Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Kingbreaker » X-Men: Kingbreaker #4

X-Men: Kingbreaker #4

Postacie
Zapowiedź

Starjammers i X-Men walczą z Imperium Shi'Ar. Bitwa zamienia się w potyczki rodzinne, gdy Havok walczy z Vulcanem, a Lilandra z Deathbird. Czy uda się strącić z tronu imperium szalonego imperatora?

Streszczenie

Hala. Ronan ogląda nagranie śmierci członków Rady Galaktyki z rąk Vulcana.

Orbita planety Kr’kn. Marvel Girl walczy z Hoddinem. Starcie jest wyrównane, ale statki Shi’Ar ostrzeliwują Rachel i powodują, że kobieta zaczyna spadać na Kr’kn.

Więzienie pod wodami planety. Vulcan rozkazuje Straży Imperialnej przynieść sobie głowę Havoka. Gladiator szybko chwyta Alexa, który mówi mu, że nie musi słuchać Gabriela, ponieważ nie jest jego prawdziwym władcą. Nagle Kallark zauważa Strontiankę i rozpoznaje w niej swoją kuzynkę, Xenith, która mówi mu, żeby szybko skończył z Summersem, aby ona mogła go zabić. Gladiator żąda od Vulcana wyjaśnień i rzuca się na kobietę. Reszta Straży Imperialnej walczy ze Starjammerami, których jest mniej i na dodatek Raza jest kontrolowany przez symbionta, którego nosiciela zabił wcześniej. Lilandra zostaje pochwycona i Vulcan każe ją zabić, ale Polaris osłania ją podnosząc podłoże. Lorna przypomina Gabrielowi, że kiedyś nieźle dała mu się we znaki [Uncanny X-Men #486] i zamierza zrobić to ponownie. Vulcan rzuca się na nią, ale w tym momencie do pomieszczenia wpadają Marvel Girl i Hoddin. Lorna koncentruje się na powstrzymaniu wody przed zalaniem więzienia, a kosmita zdejmuje swój kombinezon, zamierzając spalić wszystkich obecnych, czym wprawia członków Straży Imperialnej w przerażenie. Havok pochłania energię Hoddina i używa jej przeciwko Vulcanowi, poważnie go raniąc, a pozostali Starjammerzy zajmują się Strażą Imperialną. Niedaleko, Xenith mówi Gladiatorowi, że ten zapłaci za to, że ją zdradził i spowodował jej uwięzienie, na co Kallark stwierdza, że jego kuzynka stanęła przeciw imperium i nie dała mu wyboru. Deathbird przerywa walkę mówiąc, że Vulcan ułaskawił Xenith, która znów służy Shi’Ar. Kobieta proponuje kuzynowi odłożyć ich spór do czasu, aż pokonają ich wspólnych wrogów. Tymczasem, podczas gdy Havok zadaje kolejne ciosy Vulcanowi, Polaris ma problemy z utrzymaniem walącego się sufitu. Marvel Girl zamierza jej pomóc, ale nagle moc Phoenix opuszcza Rachel i miecz Korvusa, a następnie ucieka gdzieś daleko w kosmos. Wykorzystuje to Pz’no i rani Marvel Girl swoimi mackami. W rewanżu Korvus rozcina go mieczem na pół. Lilandra zarządza odwrót, ale Deathbird krzyczy, że jej siostra tym razem nie ucieknie i rani ją pazurami w twarz. Była cesarzowa próbuje przekonać Cal’syee, że Vulcan nie powinien rządzić Shi’Ar, ale ta uważa, że to właśnie Gabriel jest odpowiednią osobą, gdyż w przeciwieństwie do Lilandry jest silnym władcą. Deathbird znów rzuca się na siostrę, ale ta nadziewa ją na metalowy pręt podniesiony z podłogi. Vulcan chce jej iść z pomocą, ale Havok wciąż nie pozwala mu się podnieść uderzając kolejny raz. Polaris woła, że nie utrzyma dłużej stropu i Lilandra, pomimo protestów Havoka, który chce zakończyć walkę z bratem, uruchamia procedurę teleportującą i przenosi wszystkich na pokład Starjammera. Ch’od zauważa, że Raza został w więzieniu, ponieważ system nie rozpoznał go pod symbiontem. Lilandra mówi, że jest jej przykro, ale muszą uciekać, ponieważ flota Vulcana zaczyna do nich strzelać.

Chandilar. Vulcan dowiaduje się, że Deathbird przebywa w śpiączce, a gdyby nawet się obudziła, to najprawdopodobniej nie będzie mogła chodzić. Ka’ardum i Straż Imperialna czekają na jego rozkazy. Gabriel wreszcie przemawia i decyduje, że Xenith zastąpi Gladiatora i wraz z admirałem poprowadzi flotę inwazyjną. Kallark i reszta Straży Imperialnej będą towarzyszyć Vulcanowi w poszukiwaniu Havoka i Lilandry, którzy zapłacą swoim życiem za to, co zrobili.

Starjammer. Ch’od chce wiedzieć, jakie są dalsze plany, aby uniknąć kolejnych strat. Polaris obiecuje, że w odpowiednim czasie wrócą po Razę, chociaż zielony olbrzym nie wierzy, że łatwo będzie im drugi raz dostać się do więzienia, zwłaszcza że teraz nie mają po swojej stronie mocy Phoenix. Rachel potwierdza, że po nie ma po niej śladu. Havok mówi Lilandrze, że powinna była go zostawić, aby mógł dokończyć dzieła i zabić Vulcana. Neramani odpowiada, że Alex zginąłby, a ona i tak odzyska imperium: najpierw jednak potrzebuje znaleźć silnych sojuszników i dlatego ma zamiar udać się na pewien ślub.

Hala. Ronan dostaje wiadomości o statkach Shi’Ar, które zagłębiły się w tereny Kree. Rozumie, co to oznacza, i idzie powiedzieć o tym swojemu nowemu władcy, Black Boltowi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Kingbreaker #4 X-Men: Kingbreaker #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.