Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #49

Captain America vol. 5 #49

Captain America vol. 5 #49

“The Daughter Of Time”

Postacie
Zapowiedź

Najważniejszy numer tej serii od śmierci Steve'a Rogersa. Sharon Carter wraca pamięcią do tych tragicznych wydarzeń - czy odkryje jakiś sekret?

Streszczenie

Sharon śni koszmar, w którym ponownie zabija Steve'a Rogersa. Minęło 9 miesięcy od tych wydarzeń i pół roku, odkąd uciekła od Red Skulla. Teraz mieszka sama w rodzinnej posiadłości, gdzie próbuje dojść do siebie. Jest przygnębiona, samotna i nie wie, co ze sobą zrobić. Jej ostatni przyjaciel to Sam, który wpada od czasu do czasu. Martwi ją dodatkowo wyrwa w pamięci, której nie potrafi zapełnić. Odwiedza także swoją ciotkę, Margaret "Peggy" Carter, w domu spokojnej starości. Ta starsza pani zawsze ją lepiej rozumiała. Dogadywała się z nią lepiej niż z własnymi rodzicami. Jej ojciec i matka zmarli wierząc, że córka zginęła w akcji, podczas kiedy działała pod przykrywką. Jej ciotka była agentką w czasie II Wojny Światowej i miała nawet romans z Captainem America. Jej opowieści fascynowały Sharon i przyczyniły się do wyboru kariery w S.H.I.E.L.D.. Niestety, teraz ostatnia krewna Agent 13 to starsza pani, której pamięć mocno nadwyrężyła jędza skleroza. Ma problemy z rozpoznaniem, w jakich czasach żyje i czeka na wizytę Rogersa.

Tymczasem Falcon sprawdza ślad Grand Directora. W barze pokazuje zdjęcie fałszywego Capa, jednak barman nie rozpoznaje go. Po wyjściu przebiera się w kostium i kontaktuje z Sharon. Wszystkie tropy okazały się niewypałem. Dotarł prawie do Kanady i nigdzie nie ma Captaina z lat 50-tych. Przy okazji proponuje wymyślić inną nazwę, np. zły Cap. Po rozmowie dziewczyna Rogersa rozważa drzemkę, ale boi się kolejnych snów. Postanawia wybrać się na przechadzkę po okolicznych wzgórzach. Tam spotyka dawnego znajomego. Dave Cox zaprasza ją na kolację do siebie. Wieczorem po kolacji oddają się miłej pogawędce przy winie. Żona odeszła od Dave'a, ale co weekend widuje się z synem. Jego ex nie potrafiła zrozumieć jego poświęcenia do wojska mimo, iż mało co nie zginął. Mężczyzna przyznaje się, że włóczył się po wzgórzach od paru miesięcy licząc, że spotka Sharon. Pocałunek wprawia oboje w zakłopotanie i to kończy imprezę. Noc Sharon spędza na kanapie u Dave'a. Rano zaskakuje ją jego syn. Nie wiedząc co mu powiedzieć wymyślili, że to stara przyjaciółka, która zaproponowała, że zrobi im śniadanie. W czasie wizyty w ubikacji agentka zauważa bliznę na brzuchu, której nie widziała wcześniej.

Falcon zastaje Agent 13 zapłakaną w jej domu. Ta pyta go wprost, czy była w ciąży. Sam nie widząc innego wyjścia opowiada jej wszystko. Podczas opowieści Sharon przypomina sobie wydarzenia brakujących trzech dni. Jej wspomnienia zostały odblokowane. W tym samym czasie ciocia Peggy ma gościa. Jest nim zły Cap, który prosi starą kobietę, aby opowiedziała mu o ich wspólnej przeszłości. W nocy Sharon znów ma koszmary. Śni się jej, jak była podłączona do aparatury Zoli i w kuli energii zobaczyła jakąś postać. Budząc się zastanawia się, czy to nie był Steve.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.