Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man & the Human Torch in... Bahia de los Muertos! » Spider-Man & the Human Torch in... Bahia de los Muertos!

Spider-Man & the Human Torch in... Bahia de los Muertos!

Postacie
Zapowiedź

Gdy Spidey i Johnny Storm trafiają na malowniczą wyspę Vieques, wydaje się ona być rajem. Ale... Co, jeśli to urocze miejsce zamieni się w gigantycznego radioaktywnego potwora? I jaki niespodziewany sojusz będą musieli zawrzeć bohaterowie? Komiks twórców Fantastic Four: ¡Isla de la Muerte!, dostępny również w wersji hiszpańskojęzycznej.

Cytat

Johnny: "Well if it’s a group you need, I can put you in touch with the Avengers. Would you like regular, mighty or dark?"

Streszczenie

Zatoka małej wysepki koło Puerto Rico, północ. Przewodnik, siedzący wygodnie w łódce, opowiada kąpiącym się wokół niego turystom o dinoflagellata (bruzdnice – przyp. Jim). Duże zagęszczenie tych mikroskopijnych organizmów sprawia, że woda i ludzie w niej świecą w ciemności. Przewodnik zauważa zniknięcie jednej z par. Po chwili z wody wynurzają się dwa szkielety. Wszyscy przerażeni zaczynają wskakiwać na łódki i wiosłować do brzegu, lecz nagle z wody wynurza się ogromny stwór, który przewraca większość osad. Tylko dwóm dziewczynom udaje się dotrzeć do brzegu, po innych pozostały jedynie pływające po powierzchni kości.

 

Nowy York. W drodze do Baxter Building, Spider-Man szybko i skutecznie udaremnia napad na pewną babcię. Już na miejscu spotyka się z Johnnym, który przyleciał z pizzą. Razem udają się do pokoju gier, by pograć w Rock Hero. Pozostałych członków Fantastic Four nie ma, gdyż udali się na nowo odkrytą planetę w Negative Zone. Duże stężenie wodoru w tym miejscu wykluczyło Torcha z misji. Gdy Spidey zaczyna grać, dzwoni wideofon. To gubernator z Puerto Rico, który prosi o natychmiastowy przyjazd. Po ostatnich przygodach z Chupacabras (Fantastic Four Isla de la Muerte – przyp. Jim) Johnny nie jest zbyt chętny, lecz w końcu zabiera Spidera do fantasticaru i lecą na wyspę.

 

Na miejscu, oficer policji, Mario Pabon, opowiada im o zajściu. Po chwili gigantyczny potwór wynurza się z zatoki i atakuje. Bohaterowie nie mają sensownego pomysłu, jak z nim walczyć, więc Peter atakuje siecią. Wówczas to monstrum nurkuje pod wodę, by za chwilę wynurzyć się z oślepiającym światłem i ponownie się schować. Bohterowie są pod wrażeniem, nie mają jednak żadnego pojecia, cóż to mogło być. Młody Storm jest zmartwiony, czuje się bezużyteczny bez wnikliwych analiz Reeda i pomocy reszty grupy. Gdy łączy się z nimi przez commlink, drużyna jest oczywiście w tarapatach. Uciekają właśnie przed obcymi i Mr Fantastic daje radę jedynie przekazać, iż potwór to zapewne zmutowane dinoflagellata i gdzie mogą szukać pomocy, po czym połączenie się urywa.


Parę minut później, w fantasticarze, Spider, Torch i oficer wciąż głowią się nad sytuacją. Johnny wymyśla nawet nazwę na stwora – Luminestro. Mario opowiada im historię zatoki Vieques. Kiedyś, marynarka wojenna prowadziła tam ćwiczenia, wypróbowywali tam bomby, pociski wybuchowe, często zawierające Uran. Gdy pewnego dnia zabłąkana bomba zabiła niewinnego człowieka, rozpoczęły się masowe protesty społeczności Vieques. Mario, wówczas poczatkujący policjant, był zmuszony pacyfikować manifestacje, podczas jednej aresztował nawet swoją żonę. Siedem miesięcy później odkryła ona guz na piersi i niedługo zmarła. Spider zna się troche na promieniowaniu i dedukuje, iż po ćwiczeniach marynarki wojennej gdzieś ostał się Uran, który spowodował mutację dinoflagellata i stąd potwór. W poszukiwaniu pomocy bohaterowie zmierzają ku współrzędnym, które podał im Reed.


