Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #41

X-Factor vol. 3 #41

X-Factor vol. 3 #41

"Back & There Again"

Postacie
Zapowiedź

Maru, Mr. Tryp, X-Cell, The Isolationist - to niedawni przeciwnicy Madroxa. Posiadanie nowych wrogów nie oznacza jednak, iż starzy wrogowie sobie odpuścili. Sentinels wracają!

Cytat

Layla: "Jamie, I know it's a lot for you to take in. Me, back but not back, a little older than you might remember..."

Jamie: "A little? You have... hips! And... y'know... things."

Layla: "Thanks for noticing."

Streszczenie

Czas nagle zwalnia, Jamie wypuszcza z ręki rewolwer, a gdy zdziwienie ustępuje miejsca uśmiechowi na jego twarzy, zauważa, że jest już w samym środku przekomarzanki z Laylą, która całkowicie rozwiewa jego wątpliwości. Podbiega i obejmuje ją radośnie, ale gdy tak ją ściska, zauważa, że jest nienaturalnie chłodna. Ona wyjaśnia, że to ciało jest tylko solidnym hologramem, bo nadal tkwi w przyszłości, a on ma zaledwie kilka sekund na podjęcie najważniejszej decyzji w swoim życiu - uda się tam razem z nią albo zginie. Z pewnym wahaniem Madrox bierze ją za rękę, a hologram rozświetla się, wciągając go w przyszłość. John Maddox odzyskuje przytomność dokładnie w momencie, kiedy znikają. Sekundę później w drzwiach kościoła staje mężczyzna w długim płaszczu, który bez słowa wyciąga broń i strzela do niego.

 

Detroit. Do kwatery XF Investigations po raz któryś z kolei przychodzi Lenore - była mutantka przekonana, że ktoś chce ją zabić. Theresa przypomina, że przerabiali to już trzy miesiące temu, a dziewczyna zauważa, że wtedy była w ciąży, i pyta, co się urodziło. Terry chłodno odpowiada, że straciła dziecko, i wraca do tematu, wyciągając akta poprzedniej sprawy, z których wynika, że telefoniczne groźby były głupimi żartami byłego chłopaka Lenore. Tamta dobrze wszystko pamięta, ale twierdzi, że tym razem sprawa jest poważna, bo ktoś ją śledzi, a niedawno jej przyjaciółka została zamordowana. Wprawdzie policja orzekła, że było to samobójstwo, ale Lenore jest pewna, że Candy nie zrobiłaby tego, ponieważ nigdy nie wzięłaby do ręki broni. Rictor stwierdza, że dziewczyna jest przewrażliwiona, ale Longshot oświadcza, że jej wierzy. Nie jest to zbyt przekonujący argument, zważywszy, że wierzy też w oferty ze spamu, ale wystarcza, żeby Terry dała się przekonać, by chociaż zbadać sprawę. Naturalnie, zauroczona Lenore chciałaby, żeby Longshot został jej osobistym ochroniarzem.

 

John cudem unika trafienia, zrywając się z miejsca i sięgając po rewolwer Jamiego. Natychmiast robi z niego użytek i trafia napastnika w nogę. Gdy tamten strzela ponownie, unika kuli już z większą wprawą i przeskakując przez ławki, zbliża się wystarczająco, by móc zagrozić przeciwnikowi dobrze wycelowaną bronią. Tamten niespodziewanie przystawia sobie pistolet do skroni i wymówiwszy tylko jedno słowo - "cortex" - strzela. Kiedy John stoi nad zwłokami, zjawia się jego żona, zwabiona hałasem, a on nijak nie potrafi wyjaśnić, co się stało.

 

W specjalnym pomieszczeniu podłączona do prowizorycznej aparatury Layla odzyskuje podróżująca w czasie świadomość, a wraz z nią przybywa Madrox, lądując wprost na niej. Zanim jednak zdąży przeprosić za to, że jego dłoń znalazła się w nieodpowiednim miejscu, ona mówi, że pomyliła się w kalkulacjach, a nad pomieszczeniem zawisa gotowy do strzału Sentinel.

 

Po oceanie, gdzieś u wybrzeży Ameryki, sunie spokojnie wyładowany po brzegi kontenerowiec. Na jego pokładzie dwóch najemników zabawia się zaawansowaną bronią, snując plany na temat tego, co zrobią z pieniędzmi, gdy już dostarczą ładunek dla Karma Foundation. Przerywa im świst czegoś spadającego z dużej wysokości, a po chwili w pokład uderza Guido. Gdy wyłania się z tryskającej wodą dziury, towarzyszący mu Darwin kontaktuje się z Monet, wspominając o drobnej zmianie planu. Nagle zostaje trafiony jakimś promieniem przez jednego z najemników. Zanim jednak tamten zdąży przeładować broń, Monet chwyta go i wyciska informację, że miotacz niszczy system nerwowy celu. Oczywiście nie zrobiło to większego wrażenia na Darwinie, który w chwili trafienia przekształcił swoje ciało w gąbkę i teraz uspokaja M, która udaje, że wcale się nie martwiła, a dla odwrócenia uwagi przypomina Guido, że Val kazała im przechwycić ładunek, a nie zatopić statek. On jednak odpowiada, że tego typu broń jest równie niebezpieczna w rękach rządu, jak złych gości.

 

Jamie tworzy duplikat, by odwrócił uwagę Sentinela, a sam zasłania Laylę własnym ciałem. Czując, jak obejmuje go, i słysząc, że jest jedyną osobą, z którą chciałaby zginąć, żałuje, że nie ma mocy, która po prostu wysadziłaby robota. Nagle, jak na zawołanie, głowa Sentinela eksploduje i zasypują ich szczątki. Z dziury w dachu wyłania się Ruby Summers, witając Madroxa w mieście.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #41 X-Factor vol. 3 #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.