Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #591

Amazing Spider-Man #591

Amazing Spider-Man #591

"Face Front" - Part 2: "'Nuff Said!"

Postacie
Zapowiedź

Rękawice zostały zrzucone, maska zresztą też, a przyjaźń Human Torcha i Spider-Mana jest poważnie zagrożona. Wielkie zmiany czekają też właściwie każdą postać z obsady TASM, a samo wydarzenie ma być tak duże, że będzie odczuwalne w prawie każdym komiksie Marvela.

Cytat

Johnny: "Great. Trusty McTrust here says we can trust him."

Streszczenie

Johnny Storm spogląda na Spider-Mana, którego głowa stała się niewidzialna. Okazuje się, że w taki sposób Pająkowi przyszła na pomoc Sue, która teraz przywołuje swojego brata do porządku po tym, jak podpalił maskę przyjaciela. Reed tymczasem zastanawia się nad fenomenem tego, że nie znają już tożsamości Spider-Mana, jednak przerywa mu osłabienie bariery, jaką Susan wytworzyła, by ochronić ich wszystkich przed Dreganami. Bohaterowie walczą z nimi przez chwilę, a w pokonaniu ich pomaga im Patronus. Zamaskowany mężczyzna nie jest jednak przyjaźnie nastawiony i oznajmia, że Fantastic Four i Spidey mają posprzątać bałagan, który zrobili tu kilkadziesiąt lat temu. Bohaterowie są zaskoczeni jego słowami, Richards jednak dochodzi do wniosku, że to prawda. Wylicza, że każda godzina spędzona w Macroverse równa się trzydziestu jeden dniom na Ziemi.

Tam w tym czasie zachodzą dość poważne zmiany. Carlie Cooper pomaga Harry'emu Osbornowi rzucić picie, przez co stają się bliższymi przyjaciółmi niż kiedykolwiek przedtem. J. Jonahowi Jamesonowi udaje się umówić na spotkanie z żoną, do której do tej pory się nie odzywał. Norah Winters zaczyna spotykać się z Randym Robertsonem, a ciocia May - z J. Jonahem Jamesonem seniorem.

Tymczasem w Macroverse Spidey i FF dochodzą z Patronusem do porozumienia i krótko po tym wspólnie atakują stolicę Dreganów.

Na Ziemi w tym czasie trwają przygotowania do powtórnych wyborów na burmistrza, w których startuje Martin Li, Walter Declun i tajemniczy trzeci kandydat. Oprócz tego złe wyniki sprzedaży zaczyna notować "The DB", Flash Thompson zaczyna startować w zawodach dla sportowców na wózkach, a na automatycznej sekretarce Petera przybywa wiadomości. W końcu na urządzeniu zaczyna brakować miejsca, przez co nie nagrywa się ostatnia wiadomość, która była prawdopodobnie od Mary Jane.

FF, Spidey i Patronus wpadają do sali tronowej władcy Dreganów, po czym szybko radzą sobie z przebywającym tam monarchą i jego świtą. Chwilę później Patronus zdejmuje swój hełm i okazuje się, że jest nie tylko pół-Dreganem, ale i prawowitym następcą tronu. Dochodzi jednak do porozumienia z obecnym królem Dreganów i tym sposobem wojna zostaje zakończona.

Gdy Spider-Man i Fantastic Four wracają na Ziemię, bohater w dalszym ciągu nie chce wyjawić im swojej tożsamości. Tłumaczy, że przed jej poznaniem przez niepożądane osoby zabezpiecza go pewien mechanizm, który uniemożliwia wydedukowanie, kto kryje się pod jego maską. Jednak gdy Reed proponuje, że stworzy takie samo zabezpieczenie dla FF, bohater przełamuje się i ściąga maskę. Oczom Czwórki ukazuje się twarz Petera Parkera.

Z powrotem na Ziemi Spidey jest już pewny, że najgorsze ma na razie za sobą. Jest jednak w błędzie. Okazuje się, że nowym burmistrzem Nowego Jorku został nie kto inny jak J. Jonah Jameson.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #591 Amazing Spider-Man #591

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.