Avalon » Serie komiksowe » Onslaught: Marvel Universe » Onslaught: Marvel Universe

Onslaught: Marvel Universe

Postacie
Cytat

Dr Doom: "Who dares?"
Hawakeye: "Vic! I'm crushed! You get smacked with an arrow and you gotta ask who?"
Iron Man: "Guess your fan club doesn't have a branch in Latveria, Hawkeye!"

Streszczenie

Watcher. Kronikarz. Przez nieskończone lata obserwował on planetę Ziemia. Był świadkiem końca ery bohaterów. Bohaterów, októrych wielkości nie stanowiła ich moc... lecz ich szlachetność. Era ta dobiegła końca zaledwie parę godzin temu. Sprawcą tego była istota zwana Onslaught.

Nowy Jork. Xavier stoi sam naprzeciwko najpotężniejszego wroga jakiego kiedykolwiek spotkał. Pewny siebie Charles oznajmia przeciwnikowi, że jego porażka jest bliska. Jest o tym przekonany, gdyż nie widzi w nim ani cienia człowieczeństwa. Onslaught odpiera, że nie jest mu ono potrzebne. W żadnej formie. Nagle zostaje postrzelony przez kilka różnych rodzajów energii a Xavier poderwany z ziemi przez swoją podopieczną, Rogue. Oprócz niej na placu boju pojawiają się: Cyclops, Wolverine, Cable, Storm, Bishop, Gambit, Phoenix oraz Joseph. X-Men przybyli. Scott szybko wydaje rozkaz i cała grupa uderza w przeciwnika z nadzwyczjną zaciętością. Po krótkim czasie okazuje się jednak, że mutanci nie są żadnym wyzwaniem dla Onslaughta. Wtedy na arenę wkraczają Avengers, Fantastic Four i kilku innych ziemskich herosów wspomaganych przez Dr Dooma. Wszyscy są gotowi walczyć do ostatniej kropli krwi.

Korzystając z chwili Joseph i Xavier odbywają krótką rozmowę. Profesor czuje się jak kiedyś, gdy Magneto był jego sojusznikiem i najlepszym przyjacielem. Obaj zapewniają się wzajemnie, że nie są sobie w stanie wyobrazić lepszych sprzymierzeńców.

Tymczasem wewnątrz Onslaughta syn Richardsów, Franklin, i przybysz z alternatywnej rzeczywistości, Nate Grey, zastanawiają się nad sposobem zakończenia koszmaru w jaki obaj zostali wciągnięci.

Poza cytadelą bohaterowie są świadkami pojawienia się drugiego słońca, które stworzył Onslaught używając mocy Franklina. Towarzyszą temu wielkie wstrząsy, którymi, z polecenia Cyclopsa, zająć się mają Thor, Storm i Crystal.

Mały Richards tymczasem zdradza Nate'owi swój plan - skoro zostali porwani gdyż dzięki swym mocom obaj są w stanie zrobić wszystko, to jeżeli będą się mocno starać, to uda im się wydostać. X-Man miał nadzieję usłyszeć trochę lepszą strategię... Ale optymizm chłopca po części też mu się udziela i stwierdza on, że może im się udać. Z małą pomocą...

W tej samej chwili Cable dzięki swoim zdolnościom namierza obu "zakładników". Nathan mówi Xavierowi i Josephowi, że może dwójce porwanych telepatycznie wskazać drogę ucieczki, z której ci skorzystają gdy Onslaught polegnie. Będzie jednak do tego potrzebował wsparcia Charlesa. Profesor niestety jest pod wpływem mentalnej blokady założonej przez potwora, którego sam zrodził. Cable stwierdza, że potrafiłby "wejść" do głowy Josepha i, wykorzystując jego moc, ruszyć blokadę. Zabieg ten jest jednak ryzykowny dla życia całej trójki... Dla ratowania dwóch niewinnych istot, mutanci postanawiają spróbować.

Niedaleko Dr Doom przedstawia bohaterom plan walki. Aby uporać się z polem chroniącym cytadelę, Onslaught musi zostać rozproszony. Vision zmienia się w niematerialną formę i łączy z Rogue, powiększając jej, i tak już ogromną, siłę. W tym samym czasie Wolverine przebija pole swoimi szponami a Giant-Man wraz z Namorem zatrzymują szczelinę otwartą, do czasu gdy nie przekroczy jej X-Manka złączona z Avengerem. Akcja przynosi swój rezultat - uderzony Onslaught na chwilę traci koncentrację i bariera znika. Dwójka która tego dokonała zostaje jednak odrzucona i jest w ciężkim stanie. Herosi dostają swoją szansę...

