Goblin God właśnie złamał MJ rękę, ale ta wciąż mu się opiera, więc uznaje, że zasłużyła sobie na godną śmierć - taką, która dobije jej męża ostatecznie. Widzą to, Araña i Black Tarantula, który chce ścigać Osborna, a gdy zostaje upomniany, że może wykrwawić się na śmierć, w kilka sekund leczy swoje rany. W stronę Goblin God zmierzają też Green Goblin i Normie Osborn z zamiarem powstrzymania go.

 

Norman przywołuje wspomnienie swojego największego zwycięstwa - nocy śmierci Gwen Stacy [The Amazing Spider-Man #121 - Demo]. Widząc, że zaraz ma dojść do tragicznej chwili, w której Peter, próbując ratować Gwen, przypadkiem ją zabije, May rzuca się za spadającą dziewczyną i ratuje ją. Jednak wtedy Gwen zmienia się w drugą May, która zaczyna ją dusić, miotając oskarżeniami, że ukradła jej życie.

 

Raptor właśnie namierzyła Goblin God i daje namiary na niego swojemu mężowi, ale nim Normie i Phil przybywają na miejsce, Raptor zostaje zaatakowana przez potwora.

 

Wydaje się, ze nic nie zdoła ocalić May przed śmiercią z rąk jej sobowtóra, ale nagle wtrąca się blond May. Krzycząc, że ona i Norman należą do przeszłości, wywołuje inne wspomnienie - nocy, gdy nasza bohaterka odkryła, że jest córka Spider-Mana [What if… vol.2 #105 - Demo]. W odpowiedzi Norman przywołuje wspomnienie pierwszej walki Spider-Girl z jego wnukiem [znowu wspomniany What if… - Demo] i zaczyna zastanawiać się, czemu Normie porzucił swoje dziedzictwo.

 

Normie i Green Goblin atakują Goblin God, ale nie są w stanie wiele mu zrobić. Lepiej idzie Darkdevilowi, który właśnie przybył na miejsce. Norman zastanawia się, czemu następca Daredevila pomaga człowiekowi, który ma go za zbira, po czym pokonuje wszystkich przeciwników.

 

May próbuje przekonać drugą May, że nie muszą być wrogami - mogą mieszkać razem i być jak siostry, jeśli tylko pomoże jej uratować ojca. Ta jednak jej nie wierzy i krzyczy, że może być tylko jedna May Parker.

 

Goblin God dociera do Mostu Brooklyńskiego i zamierza zabić Mary Jane i jej dziecko w ten sam sposób, w jaki zginęła Gwen. Próbuje go powstrzymać Kaine, paląc swoim piętnem, ale mimo jego wysiłków Osborn zrzuca kobietę z mostu. Mary Jane zostaje jednak uratowana przez… swojego syna. Mały Ben wystrzeliwuje mocną pajęczynę z dłoni i tym sposobem ocala siebie i matkę. Kaine otrzymuje tymczasem wsparcie od Black Tarantuli i Arañy.

 

Blond May korzysta z siły Petera i przywołuje wspomnienie, którego Norman nie zna - wspomnienie May z dnia, gdy Normie porwał ją i chciał ją zabić [Spider-Girl #27 - Demo]. Widząc, że słowa May, dzięki którym Normie odrzucił rolę Green Goblina, trafiają i do drugiej May, wściekły Osborn strzela do dziewczyny. O mało nie trafia w hybrydę, ale tę ratuje prawdziwa May, choć obrywa przy tym. Widząc to, Druga May wreszcie pojmuje, że Osborn ją oszukał, i rzuca się na niego. Norman ciska w nią Peterem i już ma zamiar zabić oboje, gdy Spider-Girl zaskakuje go i powala.

 

W realnym świecie Goblin God walczy ze wszystkimi bohaterami, gdy nagle dostaje jakiegoś ataku. Mary Jane każe wstrzymać się wszystkim. Wierzy, że to Peter i May walczą z nim od środka.

 

Tak jest w rzeczywistości, bo Peter właśnie odzyskał kontrolę i wspólne z obiema May spuszcza Osbornowi niesamowite lanie. Gdy Norman leży pokonany, Blond May łapie Petera i jego córkę za ręce, aby wspólnie mogli usunąć go z umysłu Spider-Mana. Przy okazji przybiera swoją prawdziwą postać - tajemnicza imienniczka Spider-Girl to nie kto inny jak ciocia May we własnej osobie! Wspólnie zaczynają usuwanie Normana. Ciotka żegna się, mówiąc Peterowi, że ona i wujek Ben są dumni z tego, jak wychował córkę, a May, że w pełni zasługuje na miano prawdziwego Parkera. May i Druga May próbują dowiedzieć się od Osborna, która z nich jest prawdziwa, ale ten znika, nie udzieliwszy odpowiedzi.

 

Goblin God rozpada się w powietrzu, ale Spider-Girl łapie zarówno ojca, jak i drugą May, po czym bezpiecznie ląduje, tworząc spadochron z pajęczyny. Peter jest pod wrażeniem, bo z tą sztuczką nigdy sobie nie radził. Stwierdza, że być może córka w końcu go prześcignęła. Co nie zmienia faktu, że zawsze będzie się o nią martwić.

 

Później, dom Parkerów. May przekonuję rodziców, żeby przygarnęli drugą May, bo są właściwie jej rodziną. Mary Jane daje się przekonać i szybko zabiera się do układania historii, którą będą tłumaczyć pojawienie się drugiej córki, oraz do wymyślania imienia dla niej. Peter nie jest do końca przekonany, ale nie sprzeciwia się.

 

Spacerując w stronę Cafe Indigo, May dochodzi do wniosku, że z nową siostrą i faktem, że z całej rodziny tylko jej tata nie wie o mocach Bena, jej życie będzie jeszcze bardziej zwariowane niż zwykle. Nierozwiązaną sprawę tego, czy jest oryginałem, czy klonem, kwituje tym, że w żaden sposób nie zmienia to tego, kim jest. Jest May Parker, córką Spider-Mana. Przebiera się w zaułku i wyrusza na patrol, jako Spider-Girl.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #30 Amazing Spider-Girl #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.