Okolice Twin Mountains w PuertoRico. Cała trójka dociera do dziwnego jakby żyjącego obiektu. Po chwili pojawia się stary wróg FF, Diablo, mistrz alchemii. Prośby o pomoc w zgładzeniu monstrum nic jednak nie dają. Dopiero gdy Mario wspomina o Vieques, Diablo zgadza się. Opowiada historię, jak to w XV w. przybył tam i spotkał niezwykłe plemię Taino. Byli to ludzie bardzo dobrzy i szlachetni, jednak zostali zdziesiątkowani przez Europejczyków, po pojawieniu się tam wyprawy Kolumba. Nagle Mario otrzymuje komunikat. Luminestro opuścił tereny Vieques i zmierza ku jednej z metropolii Puerto Rico. Diablo nie godzi się na pomoc miastu, więc bohaterowie zdani na siebie, pędzą w kierunku monstrum. Gdy są już blisko, Johnny zauważa, że potwór na początek rozwala latarnię. To daje mu pewien pomysł i zostawia Petera samego. Gdy Luminestro wkracza do miasta, Spidey ratuje bezbronnych ludzi i stara się mu jak najbardziej przeszkodzić. Za chwilę pojawia się Human Torch, który każe Parkerowi podążać fantasticarem w kierunku Vieques i go łapać. Uwalnia następnie z siebie ogromną dawkę energii i tym samym światła, co zwraca uwagę potwora, lecz osłabia bardzo bohatera. Lecąc ze Spiderem, Torch ostatkiem sił robi tak jeszcze dwa razy i dzięki temu goniący ich Luminestro wraca do zatoki. Tu czeka już policja z reflektorami oraz Diablo, który przygotował miksturę odwracającą mutację. Gdy ten mówi coś o wynagrodzeniu za pomoc, Mario pozbawia go przytomności mocnym uderzeniem od tyłu, gdyż ma już dosyć traktowania Vieques jak towaru. Johnny każe Peterowi owinąć pajęczyną swoją głowę, gdyż radioaktywna energia potwora jest zabójcza. Następnie wyrusza z miksturą prosto w Luminestro i z wielkim hukiem udaje mu się powstrzymać monstrum.


Podczas gdy Torch dochodzi do siebie, Spider-Man i Mario odkrywają, iż obecny tam Diablo nie był sobą, a jedynie duplikatem stworzonym z ziemi. Odwiedzają jego kryjówkę, jednak ten już się stamtąd ulotnił.

 

Następnego dnia Johnny budzi się już w towarzystwie Bena i Sue. Po krótkiej rozmowie udaje się do Reeda, który bada napromieniowanie zatoki. Jest dumny ze szwagra, lecz Torch wciąż ubolewa, że nie jest tak mądry jak Mr. Fantastic. Richards odpowiada, że chłopak i tak wykonał świetną robotę, a co do mocy, to chciałby latać tak swobodnie jak on.


Johnny siedzi ze Spiderem na skale i mówi, jaki jest dumny z tego, co tu zrobił. Peterowi bardzo podoba się to miejsce. Chłopaki postanawiają wyciągnąć resztę FF i pograć z nimi w plażową siatkówkę.


Tymczasem w bliżej nieokreślonym miejscu, Diablo buduje nową kryjówkę, a w próbówce ma małego Luminestro, którego zapewne wychoduje na giganta.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Spider-Man & the Human Torch in... Bahia de los Muertos! Spider-Man & the Human Torch in... Bahia de los Muertos!

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.