Hulk namawia Phoenix, aby wyłączyła w nim osobowość Bruce'a Bannera. Powoduje to, że zielony kolos zamienia się w szalejącą bestię o niewyobrażalnej sile i rusza na przeciwnika. Ich walka trwa parę chwil a kończy ją ogromna eksplozja. W wyniku tego osobowości Hulka i Bannera zostają rozdzielone. Zbroja Onslaughta natomiast leży rozbita... i pusta. Bohaterowie wpadają w euforię. Okazuje się jednak, iż na świętowanie jest za wcześnie. Zbroja bowiem jedynie ograniczała psioniczny twór, który teraz ewoluował w czystą myśl i stał jeszcze potężniejszy. Widząc to, Thor rzuca się w wir energii, jakim teraz jest Onslaught, mając nadzieję, że jego ciało będzie w stanie wchłonąć zgromadzoną energię. Poświęcenie nie jest jednak wystarczające. Wtedy za nordyckim bogiem podążają Thing i Human Torch. Następnie Captain America, Scarlet Witch, Namor, Black Panther oraz Falcon. Korzystając z ostatniej okazji Giant-Man wyznaje miłość swojej koleżance z zespołu - Wasp. Potem i oni wskakują w wir. Reed Richards zauważa, że działania bohaterów przynoszą efekt. Onslaught słabnie!

Wewnątrz Nate i Franklin słyszą głos Xaviera. Profesor prosi Grey'a, aby chwycił jego rękę. X-Man wyrzuca jednak Charlesowi, że cały ten koszmar spowodowany jest właśnie przez niego przez co młody mutant nie zamierza przyjąć pomocy telepaty. Xavier wyczuwa, że śmierć która nadchodzi jest dla Nate'a wyzwoleniem i końcem ucieczki. Mówi mu jednak o świecie, który go zaakceptuje. Małym, ale realnym. Jest to świat wymarzony i zbudowany przez Charlesa. Profesor wierzy, że X-Man znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły i odwagi aby ów świat znaleźć. Kończy rozmowę ponawiając swoją prośbę.

Tymczasem na zewnątrz Iron Man i Hawkeye odnajdują Dr Dooma, który myślał właśnie, jak by tu obrócić aktualne wydarzenia na swoją korzyść. Stark chwyta zaskoczonego Victora i cała trójka rzuca się prosto w wir.

Oprócz mutantów, których zetknięcie z energią Onslaughta spowodowałoby jedynie jej wzmocnienie, na placu boju zostali jużjedynie Reed i Sue Richardsowie. Mr Fantastic przypomina Cyclopsowi, że X-Men będą musieli uderzyć w przeciwnika najmocniej jak tylko potrafią. W przeciwieństwie całe poświęcenie pójdzie na marne. Chwilę później małżeństwo dokonuje tego samego, co ich przyjaciele z Avengers i Fantastic Four. Na to tylko czekali mutanci, którzy teraz dają z siebie wszystko naginając swoje moce do granic wytrzymałości. Wszystko kończy wielka eksplozja, która ostatecznie rozwiewa energię Onslaughta. Sekundy przed tym Nate'owi i Franklinowi udaje się jeszcze chwycić mentalną projekcję Xaviera i odzyskać wolność.

Długa batalia się skończyła. Całe miasto jest zrujnowane. Najwspanialsi ziemscy herosi poświęcili swe życia aby uratować planetę. Pozostali jedynie X-Men, którzy przez zwykłych ludzi zostaną obwinieni za śmierć bohaterów. I nikt nie zdaje się zauważyć promyka nadziei. Promyka nadziei, jakim jest jeden mały chłopiec. Franklin Richards - jedyna szansa na zmartwychwstanie poległych...

Wydarzenia te miały miejsce kilka godzin temu. Teraz pobojowisko jest miejscem rozmowy Watchera i Apocalypse'a:

To jest właśnie moja historia.
Wzruszająca. Opowieść o przetrwaniu najsilniejszych. W moim stylu. Miałeś rację Watcherze, były to ostatnie godziny twojego Wieku Cudów. Zaczyna się jednak kolejny... Wiek Apokalipsy. Wiedz, że pod nieobecność obrońców i bohaterów Wiek ten nadejdzie już wkrótce.
Być może. Możliwe jednak, że nadchodzi inny dzień. Dzień nowych możliwości. Dzień odrodzonych bohaterów. Obrońcy Ziemi są jedynie śmiertelnikami. Ich przemijanie, mimo że tragiczne, jest nieuniknione... Ale ich dziedzictwo przetrwa... Tak długo jak pamięć o nich nie zaginie.


KONIEC

Autor: viq

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.