Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #13

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #13

Postacie
Zapowiedź

Strażnicy próbują powstrzymać wojnę między Kree i Shi'Ar, zanim niszczycielski konflikt zagrozi istnieniu całej galaktyki.

Cytat

Major Victory: "Explain to me precisely how indulging in a barroom brawl like common thugs squares with the dignity of our role as Guardians of the Galaxy?"

Rocket Raccoon: "Dignity?! Pooh! Where's The fun in dignity? BANZAI!"

Streszczenie

Na Knowhere znajduje się knajpa, pod nazwą Starlin's [i chyba wolno nam przypuszczać, że wzięła się ona od nazwiska Jima Starlina - Gil]. Ten wieczór, podobnie jak i wiele innych, wieńczy tam mordobicie na całego. Zaczęło się od tego, że Guardians przyszli oblać szczęśliwy powrót do życia Moondragon, potem jakiś Shi'Ar powiedział coś o Mar-Vellu, a Phyla nie puściła mu tego płazem. W tej chwili to już istny dziki zachód i wszyscy tłuką wszystkich. W tym zamieszaniu Mantis znajduje czas, by zastanowić się nad tym jak bardzo zmieniła się Phyla, odkąd przyjęła imię Martyr. Bug ślini się do Heather, nie rozumiejąc co znaczą sugestie, że gra w innej drużynie, a Major Victory porównuje napotkanych Shi'Ar z legendami o nich, jakie słyszał w swoich czasach, gdzie dawno zostali wytępieni. Pozostali dobrze się bawią, ale nagle rozróbę przerywa błysk światła, który oznajmia przybycie Warlocka i Gamory.

 

Trochę później, w siedzibie grupy, Adam opowiada o tym, czego dowiedział się na temat trwającego konfliktu między Shi'Ar i Kree. Peter oczywiście proponuje swoją pomoc, jednocześnie próbując namówić go na oficjalny powrót w szeregi Guardians. Warlock nie ma zamiaru zapomnieć o jego drobnym oszustwie podczas zbierania grupy, ale ponieważ wojna zagraża istnieniu całej rzeczywistości, zgadza się zostać do czasu jej powstrzymania. Chwilę później, Adam powtarza te same rewelacje przed resztą grupy, jednak Phyla przerywa jego motywacyjną mowę stwierdzeniem, że chyba nie bardzo wie o czym mówi i nie docenia nowego władcy Shi'Ar. Zwraca też uwagę na nowy porządek wśród Kree, wprowadzony przez Inhumans, a pozostali wtórują jej stwierdzeniami, że jest ich za mało, żeby powstrzymać regularną wojnę. Mimowolna sugestia Buga podsuwa jednak Star-Lordowi doskonały pomysł - wystarczy namówić przywódców do przerwania konfliktu.

 

Bezpośrednim następstwem tego pomysłu jest narada taktyczna między Quillem i Rocket Raccoonem, podczas której ustalają podział drużyn i metody działania. Rocket wybiera najpotężniejszych członków Guardians, by udać się do Vulcana i rozmówić się z nim jeśli nie prośbą, to groźbą. Star-Lord dla odmiany ma udać się do Black Bolta i spróbować zadziałać dyplomatycznie. Moondragon i Mantis pozostaną tymczasem w Knowhere.

 

Mimo wątpliwości, obie grupy szybko przygotowują się do wyruszenia. Lecz zanim to nastąpi nie obywa się bez drobnego incydentu z udziałem Cosmo i robieniem telepatycznych żartów z Rocket Raccoona. Chwilę później jego grupa ląduje na planecie Disradi - a raczej tym, co z niej zostało po użyciu nega-bomb z rozkazu Vulcana. To pierwszy przystanek w ich misji, ponieważ broń, której użyli Shi'Ar stworzyła kolejną wyrwę w rzeczywistości i Warlock nalegał, by najpierw usunąć to zagrożenie. Okazuje się to być niełatwym zadaniem, ponieważ planeta dosłownie rozpada im się pod stopami, ale dzięki swoim zdolnościom, Adam próbuje zmienić jej strukturę, tworząc unikalny stop metali, który wejdzie w reakcję z wyrwą i zatka ją. Tymczasem Groot zdążył zapalić się od gorąca, więc Rocket wydaje rozkaz jak najszybszego przeniesienia grupy na statek flagowy Shi'Ar.

 

W tym samym czasie, druga drużyna przybywa do pałacu Black Bolta. Peter przez całą drogę powtarza sobie, że wszystko będzie dobrze i dyplomacja wystarczy, podczas gdy za jego plecami Bug wypytuje wszystkich, dlaczego nie dostał się do pierwszego składu. Gdy w końcu stają przed władcą, Star-Lord szczegółowo wykłada naturę zagrożenia, jakie tworzy trwający konflikt dla całego wszechświata i prosi o przerwanie walk. Prośba zostaje jednak z miejsca odrzucona.

 

Tuż po tym, jak zaklęcie Warlocka zostaje uskutecznione, cała grupa zostaje teleportowana, a pozostałości Disradi zostają wessane w wyrwę i zatykają ją. Nie oznacza to jednak końca problemów, ponieważ okazuje się, że ich miejsce docelowe jest chronione zaporą przeciwteleportacyjną, która odbija wiązkę i wyrzuca niedoszły desant w pustą przestrzeń kosmiczną. Tylko Warlock dociera do celu, ponieważ jego teleportacja jest natury magicznej, jednak zaraz po przybyciu zostaje zaatakowany przez Vulcana. Pozostali zostali wzięci na cel przez krążowniki, jednak na chwilę przed egzekucją, inna wiązka przenosi ich na jeden ze statków. Tam zostają powitani przez Havoka i jego Starjammers, którzy opanowali krążownik, a przy okazji okazuje się, że Rocket i Ch'Od to starzy kumple. Manewr ten zepsuł jednak ich przykrywkę i teraz dowódcy innych krążowników kierują się przeciwko nim. W tej sytuacji Alex rozkazuje wprowadzić w życie plan B, który polega na wysadzeniu rdzenia antymaterii statku i zniszczeniu wraz z nim całej eskadry. Obszar eksplozji opuszcza tylko niewielki ścigacz z Guardians i Starjammers na pokładzie. Havok pyta Rocket Raccoona, czy chcą im pomóc w drugiej części planu, który polega na odbiciu Lilandry i obaleniu Vulcana.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #13 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.